SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wbrew zasadom wbrew fizyki prawom / TRENING BEZ MASECZKI STR 117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 194381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6526 Napisanych postów 62330 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777969
W dużej mierze zależy jak te łopatki są usytuowane gdy stoisz luzem. Jeśli są w neutralnej pozycji czyli przyklejone do żebet to wszystko jest w porządku. Ja potrafię zrobić podobnie tyle, że świadomie.
Może się okazać tak, że mięśnie wokół łopatek trzeba wzmocnić. Przy napięciu przez Ciebie grzbietu wygląda jakby mięsień czworoboczny był słabo rozwinięty, ale zanim cokolwiek zaczniemy kminić warto jak byś nagrał film lub porobił zdjęcia w pozycji luzem gdzie nie ściągasz łopatek tylko są zupełnie luźne.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Dobra ! ;) trafna uwaga :) zrobie jeszcze luzem jakieś krótkie wideo. To co widać na powyżej załączonym to u mnie próba napięcia najszerszego grzbietu,więc albo nie mam odpowiedniego wzorca ruchowego albo jakaś patologia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6526 Napisanych postów 62330 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777969
Tutaj nie musi być jakiegoś problemu natury ruchowej. Tu może być kwestia prawidłowego napięcia mięśni, a to już zupełnie inna kwestia.
Tego po prostu trzeba się nauczyć choć nie zawsze jest to łatwe.
Zwróć uwagę ile kulturyści poświęcają czasu na pozowanie i naukę tego aby odpowiednie mięśnie podczas pozowania zostały napięte i wyeksponowane. Dlatego to trzeba trenować i próbować aby wyczuć w końcu ten ruch i odpowiednio napiąć mięśnie.
Jak tym się trochę pobawisz to powinno być co raz lepiej w tym względzie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Nie ma wypisek - częściowo wymuszona okolicznościami tygodniowa przerwa. Wtorek czwartek nie miałem samochodu, chodziłem po rozmowach kwalifikacyjnych (komunikacją) a sobota zamknięte. Wracam od poniedziałku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6526 Napisanych postów 62330 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777969
Zmiana pracy się szykuje?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
tak. choć jest troche nerwowo bo nie mam żadnej konkretnej umowy kolejnej już. Tylko tak balansuje między rozmowami kwalifikacyjnymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6526 Napisanych postów 62330 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777969
No to jest kicha oby się trafiło coś konkretnego i sensownego na stałe.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
TRENING 18.08.2020 WTOREK
Strasznie słaby dzień, czułem się dziwnie od początku. Tak słabe dni nie zdarzają się za często, jednak zaczyna mnie to martwić. Nawet w "zwykłe dni" po pierwszych kilku seriach ćwiczeń (zwykle są to siady czy inne ciężkie ćwiczenia) wyglądam na najbardziej spoconego na siłowni, z całego ciała woda mi paruje. Podczas ćwiczeń i po ich ukończeniu czuje się przez kilka sekund zamroczony, mam krok jak bokser który dostanie "w czape" i generalnie troche nie wiem co się dzieje. Po 2-3 najcięższych ćwiczeniach bardzo długo tętno dochodzi do normy, np wczoraj kiedy było wyjątkowo marnie z moim samopoczuciem robiłem przerwy nawet po 2 minuty, 2,5 minuty a tętno dalej wysokie. Troche bez sensu chyba robić takie i dłuższe przerwy. Nie wiem czego to może być wina

*Aeroby - rowerem na siłownie
*Rozgrzewka

1. Przysiad ze sztangą
40 x 10
45 x 10
50 x 10
55 x 10 oj ciężko
35 x 10 zrobiłem tylko 10, nie dało rady 15, poprzednia seria mnie zniszczyła
Progres powtórzeń, był ten sam ciężar na 8 powtórzeń

2. Push press
25 x 10
30 x 10
32,5 x 10
35 x 10 ciężko ale weszło
20 x 15 bardzo ciężko,ale weszło, opuszczając sztangę w ostatniej serii uderzyłem się w głowe (w zasadzie otarłem się sztangą) bo jakby mi cała spadła to chyba bym nie przeżył xD podejrzewam że winne temu były własnie objawy wspomniane wcześniej, lekkie zaburzenia przestrzenne czy nie wiem jak to nazwać
Progres ciężaru użytego w pierwszej serii (był ostatnio ciężar 20kg) reszta bez zmian

3. Wyciskanie sztangi leżąc
40 x 6
45 x 6
50 x 6
55 x 6 weszło. Zastanawiam się czy ja za bardzo do techniki się przywiązuje, ale w tej serii wogole nie czulem kontroli pracy klatki. Z drugiej strony jakbym się tak nad tym spuszczał to nigdy nie dojde do 60 kg ..
35 x 15
Progres ciężaru, było 35-50 kg

4. Wycisk hantelek chwyt neutralny ławka skośna dodatnio
8 x 10
10 x 10
12,5 x 10
15 x 10 ciężko
8 x 15
Bez progresu

5. Przenoszenie tricepsowe
8 x 10
10 x 10
12,5 x 10
15 x 10
8 x 15
Bez progresu

6. Spięcia na palce stojąc
55 x 20
55 x 20
55 x 20
55 x 20
Bez progresu

7. Kółko mocy
3 serie x 10 powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80263
Może to być stres, brak snu itd. ale takze nie wiem moze jakies przedtreningówki mocne bierzesz i stad tętno wywalone?

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
ze stresem bym się zgodził. Przedtreningówki, hm kawa, cytrulina + kreatyna to wszystko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4dniowy split do oceny

Następny temat

Kobieta a siłownia

WHEY premium