SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BlueberryGirl - pytania dietetyczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 156817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Blue,

A Ty słyszałaś o czymś takim jak dysmorfofobia?

Bo Ty w sobie ciągle jakiś problem znajdujesz - jak nie wywalony brzuch, to zaskórniki.

A może za dużo świata celebrytów, wyretuszowanych na maksa zdjęć, i to co jest normalne, a nie poprawione najpierw chirurgicznie, potem obróbka graficzną i setką filtrów - postrzegasz jako nienormalne i wadliwe.

A jak jest problem z cerą rzeczywisty - to dermatolog i kosmetyczka. A nie szukanie wroga w jedzeniu. Bo tak jak sobie czytam, to nie wiem, czy jest jeszcze coś z jadłospisu, czego nie podejrzewałaś o negatywny wpływ na swój organizm.
3

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Brawo, polać jej

100 stron Twego tematu i ciągle masz problemy.

Ponad rok minął i nic się nie zmieniło
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ludzie sobie nie zdają sprawy z tego, że taki przesadzony ''fit'' tryb życia może czasami zrujnować im zdrowie jak i psychikę, czyli może być gorzej niż wcześniej gdy odżywiało się w przeciętny sposób i było się średnio aktywnym fizycznie.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-04-25 22:22:02
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Skoro problemy skórne zaczęły się po utracie miesiączki, to jak już milion razy wcześniej wspomniałam - zbadaj wszystkie hormony. To zazwyczaj w takim przypadku jest sedno sprawy.
Zmiany skórne - mało kto ma totalnie idealną cerę. Kwestia też kosmetyków, jakich używasz, jak dbasz o nią codziennie etc.
Natomiast zgodzę się - bo jak już pisałam wcześniej, Ciebie świat fit przerósł i wzorować się na nich to jak strzelać w kolano samej sobie...także - dobrze byłoby na fb odlajkowac fit celebrytów i po prostu żyć swoim życiem, ew. obserwować kumatych ludzi, którzy nie rzucają czegoś, bo moda jest na bezglucie, czy beznabiałowcowe żarcie...
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Przez skórę również mogą ''przechodzić'' toksyczne substancje, nie tylko poprzez żywienie. Osobiście zbiera mi się na wymioty patrząc na tych wszystkich ludzi którzy mają ''idealne'' życia i sylwetki na social media, bo w rzeczywistości inaczej to wygląda , daj sobie spokój z tymi durnymi trendami jeśli chcesz zacząć żyć w mniejszym stresie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Jak już wcześniej pisałam, miałam badane hormony i wyniki były w porządku - nawet byłam w szpitalu, gdzie miałam robione bardzo dokładne badania.
Moja cera jest naprawdę fatalna - i tu nie chodzi o to, że raz na jakiś czas pojawi się jakiś pryszcz na twarzy i o to cała ta "afera". Codziennie moja cera wygląda okropnie - mnóstwo zaskórników, które bardzo szpecą twarz. Dbam o cerę, uważam na kosmetyki, których używam.

Teraz już tak nie 'świruję' na punkcie jedzenia, staram się rozsądniej do tego podchodzić - od pewnego czasu wprowadziłam nabiał, ale co z tego, skoro jak zjem coś z nabiału np. dzisiaj zjadłam jogurt grecki to strasznie puchnę, brzuch mam jak balon, czuję jakby mnie miało od środka rozsadzić...
Nie rozumiem tego, dlaczego puchnę po nabiale, a po odżywkach białkowych nie. Dodaje odżywkę białkową (allnutrition whey protein) do np owsianki i nic mi nie jest, nie mam wydętego brzucha.


Zmieniony przez - BlueberryGirl w dniu 2018-04-26 15:32:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Więc nie pozostaje nic innego, jak nie jeść nabiału, a z twarzą może warto udać się czasami do kosmetyczki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie widziałam badań - więc nie wiem, a to, że coś mieści się w normach z labu, to jeszcze nie oznaka, że jest "ok".
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
blue_hope
Nie widziałam badań - więc nie wiem, a to, że coś mieści się w normach z labu, to jeszcze nie oznaka, że jest "ok".


Ale lekarze widzieli moje badania. Powiedzieli, że powodem zaniku miesiączki jest zbyt niska waga, natomiast z hormonami jest w porządku.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Cofam. Zamilknę


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-04-26 21:30:16
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb żytni - Lidl

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

WHEY premium