SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W kuchni Studenta - Przepisy na pakerskie dania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Skalar podrzucił pomysł, żebym założył temat, w którym będę wrzucał relacje z wykonywania "pakerskich" dań. Temat jest kierowany głównie do nowych użytkowników, którzy dzięki temu będą mogli zobaczyć, co zjeść np na śniadanie, co po treningu, itp.
Kto wykona dane danie, niech wkleja swoje opinie, jak smakowało, ew. co by można jeszcze dodać żeby było lepsze.
Również kto jest chętny, może wklejać swoje przepisy i relacje z wykonania, ale niech będzie to w pełni profesjonalne.
Relacja ma zawierać opis krok po kroku, jak wykonać posiłek, jego skład BTW i kcal oraz zdjęcia z przyrządzania.
Proszę nie spamować, można pisać na temat, zadawać pytania, itp.

OK, więc na pierwszy ogień - placki owsiane, bardzo dobre na rozpoczęcie dnia.

Skład:
100 g płatków owsianych
2 lub 3 jajka (ja dodałem 2)
1/3 szklanki mleka (z 70 ml)
Cynamon
Miód 2 łyżki (20 g)
5 g oliwy do usmażenia (łyżeczka)




Płatki owsiane zalewamy wrzątkiem i czekamy, aż wsiąkną trochę wody i zmiękną, po czym odcedzamy.

Dodajemy kolejno jajka, miód (kto ile lubi - ja nie żałuję, 2 kopiate łyżki), mleko i cynamon.

Wszystko dokładnie razem mieszamy, z czego powstaje nam taka masa




Następnie rozgrzewamy oliwę, pamiętając o tym, żeby rozprowadzić ją po całej patelni




Łyżką wylewamy naszą masę, formując placuszki





Smażymy na złoty kolor, na wolnym ogniu, trochę dałem za duży i jedna strona lekko się przypiekła, ale to nic
Za pomocą łopatki obracamy na drugą stronę.




Gotowe. Placuszki można podawać z różnymi dodatkami, ja lubię z dżemem i jogurtem naturalnym. Również owoce bardzo dobrze się tutaj komponują




BTW przy powyższej gramaturze:
Białko - 27 g (z tego 15 g zwierzęcego)
WW - 82 g
Tłuszcze - 24 g
Wartość kaloryczna - 655 kcal

Tłuszcz z oliwy doliczony do bilansu.

Życzę smacznego, kolejne przepisy już wkrótce.

Pozdrawiam

Tematu z samymi fotorelacjami znajduje się tutaj: https://www.sfd.pl/temat425704

Zmieniony przez - studensky w dniu 2008-07-27 11:12:38

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-09-13 17:03:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3303
Okej mam kilka przepisow dla tych co sie nie boja egzotyki :)

Placki z tunczyka (Chamchijeon):
-Tunczyk (puszka 120g)
-Jajko cale
-Maka (1 lyzka stolowa)
-Zielona cebula (1szt)
-Troche warzyw (1/4cebuli lub 1/4 kubka zucchini)
-Sol (szczypta)
-Chili lub jalapeno (1szt - dla tych co lubia pikantne jedzenie)

Odcedzamy tunczyka i mieszamy wszystko (tunczyk, jajko, maka, pokrojona zielona cebula, warzywa, sol). Smazyc na duzej patelni, 1 placek = 1 lyzka stolowa tej mieszanki. Rozprowadzic zeby byly jak najciensze.

Do tego robi sie sos do maczania: 1 lyzka st. cukru, 1.5 lyzki stolowej wody, 1.5 lyzki stolowej sosu sojowego, 1.5lyzki octu (najlepiej z ryzu) i odrobina zielonej cebuli.

Wyglada to tak: http://mykoreankitchen.com/wp-content/uploads/2006/10/tuna-pancakes-with-dipping-sauce.jpg

Jajka 'na parze'.
-3 jajka
-Woda (pol szklanki)
-Zielona cebula (2szt)
-3 lyzeczki fish sauce (lub 2 szczypty soli)

Pokroic zielona cebule i zmieszac wszystko (jajka, wode, fish sauce/sol, zielona cebule) w misce. Dalej do mikrofalowki na 5-7 minut i jest si :)

Cos takiego ma wyjsc: http://blog.maangchi.com/uploaded_images/fluffyeggs-772493.jpg

Wcinac z ryzem najlepiej :)
...
Napisał(a)
Usunięty przez Skalar. za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
a nie lepsze by było z płatków zmielonych?

a co mysslisz o takich płatkach tylko podawanych na ostro? np z szynką czy innymi dodatkami?


Zmieniony przez - makelroj w dniu 2008-07-27 11:44:26

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można robić z mielonych, ale opcja powyżej jest też ok, gdyż płatki są zalewane wrzątkiem, a co za tym idzie stają się dobrze strawne i przyswajalne
...
Napisał(a)
Usunięty przez Skalar. za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24523

NO STRESS

...
Napisał(a)
Usunięty przez Skalar. za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
Ja robię trochę inne placki:

płatki owsiane mieszam z jajkami i zostawiam na kilkanaście minut, żeby zmiękły. Potem dorzucam drobno pokrojonego banana, rodzynki, łyżeczkę zmielonego siemienia lnianego, troche miodu żeby było słodkie - smażę też na oliwie. Rewelka, polecam!

Próbowałem też wersji "nie-słodkiej", czyli z grzybami, papryką, jakąś wędliną - lipa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Witam!
Z racji tego, że lubie gotować i interesuje się kulturystyką postanowiłem zamieszczać przepisy na proste i szybkie danie, które każdy będzie mógł przyrządzić w domu.

Kurczak w sosie pomidorowym - bradzo prosty przepis, idealny na posiłek potreningowy, gdyż zawiera znikome ilości tłuszczu.




Składniki:
1 torebka ryżu, ja dałem paraboliled
1 pierś z kurczaka około 100g
1 mała cebula lub pół dużej
przecier lub sos pomidorowy
ew. sos sojowy
oraz sól, pieprz i papryka ostra
natka pietruszki do dekoracji




Cebulę siekamy, wrzycamy na patelnie i zalewamy sokiem pomidorowym.Włączamy patelnie.




Następnie kroimy w kawałki pierś z kurczaka i gdy sos zacznie wrzeć wkładm kawałki piersi.




Po około pięciu minutach lub gdy pierś będzie miękka dodajemy ryż.




Na koniec przyprawaimy wszystko do smaku solą, pieprzem, papryką, ew. sosem sojowym. Tu uważajcie aby nie przesolić bo sos sojowy jest dość słony w smaku.
Naspępnie wszystko wykłdamy na talerz i dekorujem natką pietruszki.

Wartośći odżywcze:
Białko - 21g
Węglowodany- 82g
Tłuszcz - 4g
Wartość kaloryczna- 450kcal

Oczywiście każdy dobiera ilość składników, względem siebie.
Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejno część.

Zmieniony przez - life_styl w dniu 2008-07-28 11:41:28

Zmieniony przez - life_styl w dniu 2008-07-28 11:43:53

Zmieniony przez - life_styl w dniu 2008-07-28 11:51:20
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 379 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6147

" Jestem z dzielnicy, tu szarych ludzi tłum.
Talenty jak diamenty, w obcych wbijamy ch**. "

"Jaka by nie była k***a nie bój sie prawdy."

...
Napisał(a)
Usunięty przez Skalar. za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1998
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 532
w której fazie najlepiej dodać tłuszczu takiego jak oliwa z oliwek?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WAGA NIE SPADA

Następny temat

Odchudzanie, problem

WHEY premium