SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TOMASZ ADAMEK VS CHRIS ARREOLA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55967

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
A Chris tylko o jedzeniu. Z takim podejściem, 106kg będzie miał ciężko zrobić. I tak zaskoczył mnie tym, że planuje wyjść do ringu z tylko 106kg. 5kg cięższy od Adamka, ciekawe jak to się odbije na jego sile.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
On nie zrobi tych 106kg ludzie! Byłby osłabiony niesamowicie. Teraz z fotek widać że waży ze 120kg jak nie więcej. 112 no może 110 to jeszcze zrobi ale poniżej to Chris nie zejdzie nie ma bata! Również po tym wywiadzie wydaje mi się ,że Chris to całkiem w porządku koleś, nie drze pyska przed walką, nie grozi że urwie łeb, w przeciwieństwie do niektórych. Odnosi się z szacunkiem co do Adamka. Myślę ,że może nawet będę mu kibicował w dalszej jego karierze ale po walce z Tomkiem

Jak wszystko pójdzie dobrze to w tym roku góral będzie miał pasek HW, moim zdaniem jeżeli wygra z Arreolą (a według mnie wygra) to również poradzi sobie z lekko szklanym Hayem!

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1065 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15416
Dokładnie. Arreola bardzo spokojnie i z poczuciem humoru podchodzi do tego wszystkiego. I też bym sie nie podniecał tym zbijaniem wagi bo w wywiadzie dał do zrozumienia że nie ma zamiaru jej zbijać.

Trening nie jest dodatkiem do diety, ani dieta do treningu.
To tylko niewielkie dodatki do genów, które posiadamy.
Natomiast wygląd początkującego, niekoniecznie musi odwzorowywać jego potencjał genetyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Czytałem ten wywiad,Arreola spoko koleś.

Na pewno nie zrobi tej wagi co mówi-stare przyzywczajenia(lody,te meksykańskie żarło i piwo)są trudne do zmienienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Tomasz Adamek (40-1, 27 KO) po konferencji prasowej z udziałem Chrisa Arreoli (28-1, 25 KO) udzielił wywiadu dla serwisu Boxing Scene. Poniżej zapis rozmowy.

- Tomaszu, jak się czujesz w Kaliforni?
Tomasz Adamek: Jest bardzo Pięknie, ciepło na zewnątrz, Kalifornia przypomina mi Florydę. Jestem tu pierwszy raz, mam nadzieje że znajdę trochę czasu aby pozwiedzać okolicę.

- Czy będziesz trenował w Kalifornii?

TA: Nie, będę trenował u siebie, a tu przyjadę przed walką, mniej więcej 7-10 dni przed nią.

- Czy przyzwyczaiłeś się już do walki w wadze ciężkiej, czy musisz dalej przybierać na wadze do tej wagi?
TA: Nie muszę za bardzo już przybierać na wadze, dzisiaj rano ważyłem 220 funtów, jest to moja naturalna waga.

- Czy uważasz że gabaryty Chrisa Arreoli będą ci stwarzały problemy?
TA: Nie sądzę. Osobiście lubię walkę w dystansie i w defensywie, potrafię się dostosować do każdego przeciwnika, nie jest to dla mnie problemem. Moja długa kariera amatorska sprawia, że jestem świetnie wyszkolony, walczyłem tam z różnymi bokserami, o bardzo różnych gabarytach.

- Czy twoja taktyka będzie taka, że nie będziesz się wdawał w bójkę, boksując 7-8 rund w dystansie i uciekając mu. Dopiero kiedy zobaczysz że się zmęczył, przystąpisz do ataku?

TA: Moja taktyka jest taka aby wygrać, zadać cios a go nie przyjąć, i to jest cała moja filozofia w boksie. Jeśli to potrafisz, jesteś mistrzem świata. Dostosuję się do Chrisa, zrobię wszystko aby wygrać, będę unikał bójek i jego ciosów. Ja będę zadawał szybkie ciosy, które dadzą się we znaki jemu.

- Jesteś przyzwyczajony do walki w New Jersey, gdzie masz 10 tysięcy fanów na trybunach. Teraz wybierasz się na teren przeciwnika, czy jesteś przygotowany do walki na obcym terenie, gdzie publikę będziesz miał przeciwko sobie?

TA: Kibice na pewno są bardzo ważni, bez nich nie ma boksu. Mam nadzieję że moi kibice też dojadą na tę galę. Na pewno ciężej się walczy na terenie przeciwnika, ale miałem kiedyś taką sytuację, kiedy broniłem pasa w półciężkiej. Jechałem wtedy na teren Niemiec, gdzie praktycznie nie można wygrać na punkty. Ja pojechałem i zwyciężyłem, mimo że nie było tam wielu polskich fanów. Nie ma to dla mnie znaczenia, jadę i robie widowisko gdziekolwiek jestem.

- Walczyłeś z wieloma wyśmienitymi pięściarzami, ale czy możesz powiedzieć że Chris Arreola jest wśród nich najlepszym z jakimkolwiek walczyłeś?

TA: Tego nie powiem, bo nie było walki. Dopiero po pojedynku okaże się jakim był przeciwnikiem. Do tej pory moja najtrudniejsza walka była z Paul'em Briggs'em, podczas której miałem złamany nos, a boksowałem z tym złamaniem 12 rund. Złamałem go podczas treningu, nikt nie wiedział o tym, a ja przełykałem krew 12 rund.


bokser.org


Bardzo podobała mi się odpowiedź na trzecie pytanie. Tomek wychodzi i wygrywa. Walczy z głową. To mi się podoba

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 583 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8439
Arreola sprawia bardzo dobre wrażenie jako człowiek(choć pozory bardzo często mylą) i chętnie bym z nim pogadał przy browarze. Ma fajne podejście do życia- je to co lubi, a nie przez całe życie jakieś diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Można sobie pozwolić na przyjemności, ale trzeba mieć umiar. U niego z tym umiarem to jest akurat ciężko. Całkiem niedawno zapłacił za to nietrzymanie formy.
Szanuje Tomka i nie robi szopki, typu, że urwie mu głowę i powiesi nad łóżkiem. To jest sport, a nie polowanie.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


WYWIAD. CHRIS ARREOLA




Chris Arreola (28-1, 25 KO) po konferencji prasowej z udziałem Tomasza Adamka (40-1, 27 KO) udzielił wywiadu dla serwisu Boxing Scene. Poniżej zapis rozmowy.

- O nadchodzącej walce z Tomaszem Adamkiem mówisz, to tylko następna walka. Ale czy nie jest tak, że jest bardzo, bardzo ważna walka w twojej karierze, o być albo nie być?
Chris Arreola: Ta walka nie przynosi mi żadnej dodatkowej presji, jest to dla mnie kolejna walka, taka sama jak każda inna. Oczywiście mam coś do udowodnienia, chcę aby moje nazwisko wróciło na pierwsze strony gazet. Jednak mówiąc szczerze, taką największa motywacją dla mnie do wygrania tej walki jest fakt, że Adamek jest prawdziwym mistrzem, pokonał kogo musiał pokonać, walczył z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Teraz ja muszę zrobić to samo co on robił, pokonać go.

- Czy zgodzisz się ze mną, że ludzie nie doceniają tego co zrobił Adamek, ciągle mówią o nim np. jako o nienaturalnym ciężkim?
CA: Tak zgadzam się z tobą, on pokonał wielu dobrych pięściarzy, sprawił im wiele problemów. W ringu często miał taka przewagę, że czasem wyglądało to tak, jakby znęcał się nad słabszymi. Ale też obiecuję ci, że w walce ze mną to on będzie zagubiony, a ja będę się znęcał nad nim. (śmiech)

- Jak dla mnie wyglądasz na bardzo skoncentrowanego, wcześniej nigdy taki nie byłeś. Czy to jest efekt twoich ostatnich walk. Co się z tobą dzieje?
CA: To dlatego że naszprycowali mnie dobrymi sterydami. (śmiech) A na poważnie, to chyba wpływ mojego trenera. Ja uwielbiam ciężki trening, ale np. teraz nie muszę biegać, czego nienawidzę. Trener mnie do tego nie zmusza, za to wyszukuje mi takie ćwiczenia i zadania, które sprawiają że jestem jak dziecko na placu zabaw, po prostu nie mogę przestać się bawić. Uwielbiam ciężka pracę, ale taką która daje dobrą zabawę

- Na konferencji prasowej mówiłeś, że będziesz zrzucał wagę do 240 funtów?
CA: Tak, coś pomiędzy 240-245. (śmiech) W tej chwili ważę pomiędzy 260 a 270 funtów. Mam na przygotowania 2 miesiące, nie będzie więc problemu z wagą, 10 funtów zbije w jeden dzień. (śmiech)

- Tomasz Adamek powiedział coś co przypomina mi twoje wypowiedzi. Powiedział że lubi bitkę, walkę cios za cios, czy to wzbudza w tobie respekt?
CA: Jasne, że czuję respekt i go bardzo szanuję, widziałem jego walki, zasłużył na respekt. Tylko że pamiętaj o jednej rzeczy, czym innym jest coś mówić, czym innym robić. Vitali też mówił że będzie się ze mną bił, a cały czas uciekał, Adamek z Estrada też cały czas uciekał. Nie mam pojęcia jaka będzie taktyka Adamka kiedy wejdzie do ringu, natomiast wiem jaka będzie moja. Jestem wojownikiem, będę nacierał na niego bez końca.

- Podczas ostatniej swojej walki w Kalifornii, stoczyłeś chyba najlepsza swoją walkę w ostatnim czasie. Czy planujesz to powtórzyć?
CA: Wszystko chciałbym powtórzyć, oprócz tego że zaliczyłem deski. (śmiech) lubię walkę, lubię bić się dla publiczności, obiecuję że obejrzeniu jej, kibice boksu na hali i w telewizji HBO, będą chcieli mnie oglądać jeszcze raz.
bokser.org

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1065 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15416
Po każdym wywiadzie coraz bardziej nie mogę się doczekać tej walki.
Arreola to facet który po tych wszystkich rozmowach sporo zyskał w moich oczach. I zapewne nie tylko w moich.

Chciałbym żeby walka trwała 12 rund i była wyrównana

A dla Ciebie Jarzynek SOG za wrzucanie tych wszystkich newsów.

Zmieniony przez - JOVOVlCH w dniu 2010-02-23 13:55:54

Trening nie jest dodatkiem do diety, ani dieta do treningu.
To tylko niewielkie dodatki do genów, które posiadamy.
Natomiast wygląd początkującego, niekoniecznie musi odwzorowywać jego potencjał genetyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
JOVOVlCH nie ma sprawy taka praca
Ps Arreola nigdy nie walczył przez całe 12 rund jego najdłuższa walka to właśnie ta przerwana z Vitkiem gdzie dotrwał do 10 rundy. Oby Tomcio trzymał wysoko łapy. Czujność przede wszystkim. Myślę ,że to może być jeden z lepszych pojedynków w HW ostatnimi czasy, i obym się nie mylił
Pozdroo

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oficer policji.

Następny temat

Samoobrona

WHEY premium