SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening po wakacjach

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7538

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Za nami już wakacje można tak stwierdzić iż pogoda jest jesienna. Przynajmniej u mnie od tygodnia nie wyjżało słońce. Więc postanowiłem coś napisać o treningu powakacyjnym. Opierałem się na moich doświadczeniach, które sa jednak jeszcze malutkie, ale warto sie dzielic z innymi nawet małą wiedzą . No to jedziem

Podstawowym problemem każdego wznowienia treningów na siłce, jest dobranie takiej taktyki, aby móc szybko odzyskać forme sprzed przerwy.
I dobrze .
Tylko nie robić tego za szybko i przy użyciu wielkich ciężarów. Przeważnie odrabianie strat masy upatruje się właśnie w wykorzystywaniu ciężarów jakimi operowaliśmy przed przerwą lub sprawdzeniu maxa ile możemy wycisnąc po przerwie. To nie jest dobre rozwiązanie , a wręcz złe.
Ćwiczenie dużymi ciężarami, bez odpowiedniego przygotowania treningowego, prowadzi do nieprawidłowego wykonywania technicznie powtórzeń, a to z kolei pomniejsza siłę stymulacji mięśni do rozwoju(technika najważniejsza ). Odczują to także nasze stawy, które odzwyczaiły się od wysiłku fizycznego, może nas wtedy złapać kontuzja i wykluczyć na jeszcze dłuższy czas. A tego chyba nikt nie chce.

Każda przerwa w treningu odzwyczaja stawy, ścięgna itd. od wysiłku fizycznego. WIęc każdy trening trzeba rozpoczynać od dobrej i subtelnej rozgrzewki. Z doświadczenia wiem ze często unika się dobrej rozgrzewki, ponieważ sądzi się ze pare tam wymachów barkami starcza. Sam tak robiłem i nabawiłem się w końcu kontuzji barku, która wykluczyła mnie na 2 miesiące z treningów. Więc warto robić rozgrzewke bo ona zwiększa rozciągliwość mięsni i ścięgien, rozgrzewa stawy oraz powoduje zwiększenie zakresu ruchu.

Im trening jest intensywniejszy lub przerwa dłuższa, wiekszą wage powinno się przywiązywać do rozgrzewki. Tak więc odważe się powiedzieć słowa, że "ROZGRZEWKA TO PODSTAWOWY ELEMENT TRENINGU".

Kolejnym błędemjest stosowanie zbyt dużej intensywności. Nie pozwala to na początku zadbać o dobrą regeneracje, ponieważ mięsnie bedą się regenerować o wiele dłużej niż zwykle ponieważ są odzwyczajone od wysiłku.
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że po wakacjach nie tylko spada masa mięśniowa oraz siła ale także zdolność mięśni do regeneracji.
Na to aby regeneracja była taka jak sprzed przerwy potrzeba czasu . Moje ulubione słowo to "powolutku do celu, bez przegięć i rzeźni "
Przy układaniu treningu powakacyjnego należy uważać aby nie przedobrzyć. Należy podejść rozważnie.
Moim skromnym zdaniem najlepszym treningiem powakacyjnym bedzie ACT , pozwoli on wczuć się w trening oraz zadbanie o regeneracje.

JEŻELI MACIE JAKIEŚ UWAGI TO DODAJCIE JE PROSZE BO NAPEWNO DUŻO RZECZY POMINOŁEM

Pozdrawiam

Jeżeli nie przyda się to co wyżej napisałem to skasować, co bedziemy zaśmiecać forum . Nudzi mi się to pisze


Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-08-16 16:25:36

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1001 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11914
TRICEPS (10)
1. Wyciskanie hantli „francuskie” w siadzie 12-10-10-8
2. Wyciskanie hantli „francuskie” w leżeniu 12-10-8
3. Pompki w podporze tyłem (z obciążeniem) 15-15-15

a ja chciałem robic taki trening na lato na trica, tylko nie wiem czy nie za duzo serii, odradźcie coś !?!?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2045 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13784
Co chcesz kasowac spoko art Fajnie sie czyta takie wypowiedzi co nie sa sciagniete zywcem tylko jest cos napisane od siebie. Sog ale tylko duchowy.Pozdro

http://www.sfd.pl/temat192921/  -Ile powtorzen na mase sile itd.

http://www.kulturystyka2.fora.pl/ - nowe forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1892
cool post przyda sie i poczatkujacym jak i zaawansowanym (chyba :D)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Art bardzo trafny Ale skierowany głównie do tych co albo sie rzeźbili albo obijali w wakacje Dałbym sog'a ale rzecz jasna nie wejdzie juz

"powolutku do celu, bez przegięć i rzeźni " - żeś zafreestyle'ował ale co prawda to prawda

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
hehe . No artykuł jest skierowany do tych co mieli odpoczynek przez wakacje. Chociaż ja własnie wakacje wykorzystałem na skupieniu na diecie i treningach .

Sie fristajluje sie ma

Z MOJEJ STRONY PROPONUJE TAKI ROZKŁAD ACT:

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie
4.Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej /skośnej
5.Wyciskanie sztangi z klatki/sztangieleK
7.WiosłowaniE
8.Dzień Dobry/martwy
9.uginanie ramion ze sztangielkami
10.Francuskie sztangielką jednorącz
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie/sztangielką
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach

zakres ok 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu.
Myśle ze bedzie dobry trening na początek. Jak co to poprawcie jak cos pominołem
pozdro


Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-08-17 09:44:07

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
Don Garcia - dałbym ssoga ale już nie wejdzie , naprawde super art

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 425
don garcia specjalista kupia mu kista :) =]:P

MUDZIO NTM :D VITOR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
trzymia Cie za słowo .

Dodał by ktoś coś jeszcze ??

Pozdro

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-08-17 11:22:39

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-08-17 11:23:01

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
spoko artykól!!!mi sie tam przyda!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Spoko artykuł !!!
Mi sie nie przyda, ale to nic
Sog, ale tylko duchowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
bo Ty....... bo Ty jestes stary wyjadacz

Edit : Nikomu więcej się nie przyda ??

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-08-18 10:20:34

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WRACAM OD JUTRA

Następny temat

Co po HST???

WHEY premium