SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nefetam: dziennik początkującej

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Kobito, wez daj spokoj, zeby Cie polubili/przestali lubic musieliby Cie poznac. A zycie z chondro jest chuyowe i niewiele lubienie wytrzymek i gor pomoze- w pewnym momencie gory bedziesz ogladac na filmie. Dobry trening silowy, wzmocnienie VMO i skorygowanie sylwetki moze Ci przedluzyc okres normalnego funkcjonowania.

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Ostro sprowadzasz mnie na ziemię. Ale ty masz z tego co wiem karierę sportową za sobą, ja wszystko co robię/robiłam, jest bardzo rekreacyjnie, więc może nie będzie tak źle.
Proszę zostaw we mnie odrobinę nadziei.

Zmieniony przez - nefretam w dniu 2012-05-16 17:13:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
To prawda, ale kolana rozsypaly mi sie ze wzgledu na wady biomechaniczne, kariera sportowa tylko przyspieszyla proces. Po raz milionowy powtorze- to co naprawde mi zaszkodzilo to totalna biernosc sportowa pomiedzy 2007 i 2009 (bo balam sie o kolana, nawet nie zblizalam sie do silowni, nie dostalam zadnej dobrej rady od lekarza itp.) Dzis wiem, ze gdybym wtedy ogarnela sie, trenowala silowo z kims rozsadnym to bym mogla np. grac w tenisa do dzis.

4nn nie uprawiala sportu, a kolana ma w fatalnym stanie.

I wlasnie jest nadzieja, ale teraz musisz wlozyc w to maksimum wysilku- znalezc dobrych fizjo i ortopede we Wro, cwiczyc, dbac o siebie. Zreszta Izie-Obliques zawdzieczam moj powrot do sportu, bo wielokrotnie ukladala mi fajny trening i sluzyla rada. Odbudowalam miesnie czworoglowe na jej treningu, dupe zrobilam, a mialam plaska i slaba.

Koncze pyerdolic, przemysl sobie.

Zmieniony przez - wrong w dniu 2012-05-16 17:17:05

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
niestety akurat przy problemach z kolanami to ekspresyjen cwiczeni ana nogi odpadaja, statyczne obciazenie tylko, skoki sa zabojcze dla kolan, i tak to jest jak sie nie moze robic tego co sie lubi trzeba polubic to co sie moze robic

A pamietaj rola trenera jest opier....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Wracam!
Zakupiłam dzisiaj karnet na siłownię na 3 miesiące (była promocja i zapłaciłam tylko 160zł :) )

Jestem o parę cm większa niż w maju niestety, ale mam nadzieję, że do lata będę wyglądać przynajmniej przyzwoicie.

Waga : 65kg
Wzrost : 166cm
Obwód w biuście(1) : 91cm
Obwód pod biustem : 78cm
Obwód talii w najwęższym miejscu: 74cm
Obwód na wysokości pępka : 84cm
Obwód bioder w połowie pośladków: 98cm
Obwód bioder/ud w najszerszym punkcie: 102cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 63cm
Obwód łydki : 37cm

Dzisiaj na siłowni zrobiłam takie ogólne obczajenie jak tam moja forma i jak tam kolana - wynik jeśli chodzi o formę - beznadzieja. Większość ćwiczeń byłam w stanie zrobić z obciążeniem o połowę mniejszym niż wiosną.

Myślę, że gdzieś tak przez tydzień chciałabym się trochę powdrażać, a potem zacząć trening wg Obli tylko muszę na coś zamienić wykroki, bo nie mogę ich robić - może być unoszenie bioder?

I dieta z wczoraj.
Będę chciała trzymać jakieś 1800kcal BWT 100/150/90. Wiem, że pewnie powinnam więcej białka, ale raz że miałam kiedyś białkomocz i nie chcę tak bardzo tych nerek obciążać, dwa mam problemy, żeby dobić do większej ilości białka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Dzisiaj kolejny trening rozpoznający i zdecydowałam, że od wtorku zaczynam A/B wg Obli. Moja siłownia podczas mojej nieobecności dorobiła się wioślarza, więc mam nowe możliwości aero :)

Zrobiłam 2 serie przysiadów z samym gryfem (20kg) i jeśli chodzi o kolana to było bezboleśnie (gorzej jeśli chodzi o mięśnie ;) ), teraz odrobinę je czuję, ale myślę, że nie jest źle.

Micha (moja mama przywiozła halibuta znad morza, więc korzystam)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Wczoraj dzień wolny, dzisiaj trening B (mam straszne zakwasy czworogłowych dlatego zaczęłam od B, żeby nie robić dzisiaj przysiadów)


A. MC 20kg *15, 25kg*15, 30kg *10
B1. Wyciskanie hantelek stojąc 2*3kg *15, 2*3kg *15,
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem 3bloczek, 4 bloczek
C1. unoszenie bioder z talerzem 10kg starałam się powoli i z zatrzymaniem na górze 2 razy po 15
C2. uginanie nóg leżąc 13kg *15, 22kg *15
D. pompki 10 damskich
Po treningu 15min orbitreku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Dalej mam straszne zakwasy nóg. Wczoraj przepłynęłam 30minut na wioślarzu, porozciągałam się i tyle. Cieszę się , że mamy wioślarza na siłowni zdecydowanie mniej mi się nudzi niż orbitrek.
Dzisiaj idę na konie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Byłam chora dlatego przerwa, ale już wróciłam, tylko chwilowo nie mam czasu na wypiski. Ale jem czysto i zrobiłam już po jednym treningu A i B. Kolano w porządku, a robiłam już przysiady z 30kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Na szybko wczorajszy trening:
10 minut na orbitreku
Przysiad 20kg x15, 25kg x15, 30kg x159
Wyciskanie na skosie 4kg x15, 6 kg x15, 6kg x 10 (ciężar na rękę)
Ściąganie drążka górnego 3 sztabki x15, 4 sztabki x15, 4 sztabki x13
Uginanie nóg leżąc 13kg x15, 22kg x15, 31kg x13
Prostowanie tułowia 15, 15, 15
pompki 3 męskie
2km na wioślarzu = 13minut

Zmieniony przez - nefretam w dniu 2012-10-21 12:37:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT tłuścioszki :)

Następny temat

Zwiększenie mięśni u drobnej osoby

WHEY premium