SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BlueberryGirl - pytania dietetyczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 156116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Może być rzeczywiście dobry. Ewentualnie lekkie zawyżenie NEAT, który może być bliżej 500. Jednak to wyjdzie w praktyce.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
A jaką przyjąć najlepiej wartość procentową TEF? TEA i EPOC przyjęłam wartość pomiędzy, więc w TEF też tak zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
jak nie wiesz to najepiej dać po środku i wtedy problem z głowy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
A powiedzcie mi jeszcze, jeżeli robię cardio po treningu siłowym (10-15min) to też powinnam wliczyć to w swoje zapotrzebowanie kaloryczne? Czy nie muszę już tego robić?

Chodzi mi o tą część:

Trening areobowy
5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności
EPOC - Kalorie spalone po wysiłku
-lekka intensywność - dodatkowe 5 kcal
-średnia intensywność - dodatkowe 35 kcal
-wysoka intensywność - dodatkowe 180 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No jest to jakaś aktywność, zależy też jakie to cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
blue_hope
No jest to jakaś aktywność, zależy też jakie to cardio.


Schody albo bieżnia (chodzenie pod górkę) - czyli to też wliczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
W ciągu tygodnia już się tego nieco robi, można wliczyć, ew. zobaczysz po obowdach i skorygujesz. Wlicz jako lekka intensywność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Ok A skąd mam wiedzieć, czy jestem ekto-,mezo- czy endomorfikiem? Jeżeli jestem szczupłą osobą, której ciężko jest przytyć, to oznacza to, że jestem ektomorfikiem?

Dobrze liczę ten trening aerobowy? Tyle starczy czy cos jeszcze do tego wzoru trzeba dodać?
Trening aerobowy - 4 x 10 min x 5


Zmieniony przez - BlueberryGirl w dniu 2018-02-10 13:42:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Tak wrzuć ekto, choć somatotyp nie jest jakiś istotny, to w tym wzorze należy go uwzględnić, ale to też bardziej się szacuje.

Tak dobrze liczysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
A ile w diecie powinno stanowić białko, węglowodany i tłuszcze? Jaki powinien być rozkład tych makroskładników?

I ile odejmuje/dodaje się kalorii na redukcję/masę do obliczonego zapotrzebowania?


Zmieniony przez - BlueberryGirl w dniu 2018-02-10 15:20:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb żytni - Lidl

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

WHEY premium