SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lejdiG/DT/pods.str.28,50

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 70518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadzam się z Dotką- też używam i zdecydowanie warte polecenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wojo, dzięki.
Dotko, mass, przyprawy wciągnięte na listę rzeczy pożądanych

A teraz... Jest źle.
Martucca, ratuj, bo wyć mi się chce Odebrałam wyniki przed chwilą (robiłam dziś rano).

cholesterol całkowity - 254 [135-200]
HDL - 90 [>35]
LDL - 144 [<100]
trójglicerydy - 96 [<200]
glukoza - 70 [74-106]
OB - 6 (chociaż to dobrze wyszło...; krwinki białe w normie w końcu - 4,5; podwyższone jeszcze coś o tajemniczej nazwie MCV - 95,3 przy normie 80-94)

A tak było przed 3 miesiącami:
cholesterol całkowity - 211 [135-200]
HDL - 100 [>35]
LDL - 100 [<100]
trójglicerydy - 55 [<200]
glukoza - 70 [74-106]

Jak to możliwe? Od tego poniedziałku ograniczyłam tłuszcze do poziomu 70-80g, bo liczyłam michę. Nie chciałam mieć zafałszowanych. Wczoraj zjadłam o 18:30 posiłek czwarty - jakaś kasza z tuńczykiem i z orzechami brazylijskimi, przed 21 zjadłam 2 gotowane jajka i pomidora. Badania wykonałam o 8:30. To samo laboratorium.

W sobotę zaszalałam z alkoholem, nie jadłam nic słodkiego podczas tych 2 tygodni regeneracji (trochę soku porzeczkowego do sobotniej wódki). Z każdego grzechu podczas cyklu się spowiadałam, z każdej kropli alko. Przez 3 miechy smażyłam jedynie placka owsianego rano, mięso smażyłam raz. Śmietanę sporadycznie, boczku, smalcu, tłustych mięs nie jadłam, masła i orzechów sporo.

f***.

Zmieniony przez - lejdiG w dniu 2012-08-24 15:39:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
jem codziennie minimum 3 jajka wiec nie takie straszne te jajca jak je maluja


Zmieniony przez - anister w dniu 2012-08-24 17:16:03

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no pewnie, czytałam niejeden artykuł o tym, że one nie mają wpływu. Ot po prostu mam chwile zwątpienia w moją michę. Spodziewałam się podobnych wyników, nie liczyłam, że mi jakoś spadnie, a tu takie zaskoczenie. Te trójglicerydy chyba mnie najbardziej zaskoczyły, bo już takie ładne miałam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
heh, po cichu powiem ze mi sie ryczec chcialo jak odebralam wyniki ktore podskoczyly a pozniej pomyslalam, ze od tej strony to ja dopiero sie poznaje ze swoim cialem i trzeba znalezc na nie sposob, bedzie ok

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a nie są to przypadkiem po prostu chaotyczne skoki będące ciągle w normie?
dlaczego sie badasz tak często?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obliques, zbadałam się przed 3 miesiącami z ciekawości - wcześniej zbadali mnie w szpitalu. Chciałam porównać, czy coś się zmienia. Jaka jest tendencja. Dziś się zbadałam, ponieważ chciałam mieć porównanie, czy moja dieta (która jest dla mnie czymś bardzo nowym) będzie miała wpływ na wyniki. To wszystko jest dla mnie, nie jestem pod opieką żadnych innych lekarzy, poza gin-endo. Innych problemów zdrowotnych brak.
Od razu spytam - polecałaś herze21 w jej dzienniku spożywanie soi ze względu na niski poziom estro. Ja od roku zażywam estrogen z progesteronem (Estrofem+Duphaston) na wywoływanie @. Co byście z Martuccą doradziły dla mnie? Czy jest sens coś kombinować z moimi hormonami? Czy po prostu brać dalej swoje leki, a tutaj skoncentrować się na misce i treningach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
z tymi badaniami ja serio nie powinnam doradzać bo moje podejście jest z serii olewam
generalnie by mieć jakiekolwiek porównanie tendencji musiałabyś mieć pare badan , dwa to za mało, zwłaszcza ze maszynami nie jesteśmy i wiele róznych czynników ma wpływ na badania, łącznie z hormonami

Z soja byłabym ostrożna skoro juz bierzesz syntetyczne to nie ruszaj niczego dodatkowo, zasada prosta, albo sie usiłujesz "leczyć" sama albo zostawiasz temat lekarzom, z hormonami żartów nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
A ja tam nie widzę powodu do paniki: masz podwyższony cholesterol a to o niczym nie świadczy. Stosunek HDL:całkowity jest w porządku. Ile dni przed badaniem obcięłaś tłuszcze? Bo wcale nie jest powiedziane, że zdążył się pozbyć tego co sobie pływało we krwi.
Ja tu widzę paranoję macie lekką z tymi badaniami "dla własnej informacji" - to jak robić sobie co dwa tygodnie test ciążowy, nie zależnie od tego czy się uprawia seks czy nie
To tak jak ja mając problemy z okresem latała co miesiąc robić hormony - a nie byłam ani razu, i póki włosy mi na klacie nie urosną albo nie zamienię się z dnia na dzień w posążek bogini płodności to nie widzę zupełnie takiej potrzeby.
Normy laboratoryjne są po to żeby analitykom i lekarzom łatwiej było, a nie po to żeby przeciętnego Kowalskiego ze skłonnościami do hipochondrii wpędzać w panikę Ogarnij się

Zmieniony przez - kitttie w dniu 2012-08-24 20:26:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obliques, dziękuję za odpowiedź. Co do hormonów zdaję się na lekarzy, bo leczenie za daleko już poszło.
kittie, nie wiem, o jakie "wy" chodzi, ja tu sama jestem Kontroluję swoje zdrowie i już. Ale co racja to racja - nie będę panikować, już mi przeszło trochę. Chyba potrzebowałam czyjegoś spojrzenia na to, kogoś kto się zna. Dla laika te wyniki przedstawiają się średnio i tyle. A obcięłam całe 4 dni wcześniej

Poczekam jeszcze na opinię Martucci, bo w sumie spytała się stronę wcześniej, jakie wyszły.

Zobaczyłam edita - wrzucam na ogarnięcie, a przynajmniej się postaram, o

Zmieniony przez - lejdiG w dniu 2012-08-24 20:34:04

Zmieniony przez - lejdiG w dniu 2012-08-24 20:35:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pole dance

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej.

WHEY premium