SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Adam Suker - Alternatywna droga w kulturystyce

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90487

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
Witam, w związku z tym że kilka osob regularnie wypytuje mnie czy prowadzę gdzieś dzienni treningowy, relacje z przygotowań do zawodów, postanowiłem wrócić tutaj. Nie zakładam nowego tematu a po prostu będę kontynuował stary.

Aktualnie szykuje się do Mistrzostw Polski kilku federacji. Gdzie ostatecznie wyjdę to się okażę. Wszystko będę oceniał na bieżąco, jeśli uznam że jestem przygotowany jak trzeba to wystartuje już 22 kwietnia na MP NAC. Jeśli uznam że to jeszcze nie to, to kolejnym terminem jest MP federacji NABBA 13 maja. Później 20 maja federacja WPF i dalej w zależności od tego jak mi pójdzie albo 3 czerwca M. Europy WPF, albo jeśli sie nie zakwalifikuje to 27 maja MP WBBF. Dalej 17 czerwca są M świata federacji NABBA w Samarze w Rosji.

Póki co staram sie powoli robić formę a nie jak to często bywało w 5-6tygodni przez co troche traciłem na rozmiarze.

Aktualnie leci juz 12dzień redukcji waga 117,5-118kg na czczo.
Siłowo podobnie a nawet lepiej niż pod koniec masy.

Dieta wygląda następująco

Posiłek 1
50g bialka
10g tłuszczy
80g ww
cardio 30min lub wcale - wykonuje je 4-5x w tygodniu

Posiłki 2,3,4,5
50g bialka
tluszczu tyle co w kurczaku
80-100g ww

Trening siłowy

posilek nr6
50g bialka
120g ww

Posiłek nr 7
50g bialka
40g tłuszczu

dodatkowo dochdzo ok.6kapsułek o3 w ciągu dnia.

350g białka
50g tłuszczu + 6g o3 + ok.10-12g nazbiera siez kurczaka.
520-620g ww - w dni pleców i nóg mam 620g a w dni klatki, barków mam 520g.

w dni wolne, które są baaaaardzo rzadko posilek 6 wyglada tak jak posiłki 2,3,4,5

Suplementacja standardowa - o3, kwas ALA, kreatyna, bcaa, witaminy, probiotyki.

Nie zamierzam do końca redukcji mocno ścinać kcal, utne moze max ze 100g ww juz do samego konca. Jedyne czym bede manipulowal to ilością cardio ale tego tez nie mam zamiaru robic wiecej niz 40min dziennie.


Wróce jakieś fotki, opis treningów itd.

Póki co zbieram się na trening
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Adam robi cardio, Luki robi cardio. Świat się kończy...

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 233 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 32966
Dobrze , że tutaj wpadłem :)
Dobrze , że napisałeś :)

MP federacji NABBA 13 maja - Nosz... w dzień urodzin :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Dobrze ze wróciłes ;) a pomyślałem to samo co Bzyku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3964 Napisanych postów 4473 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 182558
Siema. Jaca z Animala. Ja mam pytanie które zawsze chciałem Ci zadac. Dlaczego nie IFBB tylko inne federacje? Jakie były tego przyczyny / powody?
Wiele osób o to pytam bo sam jestem rozdarty miedzy IFBB a wlasnie czym? Co polecasz?
Start mam dopiero za rok ale zbieram informacje i kilka osób juz mi co nieco powiedzialo ale oczekuje odpowiedzi tylko i wyłącznie od Ciebie bo masz juz spore doswiadczenie w tych innych blizej mi nie znanych federacjach.
Głos ludzi znam doskonale: że lepsza opieka nad zawodnikiem, nagrody choc kto dla nich startuje? Dobra i sprawna organizacja. Malo skomplikowane systemy weryfikacji zawodnków, mniejsze opłaty i członkowskie i startowe tylko widzisz ludzie z IFBB zarzucaja innym federacja ze nigdy nawet jak zdobędą wszytko nie bedzie to taki triumf / rozglos na skale swiatowa jak gdyby zwyciezyli w IFBB i czesto gesto zarzucaja własnie zawodnikom co skacza po federacjach droge na skróty.
Ja nie mam zdania w tym temacie dlatego pytam a znamy sie kilka lat wiec wiem ze moge liczyc na konkretna odpowiedz bo tak jak ja w wielu tamatach gdzie inny milcza czy robia z tego temat tabu tak i Ty zawsze głosno mówilismy o tym co bierzemy, co nam nie pasuje itd
Wiem tez ze duzo osób odchodzi z IFBB po konfliktach z co niektórymi Panami / włodarzami związku tylko robią potem z tego tajemnice Puliszynela i nikt tak naprawde nie wie co sie stało i zaraz wszystko jest wygladzone i zamiecione pod dywan..
Mam kilku obiecujacych chłopaków pod soba i chce ich ustrzec zeby w tym pierwszym starcie sie nie zalamali jak cos nie wyjdzie ale nie przez zla formę tylko braki organizacyjne itp błahostki które czesto sie zdarzaja na zawodach.
Pozdrawiam.








Zmieniony przez - SalvatoreLucania w dniu 2017-02-24 20:09:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 169 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 129770



Tutaj Adam porusza aspekt startu w IFBB.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3202 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119909
Git majonez, że jest kontynuacja :). Jakie konkretnie probiotyki stosujesz/polecasz? Zaczynać raczej od jednoszczepowych czy wieloszczepowych bo różne opinie czytałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Super, że wróciłeś do dziennika :)
Obowiązkowo śledzę, powodzonka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
Bzku i Marian wiem dziwne rzeczy sie dziej ogólnie cardio nie robie aby magicznie spalac tłuszcz w czasie jego wykonywania, a z 2 powodów. Pierwszy to ucinając żarcie ograniczam organizmowi dostęp do składników odżywczych, których być może w danym momencie potrzebuje. A kręcąc cardio i jedząc przez to wiecej dostarczam wartości odżywczych a kalorie/energie spalam w czasie wysilku.
Drugi powód to poprawa wrażliwości insulinowej.

Sylwek marze o tym że kiedys uda nam sie wyjść na jednej imprezie na scene najlepiej w kat OPEN


Jacek Startowałem w WBBF , WPF, NAC i IBBF, zarówno w Polsce jak i zagranicą i postaram się w kilku zdaniach opisać jak to wygląda.
W WPF i WBBF prowadzone w sposób bardziej imprezowy, robi się tam show, spiker zachęca do dopingowania zawodników, sam coś dodaje od siebie. Wszystko jest prowadzone na większym luzie a nie w nerwach na szybko. Nie ma pośpiechu jak w ifbb że nagle dowiadujesz sie ze za 2 min wychodzisz na scene.
Druga sprawa sędziowie. Już na weryfikacji sędziowie sami sugerują niektórym zawodnikom co mają robić i na jaką kategorie sie zdecydować. Np przede mną do weryfikacji staly dziewczyny, wszystkie miały startować w bikini. Jednej sędziny kazały pokazac brzuch, plecy itd. po czym powiedziały żeby szla to figure soft czy shape(nie pamietam nazwy dokładnej) bo jest zbyt mocno wycięta jak na bikini i bedzie słabo oceniana, natomiast tam ma wieksze szanse.
Podobnie z chłopakami którzy nie wiedzą czy meska sylwetka czy klasyk. Jak przychodzi gość który po prostu jest zbyt mocno rozbudowany to o ile ma nogi to sugerują mu przejscie do klasyka. Podobnie było z Iwańczukiem jesienią. Chlop był wycięty na maxa, a był ostatni na PP WPF w męskiej sylwetce. Po imprezie podeszli do niego i powiedzieli ze biora go do kadry ale pod warunkiem że bedzie wychodził w klasyku bo jest zbyt wycięty jak na plażową sylwetkę. I pojechal na zawody do Neapolu, wrócił z medalem. Kryteria oceny są takie jakie powinny byc na daną kategorie, a nie jak to czesto bywa w ifbb na jednych zawodach wygrywają rozbudowani sylwetkowicze, na innych zawodach mali i płascy. I potem nie wiadomo jak chłopa szykować.

Inna sytuacja na MP WPF dziewczyna spóźniła sie na swoją kategorie. Kategoria się odbyła. i co? I wpuścili ją osobną, samą żeby sędziowie mogli ją ocenić. W IFBB sie spóźnisz to juz niestety nic nie zrobisz(to co prawda nie uważam za coś nie fair ze strony IFBB bo każdy sobie powinien swojego wyjścia pilnowac, nie mniej jest to jakiś ukłon w stronę zawodnika, że jak już dał ciała i nie wyszedł z rywalami na scene, to chociaż miał okazje się zaprezentowac publiczności. Nawet jak taki zawodnik nie zajmie sensownego miejsca to przynajmniej zyskał jakies obycie ze sceną, doświadczenie).

Dalej to rzeczy typu woda, ręczniki papierowe, jakiś sprzęt do pompowania. Bufet(szybko się rozchodzi ale jest). To wszystko w jakis sposób poprawia komfort startu.

Nagrody sa ok, ale jak piszesz nie dla nich się startuje. Pienięzne z kolei sa tylko w NACu, dotąd było 1000zł za kategorie i 3000zł za open.

Fajne wrażenie zrobiła na mnie federacja IBFF, popularna w krajach śródziemnomorskich Hiszpania, Włochy, Słowenia itd.
Zawody nad samym morzem, na scene wychodziłem dokładnie o tej porze o której bylo napisane we wstępnym planie zawodów juz miesiąc przed ich rozpoczęciem. Zawodnicy przybyli naprawdę z całego świata bo moją kategorie wygrał gość z Indii, a byli tez zawodnicy z Brazyli czy Paragwaju. A nie jak to miało miejscie na ME WBBF gdzie była wlaściwie tylko wschodnia Europa.
Wpisowe 50 euro ale w tym wpisowym były już opłacone 2 noclegi w dobrze wyposażonym domku jednorodzinnym. Prydent federacji siedzial caly dzien na weryfikacjach, witał każdą ekipę, z każdym strzelał fotke itd. Niby głupota ale jakoś nie wyobraża sobie Pana F. jak z kazdym zawodnikiem strzela fotke i zbija piątke. Ogólnie przyjeżdżasz na zawody i czujesz że Ci ludzie się ciesza że przyjechałes a nie traktują Cie jak 150zł wpisowego.

Nie ma tez klubów, nie ma oplat za licencje zawodnika, nie ma kontroli dopingowej i to dla mnie spory atut. Nie ma co sie oszukiwać, ale ilu zawodników omija tegoroczne MP w IFBB tylko z tego powodu??
Tam zero stresu, zero hipokryzji.

Rozgłos z powodu tytułu jest slaby, bo prawda taka ze poziom jest nizszy. Juz czysto statystycznie, jak w ifbb startuje 400 zawodników a w innej federacji 120, to siłą rzeczy mniej bedzie dobrych zawodników. Kolejna sprawa nie ma też żadnego zawodnika pokroju Szymona Lady, ale jest sporo niezłych. Artur Stańczak miał sukcesy w IFBB, Myśliwiecki również. Wojciech Nadolski, Tomek BInkowski, Andrzej Rak, Mieczysław Fijał, Michał Mikulewicz, Michał Krajewski. Znalazło by sie więcej niezłych nazwisk. Swoją droga np na pierwszych swoich zawodach które wygrałem 4ty w mojej kat. był Bartek Leoniewski który rok później wygrał klasyk na debiutach, wygrał m. śląska i był chyba 5ty na MP. A przez ten czas nie zaliczył jakiegoś bardzo duzego progresu.

IFBB bedzie zawsze miało najwyższy poziom ze względu na zawody typu Arnold Classic czy Olympia. Wiadomo jest to prestiż i tego się nie zmieni. Nie rozumiem tylko po co te bany i zakazy. Najlepsi i tak będa wychodzić w IFBB. Prosty przykład Karol Stuglik, pierwsze lata startowal w róznych federacjach, ostatecznie i tak i tak docelowo szykowal się na zawody IFBB.
Nie było by zakazów, zawodnicy mogli by wiecej startować, obywać sie ze sceną, zdobywac doswiadczenie. Najlepsi i tak atakowali by zaowdy IFBB zeby móc pojechać na Arnolda czy amatorską olympie.

Czy sam myśle o startach w IFBB? Jak kiedyś uznam ze bede gotowy to tak. Wiem że jeszcze "troche" pracy jeszcze przede mną. Moja kat to juz rywale typu Emil Kaleński czy Tomasz Bobrowski. Jeszcze jestem za cienki w uszach żeby z nimi konkurować.
Nie wykluczone ze kiedys spróbuje, ale jak mówie jeszcze nie czas na to. A póki co startuje gdzie indziej, zawody dają taki sam fun, staram sie być jak najlepsza wersją siebie, coraz wiecej imprez i zawodników, wiec idzie to wszystko do przodu. Ja robie formę nie na plażę a w jakmiś konkretnym celu.


Opalinho biorę sanprobi super formula. Ale jesli mam byc szczery to biore je tylko dlatego ze kupiłem tego wiecej. Nie czułem róznicy w z czymkolwiek(samopoczucie, gazy, wypróżnienia, apetyt) biorąc czy to 1tab dziennie czy to 5 dziennie.
Z opinii znajomych i podopiecznych jedyny sensowny który robi róznice to vivomixx.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania- sezon wiosenny 2017 (Sylwetunia)

Następny temat

SFD TEAM Sebastian Szmyt

WHEY premium