SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Adam Suker - Alternatywna droga w kulturystyce

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
To moze ja tak doprostuje do końca, ani w tych ani w zeszlo rocznych przygotownaiach, nie zrobiłem ani jednego ładowania, ani jednego czita itp itp. Więc ja sam sobie nie dawałem żadnego kopa. Ani zwyczajnie tego nie potrzebowałem, inna sprawa że w tym roku formę robiłem całe 5,5 tygodnia wycinki więc tym bardziej tego nie robiłem.

Bardziej odpowiadałem na zasadzie co robie u swoich klientów.
Druga sprawa jest taka że jakiekolwiek ładowania nie robie na zasadzie -> robi się płasko = podbijamy kcal(nie ważne już czy z normlanych produktów czy z syfu). Po prostu żeby dopalić do pewnego poziomu odtłuszczenia to niestety trzeba być przez jakiś czas płaski. Swoją drogą uważam że część gości z kategorii ciężkich nigdy sie nie docina bo właśnie psychicznie nie wytrzymuje tego momentu kiedy trzeba być płaskim.

A u swoich ładowania itp robie nie tyle dla psychiki w sensie samopoczucia tylko co po prostu z czasem trzeba. Przykład rok temu miedzy zawodami miałem okresy po 2tyg odstępów. Juz na pierwszych miałem życiówkę w kwestii dociecia. Po nich nie było opcji na podbicie kcal a trzymałem sie planu. Po 2tyg byłem chyba jeszcze bardziej suchy, ale juz zaczynałem robić sie zbyt płaski lekko zmalały. Kolejne 2tyg i dlaej forma susza, ale rozmiar uciekał, pękatość nie taka itd. Ja miałem w głowie lekką blokadę przed dodaenem kcal a mysle ze dobrze by mi wtedy to zrobiło.
Sprawa była prosta, długotrwały deficyt, forma juz była ostra, dupa w prążkach a ja nadal siedziałem na deficycie. Stąd powoli "uciekało" mnie.

Więc w podobnych sytuacjach nauczony tym co sam przeszedłem, wole nie których podładować. Oczywiście warunkiem tego jest dobra forma, odpowiedni czas na deficycie i ocena czy juz ten moment czy jeszcze przetrzymać.
W sumie Solaros ma racje bo to poniekąd tez kop dla psychiki z tym że dobry zawodnik ma psychikę skrzywioną w drugą stronę, w sensie ładują wręcz w ostateczności bo boją sie zepsuć formę. Przesada w którąkolwiek ze stron nie jest ok, ale z dwojga złego wole żeby ktoś był lekko płaski a w formie, lub pekaty i zalany.

Idąc dalej ładowanie przed zawodami czy też jedzenie właśnie po zawodach - tu jest tyle zmiennych że ciezko powiedziec co jest najlepszym wyjściem. Na pewno nie to co często widzę czyli gość wygląda na jeszcze dobre 5-6 tygodni wycinki, a ładuje śmieciami i nie ma nawet kontroli czego ile zaladował(mówie tu jeszcze o momencie przed wyjściem na scene). Po zawodach czeego, ile i jak długo mozna podjeść też zalezy od tego kiedy jest kolejny start, jaka byla forma, jak wyglądal ostatni tydzien przed zawodami itd. itp/


Czy po zawodach czy jem? niespecjalnie. KIedyś jadłem pierwsze hmm 2 sezony, kwestia tego czy mam kolejne starty na ogół jak mam srat i za 2tyg kolejny to jem z 1 dzien co chce potem dieta lub jesli jak w tym roku miałem w ciągu 9dni 3 wyjścia na scene to nie było miejsca na jakieś wyżerki.
Obecnie jakieś objadanie sie po zawodach nie wchodzi w grę i mało jest zawodników takich z górnej pólki co płyną mocno zjedzeniem, czy tez moze inaczej, nie tyle zawodników z górnej półko co z głową na karku.
Zawsze patrzyłem na weteranów, oni po zawodach szli kupowali sobie piwo, zamawiali 1 pizze lub obiad typu schabowy, ziemniaki i surówki. Dogryźli lodami lub czekoladą i tyle było z ich wyżerki.
Sam teraz mam najczesciej blok apetytu po zawodach(kiedys nie miałem), spowodowany miedzy innymi odwodnieniem. WIec nawet nie jestem w stanie duzo zjeść mimo ze na co dzien nie mam z tym problemów.

Ostre wyżerki są spotykane najczęsciej u juniorów, u ludzi mających poważne zaburzenia odzywiania a w swiecie kulturystyki i fitness tego na pęczki(kobiety szczególnie). Dochodza jeszcze potem zawodnicy którzy twierdzą że po zawodach trzeba sie zalać, ale to grupa zawodników ktora od kilku lat siedzi w tej samej kat. wagowej mimo ze rok rocznie robią "świniomasę" i nabierają po 15-20kg, a na scenie ich potem zostaje tyle co rok wczesniej, albo zawodnicy którzy takiej prawdziwej formy nigdy nie mieli
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 322
Dzięki Adam. N0o będę musiał pokombinować i po obserwować bo bez bomby i jedząć często 2-3 posiłki dziennie w weekend potrafiłem skoczyć z wagą w górę o 2-3kg. Bez względu czy robiłem w weekend trening czy nie. Ale obstawiam że to raczej będzie wpływ leków które ograniczyłem ale na razie nie udało mi się całkowicie wyeliminować.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 151 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23835
Adam ciekawi mnie jak robisz w ostatnim tyg przed zawodami co do testa ? wywalasz go zupełnie bo slyszalem, ze sporo osob tak robi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
Co z testem to zależy od wielu czynników, odstawka pozwala jeszcze jakby zrzucić nieco wody, chociaż teoretycznie zbijając estro za pomoca IA test nie powinien jej trzymać.
Z kolei pomimo innych środków zostawiając go czlowiek zawsze jest jakby pełniejszy.

Wiec jesli brakuje nam suchości to odstawiam, jeśli pełności to zostawiam.
Życiówkę w sensie docięcia to miałem jak wszystkie inj odstawiłem z dobre 10dni przed, a zostawiłem tylko orale. Nie wiem dlaczego tak było, mam jakies domysły/przypuszczenia(choć równie dobrze jeśli bym nie odstawił było by tak samo, a prostu tam trafiłem z formą).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 151 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23835
Rozumiem, wspominales, że nie praktykujesz insy, aczkolwiek jak proboales ladowanie zinsa to dawals ją tylko podczas ladowania w dzien zawodow czy przez caly okres 2-3 dni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 89 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4997
Adam czy miałeś styczność z CBL? Może stosowałeś u podopiecznych? Jaka jest Twoja opinia?
Odnosząc się do osób naturalnych.
Wiadomo, najważniejsza jest kaloryczność, ale dla osób bardziej zaawanasowanych duże znaczenie mogą mieć też inne czynniki, mianowicie:
Czy mogło by takie coś zdać egzamin przy założeniu budowania powolnej masy:
Podział na DT i DNT.
W dni treningowe ograniczona ilość tłuszczy(0,6-0,8kgmc), białko 2 - 2,5kgmc, reszta węgle(do odpowiednich ilości). Jedzenie zaczynamy po treningu, trening na czczo.
W dni nietreningowe ok. 500kcal mniej niż w DT, ograniczone węglowodany do 50g, kalorie uzupełnione z tłuszczy i białka. Jedzenie też w podobnych godzinach co d DT

Ma to sens? Wiadomo, to zależy :D Jednak czy to ma prawo działać/nie działać?
Z mojego punktu widzenia to: trzymamy wrażliwość insulunową na wysokim poziomie(przez dni lowcarb), mamy ogromny wyrzut insuliny po treningu(takie ładowanie), nie podnosimy kortyzolu rano, brak wahań poziomów insuliny w ciągu dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 132
Panie Adamie, mam pytanie odnośnie treningu na redukcji, zakładając że do dyspozycji mamy 4-5 dni na trening, lepszą opcją będzie trening:
* fbw
lub góra/dół - założenie, że na redukcji i tak nie jesteśmy w stanie dołożyć nic mięsa, a chodzi o to żeby dać tylko bodziec mięśnią, ćwiczenia głównie wielostawowe gdyż przepalają większą ilość kcal
*czy też może klasyczny split bazujący na 1 ćwiczeniu cieżkim na daną partie a reszta pompujące, uzupełniające.

Ciekaw jestem Pańskiego zdania :)



Zmieniony przez - artos_sfd w dniu 2016-08-24 21:12:19
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 80 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31190
Panie Adamie proszę o jakąś aktualizację dziennika ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 391 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7158
Przydałoby się :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
robimy odświeżanie w dziale
Dziennik będzie dalej aktualizowany i prowadzony czy też nie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania- sezon wiosenny 2017 (Sylwetunia)

Następny temat

SFD TEAM Sebastian Szmyt

WHEY premium