Urodzony w Libanie, Samir Bannout zwany także jako Lew Libanu, jest zwycięzcą Mr. Olympia (1983) i jednym z największych kulturystów w historii tego sportu. Karierę zawodową rozpoczął jako 18-latek, zdobywając swoje pierwsze trofeum w 1974 roku w Teenage Mr. Universe. To zwycięstwo dało mu kartę Pro IFBB i przekonało go do przeniesienia się do USA, gdzie startował i pokonał legendy kulturystyki.

Trzy miesiące przed Bożym Narodzeniem w 1983, Samir Bannout wygiął swój "udekorowany" obszar lędźwiowy w Monachium, przed sędziami Mr. Olympia. Od tego czasu szczytowa definicja w dolnej części pleców została nazwana "choinką". Można więc śmiało powiedzieć, że określenie “choinka” w kulturystyce ma już 35 lat i zawdzięczamy ją właśnie Samirowi!

Zobacz "Choinki" polskich kulturystów: Tutaj

Kariera zawodowa Bannouta trwała bardzo długo, bo 17 lat i wystartował w sumie w 53 konkursach. W zawodach Mr. Olympia startował aż 11 razy! Ostatni raz stanął na scenie w 2011 roku, mając 56 lat podczas IFBB Pro World Masters Bodybuilding. Startując razem z innymi legendami, takimi jak Dexter Jackson i Andreas Cahing zajął 11- te miejsce. Po tym konkursie zdecydował, że będzie to jego ostatni występ w karierze. Lew z Libanu zawsze był i nadal jest znany jako jedna z bardziej barwnych postaci kulturystyki. Dziś Samir mieszka w Los Angeles z żoną i dwójką dzieci i prowadzi kilka biznesów, w tym firmę Bannout Nutrition. Czy waszym zdaniem jest to sylwetka idealna?

Komentarze (1)
domosos

I to jest fajna sylwetka, proporcjonalna, a nie te dzisiejsze kloce.

1