SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zdążyć przed skalpelem...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ha ha, zacięta najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 690 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12191
Jako, że najczęściej korzystasz ze sprzętu (najwięcej eksploatujesz) to w nagrodę otrzymasz podwyżkę ceny karnetu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
No brawo, brawo!
I obciążenie poszło w górę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3639
Dziewczyny, dziękuję za kibicowanie
Od siłowni dostałam kartę podarunkową do sklepu sportowego.
Dzisiejsze jedzonko na żywioł i ... niedobory Jednak, trzeba planować wcześniej.
Założenia - BTW - 120/150/70
Warzywa - szparagi, brokuły, ziola prowansalskie, szpinak, cebula, por.





Zmieniony przez - samiz w dniu 2013-10-25 18:39:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3639
Trening - pierwszy raz spróbowałam podnieść sztangę. Czuję, że zaprzyjaźnimy się!



Dieta - 1700 kcal, BWT - 120/150/70
Warzywa - szpinak, zioła prowansalskie, sałata, por, cebula, marchew, ogórek, pomidor




Zmieniony przez - samiz w dniu 2013-10-25 18:46:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3639
Dziś pierwszy raz robiłam trening nr 1 by Obliques.
Mam mieszane uczucia. Nie poczułam, że zrobiłam wszystko prawidłowo. Mam pytania! ale najpierw trening:



Pytania/odczucia:
A - nie progresowałam, bo chciałam "poczuć" ćwiczenie, obyć się z nim. Poza tym, w końcowej fazie przysiadu, kiedy biodro jest niżej kolana, widziałam w lustrze, że mi pupa schodzi w dół i przez to kręgosłup w odcinku lędźwiowym trochę wygina się.
Czy robię coś nieprawidłowo?

B1 - co powinnam czuć? klatkę piersiową?

B2 - zamiast przyciągania drążka dolnego robiłam wiosłowanie sztangielką i absolutnie nie czułam tego ćwiczenia. Czułam tylko, że mam ciężar w ręce i trochę biceps. A chyba powinnam czuć plecy?

C1 - najmniejszy ciężar był 30 kg, nie dało się przestawić na mniejsze i przez to robiłam ćwiczenie na pół gwizdka, nie dałam rady wyprostować kolana.

C2 - bez progresu, bo w 2 serii nawet te 15 jest ciężko zrobić - uczucie, że pęknie mi coś w lędźwiach.

D - nie wierzę, że mogę wytrzymać 50 sek. Coś jest nie tak. Ale nie wiem co? Robiłam przed lustrem, wydawało się wszystko ok.


No i najgorsze - pomiary. Brak progresu od 3 tygodni




O jedzeniu
Stwierdzam, że weekendowe miski są najtrudniejsze. Natomiast lubię te pracowo-planowane, nudno-rutynowe, ale zgodne z założeniami.
Założenia - 1700 kcal, BWT - 120/150/pozostałe
Warzywa - cebula, por, zioła prowansalskie, szpinak, marchew, sałata









Zmieniony przez - samiz w dniu 2013-10-27 20:37:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3639
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to wyginanie kręgosłupa to nazywamy podwinięciem ogona, wynika ono z przykurczy dwójek.
Generalnie staraj sie schodzić przynajmniej do poziomu ale nie niżej niz następuje to niepodwinięcie
Rozciągaj sie solidnie, przed treningiem , głebokie przysiady, rozciąganie dynamiczne dwójek, HIM HAm
Obetnij po prostu 25g z ww
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3639
Obliques - bardzo Ci dziękuję! To podwinięcie ogona (jaka trafna nazwa!) bardzo mnie martwiło. Teraz wiem co robić
Czyli, ćwiczyć technikę, dobrze się rozciągać, no i nowy rozkład:
BWT - 120/125/70
Hura-a-a-a! Jutro trening!


Zmieniony przez - samiz w dniu 2013-10-28 22:14:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3639
Trening - uczucie, że najciekawsze szybko się skończyło, a aeroby i rozciąganie trwało w nieskończoność

Uwagi/Pytania:

A - wiem, jak ważny jest MC. Poszedł za lekko - albo za małe obciążenie, albo technika kuleje. Jakie mięśnie powinnam czuć? Na co zwrócić szczególną uwagę?

B1 - robić szerokim, czy wąskim nachwytem? sztanga leży na klatce, czy bardziej opiera się na rekach?

B2 - ciągnąć klatką bardziej, nie rekami? nie bardzo czuję

C1 - wykroki robię ze sztangielkami. Czy to ma znaczenie jakie wykroki - szerokie czy wąskie? Ja robię szerokie. Problem z tym - co mam czuć? Bardziej czuję tylną nogę, czy to dobrze?

C2 - zamiast tego robię "uginanie podudzi na maszynie". Może być?

D - całe 2 sztuki, aż się uśmiałam. Zwłaszcza, że wszyscy obecni na siłowni bacznie śledzili moje poczynania




Zmieniony przez - samiz w dniu 2013-10-29 20:22:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w uzyskaniu odpowiedniej figury

Następny temat

red pepperka - redukszyn i dowalenie mięśnia

WHEY premium