Mam do was pytanko, zaczynam twoją przygodę z treningiem i dietą na masę, z racji mojego dużego wzrostu i obecnych kg mam do przejedzenia +/- 4000 kcal. Chciałbym zapytać czy w naturalny, domowy sposób można zwiększyć swój apetyt, aby nie wciskać na siłę w siebie tej góry jedzenia. Nie chciałbym narazie stosować żadnych suplementów, ale jeśli będzie trzeba to mogę spróbować. Co możecie mi polecić w takiej sytuacji? Z góry dziękuję.
...
Siemka,
Mam do was pytanko, zaczynam twoją przygodę z treningiem i dietą na masę, z racji mojego dużego wzrostu i obecnych kg mam do przejedzenia +/- 4000 kcal. Chciałbym zapytać czy w naturalny, domowy sposób można zwiększyć swój apetyt, aby nie wciskać na siłę w siebie tej góry jedzenia. Nie chciałbym narazie stosować żadnych suplementów, ale jeśli będzie trzeba to mogę spróbować. Co możecie mi polecić w takiej sytuacji? Z góry dziękuję.
Mam do was pytanko, zaczynam twoją przygodę z treningiem i dietą na masę, z racji mojego dużego wzrostu i obecnych kg mam do przejedzenia +/- 4000 kcal. Chciałbym zapytać czy w naturalny, domowy sposób można zwiększyć swój apetyt, aby nie wciskać na siłę w siebie tej góry jedzenia. Nie chciałbym narazie stosować żadnych suplementów, ale jeśli będzie trzeba to mogę spróbować. Co możecie mi polecić w takiej sytuacji? Z góry dziękuję.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
anubis84kiedyś ludzie to wcinali https://sklep.sfd.pl/Megabol_Dibencozide_Magnum-opis935.html
kiedyś to ludzie pili megace i świnomasa szła aż miło

Dziennik żywieniowy https://www.sfd.pl/[BLOG]_Kulinarne_zmagania-t1207353.html
...
Tak na prawdę najlepszym wyborem w tym wypadku jest zwiększenie / dodanie treningu aerobowego. Spróbuj też zwrócić większą uwagę na produkty w Twojej diecie. Czy nie masz za dużo / za mało błonnika, nie używasz produktów które nie służą Twojemu układowi trawienia, nie jesz posiłków za dużych objętościowo. Być może masz też za duża ilość białka w diecie? Białko zwiększa znacząco uczucie sytości
...
4000 kcal to juz nie mało więc czasem pojawia się problem , można jak wyżej wspomniano dodawac cardio na pobudzenie ale to znów powoduje większy wydatek energetyczny który musimy zaspokoić :) Najlepszą opcją jest ogarnać dietę i tak komponować posiłki aby były w miarę kaloryczne , mało sycące i łatwo przyswajalne ( koktajle , omlety , nalesniki , ryże z sosami itp itd)
...
okej rozumiem, postaram się zwrócić uwagę na białko i błonnik w diecie. Dla mnie 4000 kcal to bardzo dużo ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia i też nie będzie z tym problemu.
...
oprócz tego co koledzy wyżej doradzali można też zastosować w diecie szejki z naturalnych produktów. dajemy jakieś płatki, owoce, rodzynki, twaróg czy Inne podobne produkty i mixujemy do postaci płynnej. taki posiłek wchodzi w momencie i tez szybko się trawi. A z innej strony jak sie troche pokombinuje to 4000 to naprawdę jest nic
...
Najlepszym sposobem na zwiększenie apetytu będzie cardio albo interwał. Tutaj bez dwóch zdań to najlepsza opcja no i tak jak już było napisane ilość błonnika, nie przesadzać z nim no ale za mała ilość też nie będzie dobra. kolejna sprawa to nie cisnąć tylko pełnoziarnistych rzeczy, zwrócić uwagę na to co dobrze Ci się trawi, co dobrze przyswajasz, po czym dobrze się czujesz ;p
Ogólnie co tolerujesz, posiłki na słodko też ogólnie lepiej większości wchodzą niż na słono więc też w ciągu dnia warto mieć 2 posiłki na słodko. w jednym np zamiast mięsa to odżywka białkowa która też się lepiej trawi. ogólnie np ryby chude tez będą dobrą opcją ;)
Ogólnie co tolerujesz, posiłki na słodko też ogólnie lepiej większości wchodzą niż na słono więc też w ciągu dnia warto mieć 2 posiłki na słodko. w jednym np zamiast mięsa to odżywka białkowa która też się lepiej trawi. ogólnie np ryby chude tez będą dobrą opcją ;)
1
Zapraszam :)
WinterR91
https://www.facebook.com/MichalJekiel
https://www.sfd.pl/DT_WinterR-t1188796.html
...
możesz dodać aero, staraj się tak komponowac posiłki, żeby Ci smakowały, a nie żebyś je jadł na siłę - to jest bardzo ważna kwestia - przykładowo, ja na swoje posiłki nie mogę się doczekać
moje treningi są też dość "wysokiej" intensywności, więc ja ogólnie raczej mam problem z poskromieniem apetytu niż z jego brakiem, ale możesz to wykorzystać. Możesz też robić posiłki bardziej kaloryczne, a mniej objętościowe np. szejki w któych można przemycić naprawdę dużo kcal
moje treningi są też dość "wysokiej" intensywności, więc ja ogólnie raczej mam problem z poskromieniem apetytu niż z jego brakiem, ale możesz to wykorzystać. Możesz też robić posiłki bardziej kaloryczne, a mniej objętościowe np. szejki w któych można przemycić naprawdę dużo kcalDziennik żywieniowy https://www.sfd.pl/[BLOG]_Kulinarne_zmagania-t1207353.html
...
Dodawaj tłuszcze do posiłków, do których się nadają, tj. masło orzechowe do owsianki, większa ilość oleju do sałatki i tym podobne. Wtedy 4000kcal będzie łatwo osiągnąć.
Siła ponad wszystko.
...
Jesteś pewien, że potrzebujesz właśnie taką ilość kalorii aby budować masę mięśniową? Skąd pochodzi ta wartość? Liczyłeś swoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu dokładnym wzorem? Czy może znasz już swój organizm i w wyniku obserwacji obwodów ciała wiesz, że jedząc mniej nie odnotowujesz efektów? Najlepiej jakbyś napisał więcej informacji na ten temat i wkleił dokładnie wypełniony formularz ankiety działu:
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Moderator działu Odżywianie
...
A może pokaz fotki, jak zaczynasz przygodę z siłownia i odrazu masa? Może warto wejść na minus żeby dociąć troszkę i poprawić wrażliwość insulinowa , pobudzić apetyt , dodać cardio a później masa. Jeśli zaczynasz diete nie stosując jej wcześniej musisz mieć chamksą genetykę będąc w bf pozwalającym fajnie budować.
...
Dietetycznie najlepiej koncentrować się na wysokooenergetycznych pokarmach, zadbać o wysoką gęstość energetyczną. Mimo wszystko warto tutaj przedobrzyć, pójść w nie właściwą stronę, bo to nie znaczy, aby jeść snickersy itd.
Dieta, w której ograniczysz błonnik może przynieść efekt, ale musisz uważać, bo ten błonnik jest potrzebny.
Zadbaj o wysoką smakowitość dań, wzmocni Twój apetyt.
Dieta, w której ograniczysz błonnik może przynieść efekt, ale musisz uważać, bo ten błonnik jest potrzebny.
Zadbaj o wysoką smakowitość dań, wzmocni Twój apetyt.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz