SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1489

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
Wiek: 19 lat, waga 70kg, staż 1 rok, trenuję obecnie Splitem podwójnie dzielonym, 3 razy w tygodniu ( A-B-A itd. )
Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy:
1. Czy to normalne, że po 3x10 MC na prostych nogach przy maxymalnym dla mnie obciążeniu czuję dolną część pleców ?
2. Jak wiadomo przy podciąganiu szybciej męczą się mięśnie ramion niż pleców, więc ile serii i powtórzeń powinienem robić żeby rozbudować plecy ) ?
3. Pod jakim kątem powinna być ustawiona ławka żeby można było na niej położyć się i robić wiosłowanie sztangą ?
4. Przy pomkach na poręczach szybciej męczą się mięśnie klatki piersiowej czy tricepsy ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
chwds
"Ja radzilbym jednak liczyć, to miesnie jak kazde i bedzie łatwiej kontrolować postępy w treningu"
Chodziło mi o to, że nie robi większej różnicy z jakimi innymi partiami mięśniowymi będą łączone na treningu łydki i brzuch.

Rion
Z doborem ćwiczeń już nie byłoby problemu. Właśnie szukam takiego podziału żeby na każdym treningu nie było angażowane pośrednio prawie całe ciało. Jeżli mówisz, że nie ma aż takich dużych obciążeń z tym kręgosłupem to dobry jest podział:
nogi + plecy + bic
klatka + barki + tric
i wtedy nie jest pośrednio angażowane prawie całe ciało

"1. push

- przod uda 1

- klatka 1

- barki(przod/bok) 1

- triceps 1

- lydki 1

razem - 5 ćwiczeń


2. pull

- tyl uda/prostowniki 1

- najszersze 2

- barki(tyl) 1

- biceps 1

- brzuch 1

razem - 6 ćwiczeń. "

Taki push pull znalazłem, ale nie bardzo mi się podoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 964 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16187
Ad 1: Tak. Przy MC na prostych b. mocno pracują prostowniki grzbietu

Ad 2: Staraj sie nie przekraczać 12 powtórzeń. Jeśli zacznie to być mało, podciągaj sie z obciążeniem

Ad 3: Nie rozumiem jak można wiosłować sztangą na ławce? Jak możesz daj jakiś link do tego ćwiczenia czy cos.

Ad 4: Zależy jak będziesz miał szeroko ręce. Im wężej tym coraz mocniej tricepsy pracują.

"[...] jak się nie ma forsy, wszystko idzie jak k***ie w deszcz." - Julio Cortázar
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” - Sir Stirling Moss

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 903 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29166
chyba chodzi mu o to ze kładziesz sie na ławce na brzuchu i sztange trzymasz pod ławka i wiosłujesz

"Klękam tylko przed bogiem a tu go nie widzę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
Dzięki Co do wiosłowania to widziałem jak kolesie na siłce tak robili, ssm tego nie praktykowałem Wygląda to tak: jest ławka skośna do ćwiczeń klaty np. wyciskania hantli. Kładą się na niej tyle, że brzuchem na tym oparciu, na podłodze jest sztanga łamana i wiosłują, taki sam ruch jak przy wiosłowaniu stojąc. Nogom jest trochę niewygodnie, ale zainteresowałem się tym bo wydaje mi się, że kręgosłupa tak nie obciąża i nie ma kłopotu z utrzymaniem pozycji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
A możecie mi przedstawić swoje opinie jakie połączenie na jednym treningu jest lepsze. Klatka + biceps czy klatka + triceps ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 903 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29166
moim zdaniem to jest bez róznicy , jak wolisz

"Klękam tylko przed bogiem a tu go nie widzę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
podwójnie dzielony ?

czyli ćwiczysz rano i wieczorem tak?

daj pełny podział tygodnia treningowego

1. Czy to normalne, że po 3x10 MC na prostych nogach przy maxymalnym dla mnie obciążeniu czuję dolną część pleców ?
generalnie to ćwiczenie bardzo złożone i atakujące w głównej mierze tył uda, pośladki ale również prostowniki grzbietu więc możesz czuć zmęczenie dolnej części pleców, ( nogi nie proste)


2. Jak wiadomo przy podciąganiu szybciej męczą się mięśnie ramion niż pleców, więc ile serii i powtórzeń powinienem robić żeby rozbudować plecy ) ?
generalnie ręce szybciej wymiękają na poczatku później coraz lepiej będzie, rób koło 10 powt i jak tyle osiągniesz dokładaj ciężaru

3. Pod jakim kątem powinna być ustawiona ławka żeby można było na niej położyć się i robić wiosłowanie sztangą ?
dlaczego chcesz robić na ławce? lepiej stojąc w opadzie tułowia

4. Przy pomkach na poręczach szybciej męczą się mięśnie klatki piersiowej czy tricepsy ?

w zależności od wersji czy na klatkę czy triceps są dwie wersje tego ćwiczenia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
chodziło mi o to, że mam 2 plany treningu na inne partie mięsniowe, mam 3 treningi w tygodniu. Pon-plan A
Śr-plan B Pią-plan A. W następnym tygodniu Pon-plan B Śr-plan A Pią-plan B itd.
Dzięki, już mi powiedzieliście to z czym miałem wątpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
Jednak mam jeszcze wątpliwosci co do łączenia grup mięśniowych do ćwiczenia na jednym treningu. Chodzi mi o ćwiczenie planem A i B na przemian 3 razy w tygodniu Spotkałem się z 4 podziałami:
1. Klatka + barki + tric
nogi + plecy + bic

2. nogi + klata + barki + tric
plecy + bic

3. nogi + klatka + bic
plecy + barki + tric

4. nogi + klatka + tric
plecy + barki + bic

Nie liczę takich partii jak brzuch i łydki bo bardziej indywidualna sprawa. 1. układ najmniej mi się podoba ze względu na to, że jednego dnia są Przysiady i MC, a one mocno obciążają kręgosłup
W układzie 2 i 4 przy ćwiczeniu klatki już pracuje triceps, a potem miałoby być ćwiczenie tylko na triceps. Przy połączeniu klatka + bic tak nie jest, więc jest jakaś różnica przy regeneracji mięsnia
Zastanawia mnie też dlaczego nie jest popularne łączenie klatka + plecy ?
Łydki powinny być robione tego samego dnia co przysiady czy nie ?

Może mam głupią rozkmine... ale zastanawia mnie to i nie daje mi spokoju

z tego wszystkiego zapomniałem edytowac poprzedniego posta

Zmieniony przez - ziomosław w dniu 2009-05-28 00:05:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
połączenie pleców z klatką to dobre połączenie ale mało popularne

jeśli chcesz ćwiczyć takim podziałem czyli np 3 partie na jednym treningu dobrym pomysłem byłby podział współpracujących partii

np
A) klatka barki + triceps

B) plecy nogi biceps

i przeplatać wówczas w jednym tygodniu wypadnie dwa razy trening "A" a w kolejnym dwa razy "B"

łydki możesz robić w dzien z nogami

lub zrobić typowy FBW gdzie 3 razy w tygodniu będziesz ćwiczył całe ciało

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
Chodzi mi właśnie o takie przeplatanie treningów planem A i B FBW nie jest dla mnie, ale to już inna sprawa
Podział plecy + nogi + bic nie podoba mi się ze względu na obciążenie kręgosłupa
Chciałbym żebyś ocenił, który z tych podziałów jest wg Ciebie optymalny:
2. nogi + klata + barki + tric
plecy + bic

3. nogi + klatka + bic
plecy + barki + tric

4. nogi + klatka + tric
plecy + barki + bic

A jeśli już chciałbym łączyć nogi+klatka to z jakimi jeszcze partiami ?

Zmieniony przez - ziomosław w dniu 2009-05-28 11:01:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prawki planu

Następny temat

Trening na siłę uderzenia

WHEY premium