SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Entliczek, pentliczek, szczuplejszy Czajniczek

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
Witam!

Może ma początek konkrety
Wiek : 29
Waga : 58
Wzrost : 162

Wymiary z dnia 10.07.2013
Obwód w biuście : 85
Obwód pod biustem : 73
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 74
Obwód bioder: 98
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki : 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, pośladki, boczki, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : twarz

Uprawiany sport lub inne formy aktywności:
Poniedziałek: zajęcia fitness (lubię poskakać i trochę się zmęczyć)
Środa: Joga ok.40 min. (ćwiczenia wzmacniająco-rozciagające o małym stopniu intensywności)
Czwartek: Joga ok. 80 min. (ćwiczenia wzmacniająco-rozciagające o małym stopniu intensywności)
Ostatnio: plus 2 razy w tygodniu ćwiczenia w domu. Chcę zacząć robić trening siłowy dla poczatkujących Lady (w domu). Coś na kształt: Trening do domu do wykonania ze sztangielakami lub butelkami wody mineralnej w/g Agak
Od kliku lat ćwiczę na różnych zajęciach fitness z dłuższymi okresami regularności (2 razy w tygodniu).

Co lubisz jeść na śniadanie: musli z owocami i jogurtem, chleb razowy z serem. (jeśli trzeba będę jadła jajka)
Co lubisz jeść na obiad : ryż, kasza, makaron, szpinak, warzywa, piersi z kurczaka, ryby

Ograniczenia żywieniowe : do każdego posiłku muszę mieć warzywa, inaczej się zatykam

Stan zdrowia:
Niewielka niedoczynność tarczycy (lub początek choroby).
Problemy jelitowo-żołądkowe (jelito drażliwe).
Przeskakujące stawy barkowe i biodrowe. (Przez to nie mogę wykonywać niektórych ruchów lub muszę dość znacznie ograniczyć ich zakres np. wyciskanie hantli stojąc na barki czy wznosy nóg z leżenia).
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: Euthyrox 25
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej : fitness, joga, ćwiczenia w domu, rower. Nie lubię biegać, nie przepadam za siłownią.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : glukozamina (nie pamiętam nazwy preparatu)

Stosowane wcześniej diety : to pierwszy raz kiedy udało mi się zmotywować do diety i bardzo się z tego cieszę. 
Od lipca staram się utrzymać dietę 1500 kcal w rozkładzie mniej więcej (400 300 200 400 200). Miej więcej od pn do pt 7 śniadanie, 10 śniadanie, 13 przekąska, 16 obiad, między 18 a 21 (w zależności od treningu) kolacja, w weekend inaczej. Schudłam ok. 2-3kg przez jakieś 3 tyg. Połowę przybrałam na wyjeździe wakacyjnym (przez frytki, piwo i lody).
Od ponad tygodnia staram się wprowadzić więcej białka do diety (choć zwolenniczką mięsa nie jestem) i ograniczyć spożywanie serów (które bardzo lubię).

Moje BMR, to chyba ok. 1370
Mam pracę siedząco-stojącą.

Niestety nie wiem:
- czy 1500 kcal, to odpowiednia ilość kalorii dla mnie,
- ile powinnam jeść białek (czy to ok. 116g?), tłuszczów i węglowodanów.
Tu liczę na Was drogie Ladies, że coś podpowiecie

Zależy mi na pozbyciu się tłuszczyku, ujędrnieniu ciała i poprawie proporcji sylwetki.
Mam figurę gruszki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 10723 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 139371
Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócisz i to bez problemów brzuchowych, mega rozciągnięta po jodze i gotowa na mięśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
micha na jutro






Zmieniony przez - czaj_nik w dniu 2013-08-20 18:23:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1700kcal
BWT 120/130/reszta
I powodzenia

Rób ćwiczenia z posta dla połamańców przed treningiem na stawy... masz cos w tym temaci ezdiagnozowane przez lekarza?
I jakie ogranicenia masz w związku z jelitami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
dzięki obliques za odpowiedź :)

robiłam MRI stawów biodrowych - nic nie wyszło
lekarz zalecił rozciąganie (stwierdził, że ścięgno może na coś naciskać i przesuwać)
stawów barkowych nie badałam

jeśli chodzi o jelita to jeść: nie za dużo, nie za tłusto
wydaje mi się, że mleko nie za bardzo mi służy
są okresy gdzie można jeść wszystko i takie w których były jakieś dolegliwości wtedy trzeba jeść lekko (ale teraz jest ok, jak coś będzie źle, to wtedy się pomyśli)

dzisiejszy trening:
2 serie x 15
1. Wznosy nóg z leżenia (niestety muszę zmienić na inne ćwiczenie)
2. Wspięcia na palce obunóż
3. Przysiady klasyczne z hantlami (po 3kg, bo takie mam)
4. Wejście na ławkę z hantlami (po 3kg, ale to chyba za mało?)
5. Podnoszenie tułowia leżąc na brzuchu
6. Pompki klasyczne max powtórzeń
7. Zamiast podciągania obciążenia wzdłuż tułowia (bo nie mogę) zrobiłam unoszenie sztangielek w opadzie (na początek po 1kg)
8. pompki w podporze tyłem

Poszukam ćwiczeń z posta dla połamańców :)


Zmieniony przez - czaj_nik w dniu 2013-08-20 19:35:27

Zmieniony przez - czaj_nik w dniu 2013-08-20 19:46:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
dopiero po chwili zdałam sobie sprawę, że to dieta low carb
zobaczymy jak mój organizm zareaguje na zwiększoną ilość tłuszczu :)

moja micha na jutro:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 73466
Eee, to węgli miało być 130.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 935 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27624
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
roksanna1
miec takie tłuszcze to jest coś :)


roksanna1 bardzo mnie rozbawił Twój komentarz (mojej pomyłki)
jak sobie o nim przypomnę, to się uśmiecham :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
"TRENING":
joga - 1 godzina (w tym 10 min. relaksu)
spokojne zajęcia, było dużo rozciągania + trochę wzmacniania

MISKA:
schab pieczony, to sklepowa wędlina, ale postaram się to zmienić







Zmieniony przez - czaj_nik w dniu 2013-08-21 21:23:04

Zmieniony przez - czaj_nik w dniu 2013-08-21 21:23:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja-początkująca, prośba o ocenę planu

Następny temat

DT/Fergi

WHEY premium