SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do sprawdzenia

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Dopiero chce zaczac trenowac silowo,w domu.
Mam na razie tylko hentelki
Cel:redukcja i (chyba pozniej) nabranie miesni
Kobieta
17lat
Wiem,ze zamiast aerobow lepszy hiit,ale po prostu je lubie.
Ciezko bylo mi dopierac cwiczenia.Nie wiem jak dobrze dobrac ilosc powtorzen i obciazenie.

poniedziałek klatka +triceps
-wyciskanie na ławce prostej
-rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej
-wyciskanie „francuskie"hentli w leżeniu
- pompki w podporze tyłem lub zwykłe

wtorek brzuch,aeroby

środa barki + łydki
-wyciskanie sztangielek nad głowę
-unoszenie sztangielek bokiem w górę
-unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
-wspięcia na palce w staniu
-przysiady wykroczne
-skłony z hentalami do przodu

czwartek brzuch,aeroby

piątek plecy + biceps
- podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie)
- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt „młotkowy")
- uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie-w podporze o kolano

sobota brzuch,aeroby
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
Jak to fajnie, że prócz mnie jeszcze ktoś pamięta o atlasie

Zamiast mc - skłony z obciążeniem (tak mi się wydaje)
zamiast wiosłowania baniakiem - wiosłowanie sztangą albo drążek (szerokie podciagnięcia...) ale to takie koncepcje z głowy (z tzw. baniaka )

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Hello ;) Widzę, że ostro się wzięłas do roboty :)

Zaczynasz ćwiczenia, więc jednak jestem za tym, żebyś się wzięła, za treningi całościowe. ACT albo lekkie FBW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Pare osob radzi tak,pare tak.Ulozylam taki plan i nawet nie wiem jak bym mogla go teraz zmienic,zeby byl bardziej ogolny.Zreszta nie rozumiem dlaczego taka potrzeba jest.
Ten jest dobry?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jaki jest Twój staż treningowy i dlaczego nie ćwiczysz nóg (i pośladków) miła Pani?
Jeśli posiadasz minisiłownię w domu, chcesz redukować zbędną tkankę i jesteś początkująca to gorąco polecam trening obwodowy, np. ACT.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
No własnie ;)

Dlatego Koleżanko ACT i do roboty ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Przeciez napisalam,ze dopiero chce zaczac cwiczyc silowo(wczesniej byly tylko aeroby) i ze mam do dyspozycji tylko hentelki.
Nie wiem czemu nie ACT.Nie znam sie za bardzo na tym.Ciagle czytam,ale jesli mam analizowac rodzaje roznych treningow to pewnie na nastepne wakacje rozpiska by byla gotowa...
Wlasnie chce cwiczyc uda.Na razie sa tylko przysiady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
No jak to nie?

Polecamy Ci wszyscy trening ACT. Wpisz w wyszukiwarce i znajdziesz na prawdę mnóstwo przykładów ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Wiekoszci cwiczen nie da sie chyba bez odpowiedniego sprzetu zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Podpinam się do tematu, bo pomagałam Hihihehe ułożyc plan i właśnie sama jestem ciekawa dlaczego powinno się zaczynać od ACT? Sama trenuję od początku splitem i ta forma mi odpowiada. ACT może być kłopotliwy w domu, bo jednak obejmuje maszyny. Więc jak to pogodzić? No i czy zakładacie, że trening obwodowy jest przezaczony dla osób które zaczynają ćwiczyć siłowo, czy dla osób, które w ogóle zaczynają się ruszać? W moim przypadku wygląda to tak, że jakieś 2 lata chodzę na zajęcia fitness, więc wydaje mi się, że ciało jest wystarczająco przygotowane i rozpoczynanie od ACT jest zbędne. Co o tym myślicie? Pytam z czytej ciekawości.

Zmieniony przez - Camel84 w dniu 2008-05-19 15:17:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Camel - do treningu obwodowego wcale nie trzeba mieć dużo sprzętu, maszyn etc. Dowodem na to są linki podwieszone, dodaję że jesteśmy w dziale w którym właśnie głowimy się co robić aby ćwiczyć, ale właśnie bez specjalistycznego sprzętu

Jak zapewne wiecie split jest treningiem mocno obciążającym system nerwowy. Wszelkie treningi obwodowe (w tym HST) bazują na stopniowym obciążaniu mięśni i "uczenie" oranizmu hipertrofii. Zaczynając od prostych ćwiczeń obwodowych z małą ilością obwodów wprowadzamy organizm do nienaturalnego dla niego środowiska. Zdecydowanie trudniej w takim przypadku o przetrenowanie lub kontuzję. Lepiej sprawdza się taki trening przy - ogólnie - redukcyjnych priorytetach, bo mamy lepiej dokrwione wszystkie partie ciała co sprzyja uwalnianiu się wolnych kwasów tłuszczowych. Dodatkowo przygotowany zostaje cały układ sercowo naczyniowy, nerwowy (o tym już pisałem) i kostno stawowy.

Czy można zacząć ćwiczyć splitem?
Można - sam tak zaczynałem - ale jeśli mógłbym zacząć ćwiczyć jeszcze raz jechałbym ACT lub inną obwodówką minimum pół roku. Po prostu widzę ludzi którzy zaczynali tak i tak no i efekty są bardzo dobrze widoczne. Nie chodzi tu inne warunki fizyczne, bo były i są to bardzo różne osoby.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Mozna po prostu nie rozdzielac cwiczen na poszczegolne dni tylko 3 x w tygodniu robic to samo tylko mniej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nadgarstki

Następny temat

pytanie o trening od zaawansowanego

WHEY premium