SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BlueberryGirl - pytania dietetyczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 156139

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się, mało kto idzie za nauką - nikomu się nie chce czytać badań czy zajrzeć do książki z biochemii. Wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy filmik na YT albo przeczytać jakąś bzdurę na blogu celebrytów.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
A czyje artykuły polecacie czytać/ oglądać filmiki (oprócz Tadeusza Sowińskiego)? Albo może polecicie strony, na które warto zaglądać?
Już mam dość czytania tych wszystkich bzdur, więc szukam czegoś skąd będę mogła czerpać sprawdzone, prawdziwe informacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Niestety dotrzeć do fachowej wiedzy jest dosyć trudno. Raz że nauka nie jest biało czarna np. mmleko nie jest ani złe ani dobre. Dodatkowo wiele czołowych dietetyków ma różne zdania, nie każdy podchodzi naukowo, . Nie będę Cię uczyć jak czytać badania, meta-analizy
W Polce racjonalne i zdrowe podejście opaate na rzetelnych dowodach naukowych mają Tadek Sowiński, Damian Parol, Łukasz Kowalewski
i tam nieliczne osoby jeszcze ale tę trójkę polecam. Nieskromnie siebie też polecam :) Ja i tak mam w 90 % podejście jak Tadek i Damian bo tu hcodzi o interpretacje po prostu literatury fachowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się, mam te same podejście

Jeszcze można do tej trójki dorzucić Dawida Białowąs jak i Maje Tomczyk ( żywienie w sporcie ). Dobrą robotę również robią chłopaki z #dietetykinienażarty. Oczywiście nauka nie polega na wybieraniu stron, a na poszukiwaniu prawdy, do tego bowiem potrzeba szerszego spojrzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie wiem jak Wy, ale ja też cenię Michała Undrę i dziewczyny z MedFood. Mają nie zawsze to samo zdanie, co Tadeusz, czy Łukasz, natomiast wiele kwestii się pokrywa.
Cenię Tadeusza, jak już wyżej zostało wspomniane, za to, że on nie uznaje jednego źródła, jednej diety, jako jedynej i wyjątkowej, ma wiele nurtów, nie ogranicza się. Niektórzy promują tylko ketozę Co jest dla mnie bez sensu logicznego...albo mówią, że owoce (fruktoza) są niewskazane ...także, warto rewidować osoby od których czerpie się wiedzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Co sądzicie o jogurtach greckich? Warto je włączyć do swojego odżywiania? Jeśli tak, to na co zwracać uwagę przy ich kupowaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Czy warto? Nie niosą za sobą jakichś nie wiadomo jakich wartości. Także nie jest to tzw. 'super foods'. Natomiast można znaleźć dla nich miejsce w diecie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Jogurty można wykorzystać do zrobienia np sosów lub deserów .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
O tak do sosu czosnkowego są jak znalazł

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Słyszałam, że jogurty greckie zawierają więcej białka i mniej cukrów (mniej laktozy) - to prawda?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb żytni - Lidl

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

WHEY premium