SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta redukcyjna do oceny - ferra

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7711
Witajcie.
Płeć : kobieta
Wiek : 30
Waga : 58
Wzrost : 163
Obwód klatki : 83
Obwód ramienia : 27
Obwód talii : 75
Obwód uda : 52
Obwód łydki : 33
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem
Aktywność w ciągu dnia : prawie żadna (nie pracuję)
Cel : redukcja rozłożona w czasie, chciałabym pozbyć się tłuszczu, który zalega szczególnie na moim brzuchu i na udach.
Ograniczenia żywieniowe : nie jem mięsa, ryby i nabiał normalnie
Stan zdrowia : niedoczynność tarczycy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, spacery, marsze, ćwiczenia w domu też mogę robić , mam 2 pary hantli i piłkę do ćwiczeń
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : kilka lat temu przerabiałam wszystkie możliwe

Ułożyłam dietę na podstawie informacji z forum.
DIETA:
Zapotrzebowanie kaloryczne: 1500 kcal
Przyjęłam 2g białka/kg = 116g (464kcal)
Węglowodany: 100g (400 kcal)
Tłuszcze pozostało 636 kcal, a więc 70g tłuszczy
Posiłki:
1.Jajka 120g
Oliwa z oliwek 5g
Chleb żytni pełnoziarnisty 80g
Razem: 379kcal ; B/T/W 18g/17g/39g

2.Jajka 120g
Jogurt naturalny 150g
Oliwa z oliwek 10g
Razem: 323kcal ; B/T/W 20g/23g/10g

3.Tuńczyk w wodzie 80g
Orzechy włoskie 30g
Razem: 273kcal ; B/T/W 21g/21g/1g

4.Posiłek przedtreningowy
Tuńczyk w wodzie 100g
Makaron pełnoziarnisty 35g
Razem: 227kcal ; B/T/W 25g/2g/26g

5.Posiłek potreningowy
Makaron pełnoziarnisty 35g
Twaróg półtłusty 120g
Razem: 290kcal ; B/T/W 26g/7g/31g

RAZEM: 1492 kcal, B/T/W 111g/69g/106g

Trening:
3 x tydzień trening siłowy + 20-30 min aerobów
Plus 1-2 x tydzień 40 min aerobów
Trening w tygodniu koło godziny 19.
W weekend godz. 12

Ponieważ nie spożywam mięsa muszę korzystać z innych źródeł białka – twarogi, serki homo, warzywa strączkowe, ciecierzycę, groch itp. W którym posiłku byłoby najlepiej?

Czy makaron z jogurtem naturalnym z owocami byłby dobrym posiłkiem przedtreningowym (gdzieś przeczytałam taką propozycję)?
Czy warzywa dodajemy do każdego posiłku?Przed i potreningowego też?

W weekend dieta musi inaczej wyglądać, skoro trening o innej porze? Jak powinien wyglądać posiłek po samym treningu aerobowym- w tygodniu ostatni posiłek w ciągu dnia, w weekend posiłek nr 3 ?

Proszę o sprawdzenie diety i wskazówki.


Zmieniony przez - ferra00 w dniu 2012-11-28 17:45:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
Wpisz jedzonko w dziennik. Będzie bardziej przejrzyście i dziewczynom łatwiej będzie przeanalizować (przynajmniej tak mi się wydaje). No i napisz co na tej siłowni konkretnie robisz.




Zmieniony przez - porandojin w dniu 2012-11-28 17:50:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Twój temat został do nas przeniesiony, więc zapoznaj się z regulaminem, obowiązuje nas również trochę inna ankieta.

My tu ograniczamy nabiał do 150g dziennie, więc musisz czerpać więcej białka z innych źródeł (w regulaminie masz artykuł co jedzą ladies). Zobacz do dziewczyn do dzienniku, czy my tu ćwiczymy aerobowo? my tu robimy jędrną sylwetkę treningiem siłowym, a aeroby to tylko dodatek. W regulaminie masz trening dla zielonych. Na pewno masz większe zapotrzebowanie niż sobie obliczyłaś. Zdjęcia sylwetki prosimy.

Znajdź dziennik Ovejki (oveja), ona jest wegetarianką i bardzo dobrze sobie radzi z ograniczeniem nabiału i uzyskaniem odpowiedniej ilości białka.

Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2012-11-28 17:52:08

Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2012-11-28 17:53:08

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7711
Przepraszam bardzo, nie wiedziałam, że w złym dziale piszę. Dział wydawał mi się odpowiedni. Trening siłowy mam ułożony przez trenera na siłowni, jak tylko znajdę chwilę to go przepiszę.

Proszę jeszcze o podpowiedź jak założyć dziennik? Na potreningu.pl nie mogę zlokalizować takiej opcji.

Zmykam czytać dziennik ovejki.

Zmieniony przez - ferra00 w dniu 2012-11-28 18:16:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10166 Wiek 110 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124582
To samo hasło jak sfd
https://www.sfd.pl/-t892526.html 

If you change nothing ... nothing will change!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
ferra, bo to taka podwójna nomenklatura, w potreningu masz dziennik żywieniowy a ten temat, w którym jesteśmy to też Twój dziennik, o ile oczywiście będziesz się tu codziennie spowiadać z postępów Chodzi o przeliczenie tego co wklepałaś z klawiatury, korzystając z potreningu i wrzucenie tutaj zrzutu, tak jak zlinkowała mika. Wszystkie tak robimy, więc moderatorkom łatwiej rzucić okiem na taką formę, niż rozczytywać tekst ciągły.

Zmieniony przez - shrimp2 w dniu 2012-11-28 18:42:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7711
A więc po głębokiej lekturze zaczynam niejako od początku.Nie wiem czemu, ale na stronie głównej sfd.pl nie ma u mnie działu Ladies. Dlaczego? Sprawdzałam kilkakrotnie. A w tym dziale kopalnia wiedzy dla kobiet! Czytam i czytam.
Dziękuję Wam za cierpliwość.

ANKIETA:
Wiek : 30 lat
Waga : 58 kg
Wzrost : 163
Obwód w biuście(1) : 83
Obwód pod biustem : 71
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 75
Obwód na wysokości pępka : 83
Obwód bioder (3): 95
Obwód uda w najszerszym miejscu: 52
Obwód łydki : 33
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nogi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) w chwili obecnej siłownia 3x w tygodniu z treningiem siłowym ułożonym przez trenera na siłowni oraz aerobami 30 min po tym treningu
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki
Co lubisz jeść na obiad : ciężko powiedzieć, ogólnie lubię jeść
Co jako przekąskę : wszystko co słodkie
Co jako deser : prawie wszystkie słodycze, ale oczywiście ograniczam się jak tylko mogę. Od 3 tygodni, czyli odkąd chodzę na siłownię nie jem żadnych słodyczy.
Ograniczenia żywieniowe : wegetarianizm, jem ryby i jajka
Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak , euthyrox
Preferowane formy aktywności fizycznej lubię sport wszelaki
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie stosowałam
Stosowane wcześniej diety :chyba wszystkie możliwe

Zapotrzebowanie kaloryczne policzyłam z innego wzoru i wyszło mi ok. 2000 kcal. Obcinam 300 kcal, jako że chcę zredukować tłuszcz, więc zostaje 1700 kcal.

Co do treningu. Mogę chodzić na siłownię jeszcze tylko do 5.12 . Potem będę krążyć między miastami, więc chciałabym spróbować trenować domu. Poczytam o treningu w domu. Trening w tygodniu na siłowni zawsze ok.19 czyli przed ostatnim posiłkiem.

Dzisiejsza Miska:
Wg tego działu rozkład ma być 30/30/40%, więc chyba byłam blisko. Oczywiście do tego warzywa (uwzględniłam tylko w ostatnim posiłku), których z tego co wyczytałam nie wliczam do bilansu. Czy tak dużo tych węglowodanów powinno być? Dziwnie się czuję jędząc ich tyle.

TRENING
Wczoraj był trening siłowy wg planu trenera z siłowni. Dziś próbowałam więc pierwszy w życiu trening HIIT wg informacji z forum. Czasowo z rozgrzewką wyszło ok. 25 minut. Ciężko było!

W następnym poście wkleję miskę i trening na jutro. Zdjęcia wkleję jutro, bo przy tym świetle to nic nie będzie widać.

Nie wiem ,czy miska wkleja się w odpowiednim miejscu.Informatyczne zero ze mnie;)
Proszę o uwagi odnośnie diety i treningu. Czy domowy trening wystarczy,żeby uzyskać efekty?





Zmieniony przez - ferra00 w dniu 2012-11-29 23:06:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
To wrzuć jeszcze swoje zdjęcia. Trening dla osób początkujących - domowy i siłowniowy - znajdziesz w regulaminie działu Masz niedoczynność tarczycy?

Napisz mi proszę jeszcze jakieś używasz przeglądarki.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-11-29 23:29:54

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7711
Witam.
Co do przeglądarki używam Firefoxa.

Mieszkam w Niemczech i chciałam się tutaj zapisać na fitness, żeby ruszyć dupsko. Poszłam tylko na 1 kurs, bo tu na takie kursy chodzą same dziadki i babcie (nie obrażając ich). Zmęczona nawet trochę nie byłam. No i postanowiłam, że siłownia będzie lepszym rozwiązaniem. Chciałam tylko dodać, że tak około 2-3 lata temu regularnie chodziłam na zajęcia fitnessowe i miałam półroczny epizod z siłownią (program ćwiczeń układała tamtejsza trenerka).

Zapomniałam jeszcze dopisać o pewnym ograniczeniu- mam coś z kręgosłupem lędźwiowym, lekką dyskopatię. Chodziłam na rehabilitację, pilnuję pleców i ćwiczę w domu zestaw ćwiczeń od rehabilitanta.

Mam lekką niedoczynność, wole guzkowate. Jestem pod kontrolą lekarza. Biorę codziennie euthyrox w najmniejszej dawce 25.

Poczytałam tu na forum trochę o treningach i nie wydaje mi się, żeby ten ułożony przez tego „trenera” (chyba muszę napisać „”) był wystarczający. Chodzę dopiero 3 tygodnie na siłownię (i jeszcze tylko kilka dni), także potraktuję ten czas jako rozruch po zasiedzeniu;)

Wklejam miskę i trening na dzisiaj.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Trening znajdziesz w regulaminie, weź ten dla początkujących, do wykonywania na siłowni

Mogłabyś zrobić prt screena, jak nie widzisz działu? Bardzo by nam to pomogło.

Poczytaj sobie ten wątek:
https://www.sfd.pl/kiedy_lady_ma_niedoczynnosc_tarczycy_-t878162.html 

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7711
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta i tryb treningu, jakieś porady?

Następny temat

prosba o weryfikacje diety/cwiczen, wszystkiego

WHEY premium