SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Tyle już przerabiałem - zgubiłem się...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 556
Witam wszystkich forumowiczów. Sytuacja jest moja taka, mam 1,70 m,, 64-65 kg wagi. Staż mam 5 miesięcy, przerabiałem już jakieś treningi na rzeźbe, po 8 serii każdego ćwiczenia - ponoć to było morderstwo.
Jechałem na masę, też był zły trening, inni go modyfikowali, i też nie wychodziło.

Moim celem jest : zgrabna sylwetka, żeby było widać wyrzeźbione mięśnie. Nie chcę brać żadnego koksu. Największym problemem jest trening, bo nie wiem jaki zastosować.

rekord na klatę w serii 55 kg - podskoczyło od 30 kg w ciągu 4 miechów...

Nie chcę nic sugerować, zadnych treningów, żadnych kombinacji, bo wychodzę na tym jak Zabłodzki na mydle. Co wy poradzicie? Chodzę 3 razy w tygodniu na siłke + raz w tygodniu basen.

pomocy, nie wiem co robić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 556
Odświeżam temat.

Jak długo powinienem ćwiczyć tym treningiem, i czy mogę używać do pomocy kreatyny?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3699
musisz się sprecyzować ale ja polecam FBW + dieta ewentualnie jak juz nabierzesz mięśnie zacznij się rzeźbić skoro na tym CI tak zależy.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25924
Poczytaj o FBW
https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
Potem zrób plan , wklej go tu i sie go oceni/poprawi.

pzdr

"Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 556
No dobra, to mi co nieco rozjaśnia :

Więc wybieram plan taki:

3 razy w tygodniu :

I dzień - 15 powtórzeń - wtorek
II dzień treningowy - 10 powtórzeń - piątek



w czwartek mam basen

III dzień treningowy - 5 powtórzeń - sobota

Trening ma trwać 6 tygodni, tak jak pisało w artykule.

Wtorek :


Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi w poziomie
- Wyciskanie sztangi w skosie
Barki:
- Unoszenie ramion w przód ze sztangą
Tricepsy:
- nie mam pojęcia -tu poradźcie coś

Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie
- Wyciskanie na suwnicy.
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga
- Modlitewnik

Piątek :

Klata:

Rozpiętki na linkach od wyciągu
- nie wiem, coś jeszcze dodać ?

Grzbiet :

PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM
PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)

Barki :
Unoszenie ramion w przód ze sztangą
Unoszenie sztangielek na boki

Nogi :
PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE
UGINANIE NÓG W LEŻENIU

Sobota :

Plecy :
UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)

Bic :

Młoteczki sztangielkami
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM

Barki :
Wyciskanie sztangielek
Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami

Tric :

WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE
dalej nie mam pojęcia.


wydaje mi się, ze za dużo kombinowałem, i cały plan jest o kant d...rozbić.

Zdaje się, że jak mi nie pomożecie ułożyć wszystkiego, to sam nic nie wymyśle.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63263 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787452
Wpisz ilości serii w poszczególnych ćwiczeniach i usuń ćwiczenia iolowane z planu opieraj sie na ćwiczeniach złożonych (mozesz skorzystać z gotowych planów)

pozdro
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 42219
nie rob fbw dzien po dniu.

a to wyzej to rozpiska, czy wypisalem po prostu wszystkei cwiczenia jakie znasz?
jest podwieszony o fbw, na pewno lepszy niz takei kombinowanie po omacku.

juz dwa plany (A i B) zeby ulozyc sensownie, trzeba sie troche nameczyc, nie wystarczy troche pozonglowac cwiczeniami. osobne plany na 3 dni w tygodniu, to raz - sztuka ulozyc dobrze, po dwa - nie ma wiekszego sensu, mozesz jedynie zamieniac dobre cwiczenia na gorsze - jak np. dobre wyciskanie na niewiele warte rozpietki (tylko po co, prawda?).

chwilowy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 556
Czołem, dzięki za odpowiedzi.

Tak jak pisałem, to co ułożyłem 3 posty wyżej, robiłem to po omacku.

Skoro nie można robić FBW dzień po dniu, to sprawa się komplikuje.
Na ćwiczenie mam czas tylko we wtorek, piątek i sobote, nie mam szans inaczej ułożyć treningu. To aż tak ważne, żeby nie robić dzień po dniu ?

Może FBW da się czymś zastąpić? Zależy mi tylko, a raczej "aż" na fajnej sylwetce,ale nie chcę być jak Pudzian.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
hehe ;] "nie chce byc jak pudzian" :p

jest takie pojecie w treningu jak regeneracja... ;) i wlasnie dlatego nie powinno się w FBW robic cwiczen dzien po dniu... :) cwiczysz cale cialo, a ono powinno odpoczac... :)

skoro nie masz czasu zeby robic conajmniej 1 dzien odpoczynku, to ja byłbym za tym zeby robic takie cos:

wt - FBW plan A
czwartek - basen
sobota - FBW plan B :)

co 2 dni cwiczenia :)

myślę że taka opcja byłaby konsensusem w zaistniałej sytuacji ;)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13688
pamietaj o diecie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 556
Hm, czyli piątek odpuścić? Szkoda, może da się robić coś w piątek, co nie zaszkodzi FWB, a pomoże na siłę, czy coś...?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 42219
moglbyc robic

wt - cale cialo (malo serii na grupe)

pt - klata barki tric (troche wiecej serii na grupe)
so - nogi plecy bic - jw.

chwilowy

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry trening?

Następny temat

Aeroby?

electro
Polecane artykuły