SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hst - pompa ? pare pytan

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 127 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 993
wykonuje hst od poniedzialku, nie bede sie rozpisywl o treningu i diecie bo wydaja sie byc ok, kwestia tego ze w porownaniu do treningu dzielonego brakuje mi takiego uczucia pompy i zmeczenia miesni - jak po 16 seriach na klatke wychodzilem to az mnie piekly miesnie wszystkie...tu mi tego brakuje co skutkuje tym ze wydaje mi sie ze trening jest malo wymagajacy i nie kompletny.. i za krotki - wykonuje 6 cwiczen po 2 serie co zajmuje mi okolo 30-40 min, czy tak powinno byc??

Dodatkowe pytanie o ilosc serii na dana partie (przyjalem 2 serie)? czy np moge dolozyc na biceps 3cia serie? czy na wiekszy miesien np klatke ? jak to jest ? czy te 2 serie co mam wystarcza ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2449
no to jak to jest z tymi seriami ? bo np. mój plan wygląda następująco :


1.UDA

Wyciskanie sztangi opartej na barkach 2x
Wyciskanie na suwnicy siedząc 2x

2.ŁYDKI

Wspięcia 2x


3.KLATKA

Wyciskanie na ławce poziomej 2x
Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej głową w górę 2x


4.PLECY

Wiosłowanie 2x
Ściąganie linki pionowego wyciągu w szerokim nachwycie 2x



5.OBRĘCZ BARKOWA

Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2x

6.TRICEPS

Wyciskanie francuskie w siadzie 2x
Prostowanie ramion na wyciągu pionowym 1x

I tak już mam w 15, czyli później (w 10 i 5) mam dodawać do każdego ćwiczenia po jednej serii ?

Zmieniony przez - zztop w dniu 2007-09-14 22:39:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 557
podwieszam sie pod tym pytaniem mam tak samo wykonuje 8 ćwiczeń robie w 40 -60 minut i nieczujne zmęczenia no troszeczkę na bicepsach rano wstaje tak jakbym nic nie robił dzień przed

Zmieniony przez - Mowit w dniu 2007-07-25 21:27:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 981 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7373
ja tam tez nie czuje hst ani innych fbw
dla mnie to treningi parodia sa
ale na niektorych super działaja
u mnie wyniki silowe w niektorych cwiczeniach tylko pogorszylem :/

lepiej byc duzym idiota niz malym ale ciota

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21968
Spoookooojnie panowie!!!! "Od poniedziałku" ćwiczysz HST, czyli rozumiem, że po drugim treningu "15" marudzisz, zgadza się? ;)

Uspokoję cię, mam nadzieję - tak to już w tym mikrocyklu jest, nawet po szóstym treningu się specjalnie nie skatujesz, jest to faza powiedzmy "przygotowawcza". Miałem identyczne odczucia jak ty (a właściwie wy), wierzcie mi - każdy ma w tej fazie! Wszystko jest ok!

Zapewniam, że w kolejnych mikrocyklach - o ile oczywiście maksy są dobrze zmierzone, bo to podstawa! - będziecie zadowoleni! Już drugi tydzień "10" powinien być ciężki, zaś od drugiego tygodnia "5" zaczyna się prawdziwa masakra!!!! )

Także proponuję "zaufać systemowi" i trzymać się założeń - będziecie krytykować po 2 miesiącach (szczerzę wątpię!), jeśli nie będzie efektów!

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 667
racja, ja całe 15 prawie zrobiłem na luzie bez męczenia, i tak jak kolega wyżej powiedział , w 10 w drugim tygodniu bylo już ciężej, teraz jestem w połowie 5 i ... jest ciężko ,ale nie męcze sie tak jak pod koniec 10 ,niektórzy robią w mikrocyklu 5 po trzy serie na ćwiczenie... sam sie zastanawiam czy też tak nie robić :/ Jesli chodzi o efekty, to jakieś są. Po cyklu zrobie sobie zdjecia, i porównam z tymi z przed... może wkleje na forum :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21968
Owszem, ja dodaję 5 serii w "5" (nie w każdym ćwiczeniu 5, tylko w sumie 5, żeby nie było nieporozumień! ;) dodaję tam, gdzie nie dodałem w "10") - robię systemem 20 serii w "15", 25 w "10" i 30 w "5" (negatywy jak dam radę, nieco mniej niż w "5").

W efekcie jest coraz ciężej - polecam! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15963
co jak co ale pompy to ja przy 5tkach nie czuje :P

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1001 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11914
dla mnie to też g****, maksy dobrze policzone były i też wogóle nie czuje pompy chociaż robie juz 3 trening cyklu 5 powtórzeń, jedynie na 10 powtórzeniach czułem troche zmęczenia, nawet dodawanie serii nie pomaga. Ja zrobie jeszcze 3 treningi i dalej jade na mase zwykły trening, bo ten HST to jakis shit. Kompletnie stoje na nim w miejscu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Ale do czego ta pompa służy? W treningu FBW jej nie zaznacie. Jedynym wytłumaczeniem dla mnie braku efektów, jest zwalenie, którejś z zasad. Nie mieści mi się w głowie, jak ten trening Was nie męczy. Ja opieram się o same podstawy: ciągi, wyciskania, wiosłowania itd. kompletnie zero izolacji i po treningu czuje się jakby pociąg po mnie przejechał...Ja dla odmiany w życiu, nie wrócę do dzielonego. W ciągu ostatnich 4 miesięcy poszerzyłem sobie bardziej plecy, niż przez całą karierę na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21968
W 100% zgadzam się z Miniakiem! Ludzie - co wy z tą pompą!?!?!?!?! Jak zrobisz 8 ćwiczeń po 5 serii na klatę, to będzie megapompa, i co w związku z tym? Będziecie rośli? FBW to nie split, co nie znaczy, że nie jest skuteczny! Ja słowem o pompie nie wspominałem, odniosłem się do narzekań, że trening HST jest lekki - jest MASAKRUJĄCY, jeżeli jest dobrze ułożony.

Do AMADI - biorąc pod uwagę twój wiek a przede wszystkim staż treningowy sugeruję, żebyś zachował nieco pokory i przynajmniej dopuścił myśl, że może popełniasz jakieś błędy, zamiast kategorycznie stwierdzać, że "ten HST to jakiś shit"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 127 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 993
podsumowujac: nie przejmowac sie pierwszym tygodniem, pozniej po mnie pociag przejedzie ?
aaa i jedno pytanie...da sie ten hst skrocic o 1 tydzien ? nie wiem jak z czasem bede dysponowal ale wymyslilem cos takiego:
tydzien 15
tydzien 15
tydzien 10
tydzien 10
tydzien 5

moze byc cos takeigo czy na makse z***ie plan ? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST pytania - 3 cykl

Następny temat

FBW...proba ulozenia,prosze o pomoc.

WHEY premium