SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]nachodonozor - dziennik treningowy, cel - MASA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1025

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

męska

Wiek

19

Waga

65,2

Wzrost

174

Cel treningowy

czysta masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

prawie 2 lata

Uprawiane inne sporty

sporadyczne bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia z wolnymi ciężarami, wyciągi

Dieta

zbilansowana, dodatni bilans kaloryczny

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

kontuzja prawego nadgarstka

Zażywane suplementy

kreatyna, witaminy, białko serwatkowe

Ostatnio przerabiany plan

FBW bez wyciskań

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad-brak, wyc leżąć - 95kg, martwy ciąg - 110kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 373
Witam, mam na imię Jarosław, mam 19 lat. Treningi rozpocząłem w październiku 2013 roku z wagą 70,5 do 71kg (waga z bilansu w szkole). Początkowo kontrolowałem tylko wagę, ćwiczyłem typowym splitem(klata+tric, bic+barki, plecy, bez nóg) w domowej siłowni w piwnicy, celem była masa mięśniowa. Jakoś w styczniu 2014 zacząłem brać kreatynę, przytyłem 5kg ale jak mówię, kontrolowałem tylko wagę, nie liczyłem kalorii. We wrześniu 2014 ważyłem już 80kg z bf około 22% (obwód pasa 93cm). Zacząłem redukować, niezbyt dobrze tą redukcję oceniam bo siła spadła mi bardzo, ale zszedłem do 12%bf i wagi 64kg (pas 77cm). Tą redukcję skończyłem na przełom marca i kwietnia. Moim obecnym celem jest dobrej jakości masa mięśniowa, moją docelową wagą jest te 70kg. Jakoś w październiku przy wyciskaniu żołnierskim doznałem kontuzji prawego nadgarstka, wiec od tamtej pory nie robię wszelkiego typu wyciskań. Dodam też, że nogi zacząłem robić w grudniu 2014 czyli całkiem niedawno. Myślę że tyle na początek wystarczy

Teraz aktualne info:
wzrost: 174 cm
waga: 65,2 kg
klata: 96,3 cm
biodra: 89,5cm
ramiona:33 cm
przedramiona: 28 cm
uda: 52,5 cm
łydki: 34 cm
pas: 77,3 cm
talia: 72,9 cm
To są dane jakoś sprzed tygodnia, notuję je co 2 tygodnie. Po redukcji zacząłem masówkę, doszedłem do wagi 68kg ale zacząłem sezonowo pracować w chłodni i waga zeszła trochę. Obecnie jem 3300 kcal w tym 150g białka, około 60g tłuszczu i reszta ww. Ciężko określić mi mój typ budowy ciała, nigdy nie byłem zbyt tłusty, myślę że to jakiś mix mezo z endo albo endo z ekto, ale pewności nie mam. Postaram się wrzucić przy następnych pomiarach jakieś zdjęcie i wtedy może ktoś podpowie.
Co do treningu, 3 tydzień lecę FBW, do tej pory był to tylko split, moje odczucia: zdecydowanie FBW>split. Mięśnie czuję cały tydzień, w końcu zacząłem mieć zakwasy na bicepsach. Jutro wrzucę trening do oceny.
Obecnie przyjmuję kreatyne monohydrat z Universal, witaminy, flexit drink (20g na czczo) i standardowo białko serwatkowe, kreatyny biorę 10g na czczo w dnt i w dt 5g na czczo i 10g po treningu, jedni mówią że 10g to max ale zobaczymy, testuję różne taktyki suplementacji.
No i na koniec mój cel. Krótkoterminowych raczej nie mam, jedynym wydaje mi się utrzymanie dodatniego bilansu kalorycznego. Zaś cel długoterminowy to w miarę czysta masa mięśniowa. Pozdrawiam i zapraszam do sledzenia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 373
Witam. Zamieszam zrzut z Potreningu z moim dzisiejszym jadłospisem. Trochę poślizgnąłem się z tłuszczami, chociaż szczerze patrząc na ilość ww myślałem nad obcięciem węgli właśnie na koszt tłuszczy. No ale zobaczę jak będę wyglądać na takiej diecie. Za 6 dni robię pomiar, zobaczymy, co wynikło z takich proporcji.

Dzisiejszy trening:
Serie łączone
-przysiad ze szt na karku: 0kg x 40, 47,5kg x 18, 14, 12
-spięcia brzucha w leżeniu: 40, 40, 35, 30
-podciąganie na drążku nachwytem: 12, 10, 8, 8

Serie łączone
-mc: 85kg x 10, 87,5kg x 10, 90kg x 8
-skłony boczne tułowia: 10kg x 20, 20, 20
-szrugsy ze sztangą: 75kg x 14, 77,5kg x 12, 80kg x 12

Serie łączone
-pompki na poręczach: 0kg x 18, 11,25kg x 14, 10, 10
-unoszenie sztangielek wzdłuż tułowia: 15kg x 12, 12 12
-ściąganie ramion na wyciągu górnym (na tricepsy): 40kg x 14, 12 ,12
-przenoszenie sztangielki za głowę w leżeniu oburącz: 20kg x 14, 12, 12

Serie łączone
-uginanie ramienia ze sztangielką w oparciu o udo: 12,5kg x 12, 10
-wznosy ramienia ze sztangielką w leżeniu bokiem: 5kg x 14, 12

Jestem otwarty na wszelką krytykę tego planu jak i ocenę. Zdarza mi się odpuścić przysiady ze względu na to, że w pracy się nachodzę i nogi po prostu palą, a czuję je cały czas, bez przerwy.

Póki co to tyle, pozdrawiam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jestem zalamana, bo mam za duze bicepsy po dywanowkach

Następny temat

efekty...

WHEY premium