Polacy za granica

Ilość wyświetleń tematu: 136124

...
Szacuny 6 Napisanych postów 2846 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10180
Kaźmierczak i Grzelak poprowadzili Boavistę do zwycięstwa nad FC Porto 2:1 . Przy obu golach dla Boavisty asystował Kaźmierczak

Africa have Cameroon , Barcelona have Eto'o ... ;)

...
Portugalia: zespół Polaków pokonał FC Porto
wp.pl 01:26

Boavista Porto, zespół Przemysława Kaźmierczaka i Rafała Grzelaka, pokonał w lokalnych derby wielkie FC Porto 2:1. Dwójka Polaków rozegrała bardzo dobrze spotkanie, a Grzelak zaliczył asystę przy pierwszej bramce.

Boavista od pierwszych minut spotkania grała bardzo odważnie i co chwila stwarzała zagrożenie pod bramką Porto. Po kwadransie od rozpoczęcia gry wyszła na prowadzenie. Z rzutu rożnego z lewej strony boiska dośrodkował Rafał Grzelak, a gola celnym strzałem głową zdobył obrońca Ricardo Silva.

W końcówce pierwszej części gry przewagę osiągnęło Porto, ale nie było w stanie doprowadzić do wyrównania. Dobrze spisywała się obrona "Panter" z Przemysławem Kaźmierczakiem na czele. Polski pomocnik skutecznie rozbijał ataki rywali, gdy było trzeba zamieniał się w środkowego obrońcę, a nawet w rozgrywającego, wyprowadzającego kontrataki Boavisty.

"Smoki" nie zdołały przed przerwą wyrównać, a w drugiej połowie znów śmielej zaatakowała Boavista. Przyniosło to efekt już w 51. minucie, kiedy na 2:0 podwyższył Ze Manuel.

W dalszej części gry warunku dyktowało Porto. Boavista na dodatek musiała kończyć mecz w dziesiątkę, gdyż bramkarz "Panter", reprezentant Liechtensteinu Peter Jehle między 65. a 70. minutą otrzymał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Mimo gry w przewadze Porto zdołało zdobyć tylko jednego gola - w 73. minucie celnym strzałem z rzutu karnego straty "Smoków" zmniejszył Argentyńczyk Luis "Lucho" Gonzalez. Na wyrównanie zdobywców Pucharu Mistrzów z 2004 roku nie było już stać.

Polacy mecz z wielkim FC Porto mogą zaliczyć do bardzo udanych. Obydwaj prezentowali się świetnie. Kaźmierczak imponował grą w destrukcji i spokojem. Popularny "Kaz" nie przebierał przy tym w środkach i ujarzał żółtą kartkę. Grzelak przeprowadził kilka świetnych akcji i co najważniejsze, zaliczył asystę.

Po 27. kolejkach Boavista zajmuje w tabeli 9. miejsce z 32 punktami na koncie. FC Porto mimo porażki wciąż pewnie prowadzi w tabeli portugalskiej Superligi.