SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie sztangi progresja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 693

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

19

Waga

64

Wzrost

172

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

właściwy 1,5 roku

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna w sezon letni praktycznie codziennie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztanga, hantle, ab wheel, drążek, 83kg obciążenia

Dieta

3000 kcal masa

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak, jedynie lekka skolioza

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

Push pull i FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Dopiero z nimi zaczynam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 223 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3646
Witam
mam w treningu push wyciskanie sztangi płasko i skos + po 3s każde. Problem jest w tym, że strasznie ciężko idzie mi tu progresja. Normalnie w pullu wiosłowanie i w pushu żołnierskie czy dipy idą dobrze i dokładam więcej i częściej tego ciężaru tylko to wyciskanie. Wie ktoś może co z tym zrobić aby był lepszy i szybszy progres w tych ćwiczeniach?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Widocznie nie masz predyspozycji do tej partii to sie zdarza, niestety musiałbyś rozpisac cały plan treningowy, jak wygląda progresjia itp bo tok to nie wiadomo w czym mzoe leżeć problem

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14657 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Może technika w tych ćwiczeniach leży.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 223 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3646
Ok wklejam plan

Push
- przysiad 5s
- wyciskanie płasko 3s
- wyciskanie skos + 3s
- OHP 3s
- dipy 4s
- wznosy bokiem 3s
- łydki 3s

Pull
- podciąganie nachwytem 4s
- wiosłowanie sztangą 4s
- uginanie biceps 4s
- szrugsy 3s
- dwugłowe 3s
- brzuch 6s
Wielostawy 8-10 powtórzeń, izolacje 10-12.
Dokładam z treningu na trening lub z tygodnia na tydzień robiąc stałym ciężarem.

Technicznie to myślę, że wykonuję dobrze bo czuję klatkę i robię to co należy w tych ćwiczeniach, przed wykonaniem pierwszy raz obejrzałem filmik instruktażowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Masz dwa ćwiczenia postaw na jedno, i zobacz jak wtedy bedzie to wygladało i daj 5-6 serii
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776861
W tym wyciskaniu leżąc nie powinno być problemu z progresem bo masz w miarę mało tych ćwiczeń i jest jednym z pierwszych ćwiczeń w planie treningowym.
Musisz się przede wszystkim przyjrzeć technice wykonania ćwiczenia, jednak ja bym za bardzo nie kombinował teraz. Jeśli progres jest wolniejszy, ale jest to nie ma się co przejmować.
Musisz też pamiętać, że klatka piersiowa jest też mniejszą partią treningową i ten progres może być wolniejszy niż np w wiosłowaniach bo grupa mięśniowa mniejsza i mniej skomplikowana.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
widocznie cos nie tak jest z tym jak progresujesz
sprobuj trening wykoać nieco inaczej,
ja robie tak
1 seria 20% obciazenia pare rchow na rozgrzewke
2 seria 40% obciazenia 5 ruchow
3 seria 60% obciaenia 2powtorzenia
4 seria docelowa 100% obciazenia na 8 ruchow (oznacza to, ze te 100% dotyczy maksa na 8 ruchow, a nie maksa na 1 prawidlowy ruch)
5 seria z olei to zejscie 80% obciazenia z serii 4 i rowniez docelowo okolo 8 ruchow

jak uda sie osiagnac zakladaną liczne powtorzen to dokladasz albo powtorzen albo ruchow.

u mnie taka progresja obecnie leci od pol roku i dolozylem po 20kg w bojach glownych
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót na siłownię po przepuklinie kręgosłupa

Wiecej