Polacy za granica

Ilość wyświetleń tematu: 136060

...
SkySports: Znakomita nota Kuszczaka

Polski bramkarz West Bromwich Albion, Tomasz Kuszczak otrzymał świetną notę 9 (w skali 4-10) od dziennikarzy serwisu SkySports za swój występ w przegranym 0-1 wyjazdowym meczu 20. kolejki przeciwko Liverpoolowi.

W raporcie z meczu serwis SkySports przyznaje, że tylko inspirująca gra Kuszczaka zapobiegła większym rozmiarom klęski WBA na Anfield.

Polak m.in. przeniósł nad poprzeczkę uderzenie z dystansu Harry'ego Kewella w 14. minucie, obronił potężny strzał tegoż minutę później, po rzucie rożnym Stevena Gerrrarda w 22. minucie wypiąstkował dobitkę Kewella po trafieniu Johna Arne Riise w słupek, w 30. minucie złapał piłkę po "główce" Petera Croucha, w 36. minucie wychwycił kąśliwy strzał Gerrarda z linii pola karnego, w 62. minucie piękną robinsonadą obronił uderzenie Riise z rzutu wolnego, a w 73. minucie "heroicznym wysiłkiem" ponownie wybronił "główkę" Croucha.

Ocena Kuszczaka była zarazem najlepszą notą tego spotkania. Użytkownicy serwisu SkySports przyznali golkiperowi 'Baggies' notę 9,4.

Noty SkySports:

Liverpool - Jose Reina 6 (7.4), Steve Finnan 6 (7.5 ), Sami Hyypia 7 (7.8), Jamie Carragher 7 (8.0), John Riise 7 (7.9), Luis García 5 (5.6), Steven Gerrard 9 (9.0), Xabi Alonso 8 (8.5), Harry Kewell 8 (9.2), Djibril Cisse 6 (7.4), Peter Crouch 7 (8.2), Djimi Traore 4 (6.0), Mohamed Sissoko 6 (7.0), Florent Sinama-Pongolle 6 (7.1);

West Brom - Tomasz Kuszczak 9 (9.4), Steve Watson 7 (7.5), Curtis Davies 7 (7.3), Neil Clement 8 (7.6), Paul Robinson 7 (6.8), Ronnie Wallwork 6 (5.9), Martin Albrechtsen 6 (6.1), Richard Chaplow 5 (5.5), Darren Carter 6 (5.8), Kevin Campbell 5 (5.5), Geoff Horsfield 5 (6.0), Jonathan Greening 5 (5.3), Diomansy Kamara 5 (5.0), Nathan Ellington 5 (5.1).

...
Szacuny 1 Napisanych postów 6460 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25989
A za 10 minut gra Boruc i Żurawski

juve!!!

...
pieknie Kuszczak

...
Kuszczak zagrał znakomicie, bronił piekielnie groźne strzały a do tego grał bezbłędnie i odważnie na przedpolu. Strzał Croucha był nie do obrony.

Zmieniony przez - bodymaker w dniu 2006-01-01 14:59:36

...
Benitez zachwycony polskim golkiperem
Pilka.pl 13:24

Tomasz Kuszczak, Polak w barwach West Bromwich Albion, zebrał bardzo pochlebne recenzje za postawę w spotkaniu z FC Liverpoolem. Menadżer The Reds Rafa Benitez przyznał, że tylko fantastyczna postawa golkipera Baggies uchroniła WBA od porażki pięcioma czy sześcioma golami.

Mecz zakończył się porażką drużyny West Bromwich 1:0, a Polak skapitulował tylko raz, po strzale głową Petera Croucha w 52 minucie.

- To był bardzo dziwny dzień. Robiliśmyw wszystko co w naszej mocy, aby wygrać - graliśmy presingiem, krosowymi podaniami, oddaliśmy dużą ilośc strzałów na bramke rywali - lecz bramkarz gości bronił jak natchniony - pochwalił Polaka Benitez. - To był z pewnością jeden z najlepszych występów Kuszczaka w Premiership. Nie mogę mieć pretensji do postawy mojej drużyny, jak wspomniałem, dali z siebie wszystko. Mogę stwierdzić, że Kuszczak to jedyny bramkarz, który nas zatrzymał. Zagrał rewelayjnie. - dodał na zakończenie Benitez.

...
i dzisiaj ponownie zagrał znakomicie, tym samym w moim rankingu polskich bramkarzy przesunoł się na 2 miejsce tuż za Borucem

...
Żurawski gotowy do gry

Po miesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją, do składu Celtiku Glasgow wraca Maciej Żurawski. Polski napastnik ma wystąpić w sobotnim meczu Pucharu Szkocji z drugoligowym Clyde FC - poinformowała we wtorek miejscowa prasa.

Żurawski doznał urazu nogi w rozegranym na początku grudnia spotkaniu ligowym z Aberdeen (3:1). Zszedł z boiska kwadrans przed końcem. Odnowiła mu się kontuzja mięśnia dwugłowego. - Popełniłem ten sam błąd, co poprzednio, zbyt wcześnie wróciłem do treningów - przyznał Żurawski.

Oprócz niego w drużynie Celtiku występuje inny reprezentant Polski - bramkarz Artur Boruc.

Celtic jest liderem szkockich rozgrywek. W 21 spotkaniach zgromadził 51 punktów. O siedem punktów wyprzedza Heart of Midlothian.

Pic na wodę fotomontaż

...
Ciesze sie że Żurawski wraca do slkładu ale po ostatnim ligowym meczu z hearts może miec spore problemy ze zmieszceniem sie w 1 składzie celtiku