SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BlueberryGirl - pytania dietetyczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 155537

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Nie wiem kiedy było tak mówione. Być może u fit celebrytów. Pszenica durum jest lepsza pod względem jakości od zwykłej pszenicy. Kukurydza z kolei musi zostać poddana znacznemu przetworzeniu aby zrobić z niej makaron. Poza tym, jest to produkt poddawany modyfikacji genetycznej w największym stopniu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 72 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9233
Najlepiej zrób sobie sama makaron z cukinii ,ten będzie najlepszy :D ja osobiście lubię gryczany od czasu do czasu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Testy alergiczne ...niewiele mają wspólnego z prawdą. Serio. Ale każdy dysponuje swoją kasą, jak uważa.

W moim odczuciu - makaron gryczany lub żytni jest całkiem ok, w Auchanie, czy Biedronce spotkać można w fajnej promocji często 100%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Testy alergiczne warto zrobić w praktyce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
A co jest nie tak z testami alergicznymi? Dlaczego mają niewiele wspólnego z prawdą? Nie wykryją tego, że jestem uczulona na jakiś składnik?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699324
Jakbym miał patrzeć na testy alergiczne to musiałbym całkowicie wykluczyć z diety jaja i twaróg . Nigdy nie miałem z tym problemów ale testy tak pokazały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Otóż to...testy są niemiarodajnym elementem diagnostycznym, nawet te "dobrej jakości".
Jedne zakreślają cuda na kiju, ludzie rezygnują z glutenu, nabiału, jaj...bo (mimo ze czują się dobrze po tych produktach) wyszło im tak w teście...ludzie masakra.
Najlepszym testem, jest test domowy.
Podejrzewasz, że szkodzi Ci nabiał - wywalasz całkowicie na minimum miesiąc. Dobrze zrobić czasem dłuższą przerwę, po miesiącu, półtorej wprowadzasz twaróg/ser cokolwiek nabiałowego i obserwujesz organizm przez 72h - do tego czasu może wystąpić reakcja alergiczna, czy nietolerancja.
Tanio, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Z tego co pamiętam, to nabiał był już eliminowany. Nie wiem jednak jak wtedy wyglądał problem z wypryskami.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zresztą wiecznie Ci coś dolega, to chyba problem psychologiczny. Pewnie przed tym jak zaczęłaś trenować to nic Ci nie było a teraz nagle laktoza, gluten, fruktany, białka mleczne zaczęły szkodzić.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-04-25 09:59:10
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 734 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41953
Ciągle coś eliminuje - jajka, nabiał a wypryski dalej są, dlatego zdecydowałam się na testy alergiczne. Zastanawiam się, czy to może przez hormony, które brałam przez długi czas, a teraz je odstawiłam - może to one powodują takie problemy skórne.

dudee
Zresztą wiecznie Ci coś dolega, to chyba problem psychologiczny. Pewnie przed tym jak zaczęłaś trenować to nic Ci nie było a teraz nagle laktoza, gluten, fruktany, białka mleczne zaczęły szkodzić.


To nie jest problem psychologiczny, bo faktycznie mam brzydką cerę - mnóstwo zaskórników na policzkach, niby takie plamy na twarzy. Ale masz rację - zanim zaczęłam trenować było wszystko ok, cerę miałam gładziutką - czasem cos tam może na niej wyskoczyło ale tak to nie miałam z nią problemów, a jadłam wszystko. Potem, gdy schudłam, straciłam miesiączkę, weszłam w ten cały świat fit to zaczęły się problemy niestety... Aż wstydzę się pokazywać, bo mam tak brzydką cerę, dlatego tak kombinuję co tu odstawić w odżywianiu, co zmienić itd
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb żytni - Lidl

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

WHEY premium