SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wbrew zasadom wbrew fizyki prawom / TRENING BEZ MASECZKI STR 117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 194412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Jedne czy dwie konsultacje nie naprawią problemu przysiadu czy martwego ciągu. Ważne, że działasz w tym temacie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Szkoda mi hajsu na pakiet konsultacji xD i tak wogole to wkrotce trzeba sie zlapac za jakas prace w jakiejs gownianej branzy bo z dietetyki sie niestety nie utrzymam :)


TRENING 10 LIPCA GODZINY OKOLO POLUDNIOWE

MOBILITY
1.PRZYSIAD ZE SZTANGĄ NA BARKACH
50 X 8
55 X 8
60 X 8
65 X 8
67,5 X 8 CIĘŻKO BYŁO. ZE SLOW MOTION WŁĄCZNIE

2.INVERTED ROWS
8
8
8
8
POWTÓRZEN, TOTAL 32

3. WYCISKANIE SZTANGI LEZAC NA ŁAWCE POZIOMEJ (Z MOSTKOWANIEM DROBNYM) musialem cofnac ciezar i sprobowac mostkowanie,bo widzialem ze z trenerką mialo to sens - brak bólu w barkach dzieki ich ustawieniu + brak strzelania w lokciach dzieki rowniez ich ustawieniu, ktore wymusza ta wlasnie pozycja
20 x 8
30 x 8
40 x 8
45 x 8
50 x 8
Nie wiem czy dobrze zrobiłem że zeszłem z ciezaru,ale tak mi cos podpowiedzial wewnetrzny głos no niestety, jeden się meczy przy 100kg, mnie stagnacja dopadla przy 60

4. UNOSZENIE SZTANGIELEK BOKIEM W GÓRE , KCIUKIEM DO GÓRY
2 kg x 12
2 kg x 12
2 kg x 12

5. PODCIĄGANIE NA DRAŻKU (MIALO BYC 3 X 7 ,ALE ZROBILEM JEDNĄ SERIE I UZNALEM - NIE. MINIMALIZUJE OBCIAZENIE W BARKACH, WIEC WSZEDLEM NA LAMANA SZTANGE ZNOW)
1 SERIA X 7 POWTORZEN
+ 15 KG X 10
15 KG X 10
(SUMA CWICZEN = 3)

6. POMPKI NA PORĘCZACH
+10 KG X 11
+ 10 KG X 11
+ 10 KG X 11 WESZŁO

7. PLANK
45
45
45 SEKUND



GRATIS :
POMPKA PLUS
10
12
12 POWTORZEN

SPIĘCIA ŁOPATEK DO DEPRESJI IRETRAKCJI NA WYCIAGU GÓRNYM
4 SZTABKI X 12 X 3 SERIE

ODWODZENIE I PRZYWODZENIE RAMIENIA Z GUMĄ (ROTATORY)
8
12
12
POWTÓZEN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Niestety trzeba mieć troszkę klientów. Ja bym się utrzymał z prowadzenia ludzi na siłowni od kilku lat, ale to branża dość kapryśna i trzeba być mocno dyspozycyjnym.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
TRENING 12.07.2018

MOBILITY
1. MARTWY CIĄG UGIĘTE NOGI (POSTANOWILEM ZEJSC Z CIEZAREM I SKUPIC SIE ULTRA NA TECHNICE). Ostatnio z treningu z trenerką byłem wkurzony troche ze cos moze jej sie wydawało,ale pozniej poszedłem zrobic martwy ciag na duzych ciezarach normalnie i okazało sie ze wogole nie czulem pracy nog,a wylacznie grzbiet...wiedzialem ze jest nie tak.Teraz zeszłem z ciezaru i lepiej poczulem dwójki
40 X 8
50 X 6
60 X 6
70 X 6
80 X 6

2.WYKROKI ZE SZTANGĄ NA BARKACH ( Z TYM CWICZENIEM NATOMIAST SIE POLUBIŁEM, ROBIE POWOLI I DOKŁADNIE, CZUJE JAK PUCHNĄ CZWÓRKI)
37,5 X 8
37,5 X 8
37,5 X 8
37,5 X 8

3. WYCISKANIE SZTANGIELEK NA ŁAWCE DODATNIO SKOŚNEJ (PROGRRES POWTÓRZEŃ)
17,5 X 8
20 X 8
22,5 X 8

4. WYCISKANIE SZTANGI STOJĄC (COŚ BEDE MUSIAL TU DAĆ INNEGO NARAZIE, NIE WIEM CZY NIE TO SAMO SLABE CWICZENIE CO W PLANIE "A" BO PO PROSTU BOLI BARK GDY TO ĆWICZE)
20 X 8
25 X 8
30 X 8

5.SCOTT CURL (PROGRES POWTORZEN)
7,5 X 10
7,5 X 10
7,5 X 10
7,5 X 10

6. ZAMIAST POMPEK SERDUSZEK I BÓLU W BARKACH WPADŁEM NA MODYFIKACJE CWICZENIA KTORE ROBILEM KIEDYS...ALE ZACZAL BOLEĆ BARK
ŚCIĄGANIE GÓRNEGO WYCIĄGU WĄSKO - ZAMIAST DRĄŻKA BYŁY TAKIE DWIE KULKI NA LINIE, WYWOLUJACE JEDNOZNACZNE SKOJARZENIE xD
Tak sobie ćwiczyłem bicka i wpadło mi to w oko razem z mysla -to bedzie lepsze dla moich barków niż drążek po ktorym był ból. Mały ciezar, powolna dokladna technika
2 sztabki x 12
3 sztabki x 12
4 sztabki x 12 ciezar za maly zdecydowanie, powoli bede progresował

7.AB NA TRX
3 SERIE X 10 POWTÓRZEN ( W PIERWSZEJ SERII W 1 POWTÓRZENIU MI WYŁAMAŁO BARK I TO TEN BARDZIEJ BOLĄCY - PRAWY


gratis:
pompka plus 3 x 12
spięcia lopatek do depresji z retrakcją 4 sztabki x 3 serie x 12 powtorzen
guma - odwodzenie przywodzenie ,lewa i prawa reka po 12 powtorzen
Trening mi schodzi razem z mobility na poczatku i rehab na koncu okolo dwie godziny z kilkoma minutami. Dosc duzo
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Martwy ciąg w klasycznym wydaniu jest ćwiczeniem globalnym atakującym całe ciało więc nie doszukuj się tutaj pracy konkretnych rejonów. Najczęściej czujesz najsłabszego ogniwo w danym ruchu. Jeśli tył uda jest najsłabszy to on będzie odczuwalny, jeśli prostowniki to one, może też np puszczać chwyt.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
no na 85 i wiecej to puszczał zawsze leciutko ,trzymalem opuszkami palcow nieraz sztange
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
TomaszAZ
no na 85 i wiecej to puszczał zawsze leciutko ,trzymalem opuszkami palcow nieraz sztange


Chwyt jest takim też zabezpieczeniem bo lepiej żeby puścił chwyt i sztanga wypadła z rąk niż puściły plecy. A siła chwytu się wzmocni wraz z ciężarem w podstawowych bojach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
To prawda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Chwyt musi się wzmacniać przy głównych bojach choć miałem klienta, który miał dość małe dłonie jak na mężczyznę i na pewnym etapie paski musiały już być bo w takim martwym ciągu ciało dawało radę niestety przedramię już nie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Mi sie wydaje ze mam dośc duże dłonie - szczupłe,ale dośc długie palce. I przedramię mam wrażenie jakby w ostatnim czasie,nie tyle zwiekszyło sie objetosciowo,co wyglada na bardziej takie "krzepkie" moze od MC na duzych ciezarach. U siebie na silowni widze nieraz goscie z ciezarem po 80kg i paski xD jak dla mnie to nie jest jeszcze ciezar na paski
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4dniowy split do oceny

Następny temat

Kobieta a siłownia

WHEY premium