SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nefetam: dziennik początkującej

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 869 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15773
Dostarczam przepis na zupę brokułową Ja gotuję ją na oczywiście na kostce rosołowej. Osobno gotujesz brokuły, tak żeby były miękkie - 10 minut, jak się ugotują i przestygną nie odlewając wody, bierzesz blender i miksujesz, na totalna miazgę. Tak przyrządzone brokuły z wodą, wlewasz do wody w która się gotowała z kostką rosołową. Dodajesz śmietany, czosnku i wedle uznania doprawiasz przyprawami, ja zazwyczaj tylko solą i pieprzem. Smacznego

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ja jeszcze stosowac... Checi nie wystarcza, trzeba dzialac"

Mój dziennik http://www.sfd.pl/Czarnula/Redukcja_podsum.str_39-t830749-s39.html 

http://www.sfd.pl/Konkurs/Czarnula-t852671.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Dzięki Czarnula. Może dorzucę jeszcze odrobinę warzyw, których nie lubię - jak ich będzie mało to nie poczuję. Będę próbować.

Dzisiaj trening mieszanka
Trochę marszu na początek, potem taka mieszanka pajacyków, skoków, przysiadów, moutain climbers, jakieś takie próby burpies.
Na koniec 15 minut interwałów na orbitreku ( o ile można nazwać te moje marne przyspieszenia co 30 sekund).

Mam problem co robić w sobotę (dzień nie-siłowy i brak aerobików na mojej siłowni). Jeśli jest ładna pogoda to idę pobiegać w terenie, ale jeśli jest brzydko (a dzisiaj pada co chwilę) to na siłowni godzinny bieg jest dla mnie niewyobrażalnie nudny - więc robię jakieś takie dzikie mieszanki.

Napiszę może jaki jest mój tygodniowy plan:
Poniedziałek: jeśli nie wrócę padnięta z uczelni to aerobik (naprawdę intensywny Step)
Wtorek: wolne
Środa: siłowe
Czwartek: konie
Piątek: siłowe
Sobota: jak wyżej
Niedziela: siłowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kostka rosołowa to bądź co bądź chemia a ladies wystrzegają się konserwantów... polecam ugotować swój bulion na kościach, wlać do foremki na lód, zamrozić i voila mamy kostki rosołowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Massmarols to musiałby być bardzo stężony bulion, żeby taka kostka dawała chociaż trochę smaku.
Ale będę się starała nie używać gotowych kostek.

Dzisiejszy trening:
Przysiad 20kg *15, 25kg*15, 30kg*15
MC na lekko zgiętych nogach: 16kg*15, 20kg *15, 25kg*15
wykroki 15*(5kg*2)*2, 15*(6kg*2)*2,15*(7kg*2)*2
wiosłowanie sztangielkami w leżeniu na ławce 15*( 5kg*2), 15* (6kg*2)
unoszenie ramion bokiem 15*(2kg*2), 15* 3kg*2
ściąganie drążka górnego do klatki 15 *3 bloczek, 15*4 bloczek
wyciskanie na maszynie: 11kg *15, 18kg*10
orbitrek 20 minut

Wykroki mnie zabiły, myślałam przez moment, że już nic więcej nie dam razy zrobić

Wczorajsza miska




Dzisiaj - poniedziałek 2 godziny aerobiku. Wiem, że tu się nie szanuje tego typu zajęć, ale ta prowadząca robi to na prawdę z sensem. Są przysiady, wykroki, całość jest bardzo intensywna.

Miska niedziela i dzisiaj
W niedzielę mało, bo prócz tego wpadły 2 słodkie jogurciki.
Straszne mam wyrzuty sumienia. Mój tato kupił 3, trzeci zjadłam dzisiaj do śniadania. Jeśli jest słodkie w domu to ja nie umiem się opanować. Ale mam nadzieje, że wszyscy w domu zrozumieli, że nie wolno kupować takich rzeczy i więcej wpadek nie będzie.




Zmieniony przez - nefretam w dniu 2012-04-02 22:15:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Kupiłam wagę i soczewicę!
Tylko jakoś ciągle zapominam, żeby zważyć. Przypominam sobie jak już jem ;).
Zaraz będę robić obiadek. A czy ktoś mi powie czy soczewica żółta czerwona i zielona różnią się czymś oprócz koloru? Kupiłam żółtą.

Dzisiaj dzień bez treningu i trochę mi brakuje jakiegoś ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Tylko pamiętaj że waży się produkty przed obróbką. Np. ryż przed ugotowaniem

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2012-04-03 16:25:24

Czym więcej wpadek tym mnie efektów. Pamiętaj o tym. Wybór należy do Ciebie czy trzymasz miskę czystą czy nie.

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2012-04-03 16:27:19

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Wiem, że przed gotowaniem, ale jeszcze trudniej mi o tym pamiętać.

Wiesz, ja naprawdę przeszłam kolosalną zmianę jeśli chodzi o żywienie. I mimo tych wpadek jestem z siebie na prawdę dumna. I może po tych 3 miesiącach ochota na słodkie jest trochę mniejsza, ale wcale nie jest tak jak piszecie, że nie chce się wcale. Jak jestem w sklepie i widzę czekoladę to wykręca mnie na wszystkie strony i czuję wręcz fizyczny ból, że nie mogę jej zjeść.

Ugotowałam tą soczewicę jako dodatek do karkówki i cukinii i niestety, ale była okropna. To się w ogóle nie nadaje do jedzenia jak dla mnie. Będę ja próbowała przygotować jakoś inaczej, ale jestem trochę zniechęcona.

Dzisiejsza miska

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2279
Ja z kolei mam inny sposób na kostki rosołowe! Właściwie łyżeczki, bo powstaje z niego krem. Podaję niżej
Składniki:
400g podudzi z kurczaka (bez kości i skóry)
110g selera
50g marchwi
40g cebuli
40g pietruszki
1 pomidor
1 ząbek czosnku
50 ml białego wytrawnego wina
1 liść laurowy
1 goździk
200g soli morskiej
3 gałązki rozmarynu
3 gałązki (same listki) pietruszki
10g lubczyku
1 łyżka szałwii (pominęłam)


wykonanie thermomix:
Pokrojone mięso zmielić 30s/obr.8 i wyjąć.
Warzywa zmiksować 10s/obr.5
Dodać sól, mięso, wino i przyprawy. Gotować 30min/100st/obr.2
Zmiksować 1 min/obr.10
Przelać do słoiczka i zakręcić. Przechowywać w lodówce do 3 miesięcy

ok 1 łyżeczka = 1 kostka rosołowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Nie mówię, że nie powinnaś być z siebie dumna.
To skręcanie w żołądku to siedzie w twojej głowie. Jak będziesz traktować czystą miskę jako coś co musisz robić (lub karę), to zawsze będzie Ciebie skręcać. To jest sposób bycia na dłuższą metę a nie na miesiąc. Przed tobą pewnie różne imprezy, święta. Zakupy to akurat najmniejszy problem.
Ja mam problem z teściową bo wiecznie mi wpycha słodycze dla małego. (i tak teraz leży baton marcepanowy metr ode mnie )
To jest twój wybór, a nie żaden mus. Ja się poczułam o wiele lepiej gdy zrozumiałam, że ja nie jem słodyczy nie dlatego że nie mogę.... tylko dlatego że nie chce ich więcej jeść.

Dobra rada: nie choć do sklepu głodna i omijaj po prostu półki z czekoladą.

Soczewice spróbuj z sałatkami robić.

Arisu Wrzuć ten przepis do naszych przepisów (https://www.sfd.pl/Lady_w_kuchni,_czyli_nasze_babskie_przepisy_;_-t696301.html). Tutaj zaraz zginie.

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2012-04-03 21:49:32

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Podciągnij białko do ok. 130 g, tłuszcze 60, ww 180.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT tłuścioszki :)

Następny temat

Zwiększenie mięśni u drobnej osoby

WHEY premium