SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TOMASZ ADAMEK VS CHRIS ARREOLA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55983

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7836
Cezi pamiętaj że to styl boksera wpływa na walkę, wystarczy spojrzeć na ostatnie walki starego kliczki, rozbił totalnie arreolę za to z johnsonem wyglądał jak powolny emeryt, oczywiście to z powodu stylu boksowania johnsona a w zasadzie braku boksowania czyli taktyki "byle dotrwać do końca", ale wracając do tematy johnson wypadł lepiej niż chris chociaż jest gorszym bokserem, vitali wyglądał lepiej w starciu z lepszym przeciwnikiem! także z tym jak kto wypada bywa różnie
co do samej walki to jak dla mnie rozkład 50/50 wydaje się rozsądny, chris ma większe doświadczenie w ciężkiej, przetestowaną szczenę w HW, siłę ciosu ale adamek jest szybszy, lepszy technicznie i sprytniejszy w ringu. Mało oryginalnie postawie na tomka przez decyzję, niemniej boję się że chris wygra przed czasem, kurde do walki kawał czasu a ja już się nerwowy robię, co to będzie wdzień walki???? .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 583 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8439
Żeście się uparli na tą krytykę walki z Johnsonem. Kliczko prawdopodobnie się do niej zbytnio nie przygotował wiedząc, że rywal dla niego nie będzie wymagający. Im lepszy rywal tym lepsze przygotowania, a jak ma się walczyć z kimś niezbyt groźnym, to nie ma wielkiej motywacji, by dawać z siebie 100% na treningach. Można się jednak na tym przejechać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


NA PIĘŚCI POZA RINGIEM




Po siedmiogodzinnej podróży, z Newarku przez Phoenix, do Ontario w Kalifornii dotarł na konferencję prasową przed walką z Chrisem Arreolą (28-1, 25 KO) najlepszy polski bokser, Tomasz Adamek (40-1, 27 KO). “Ciepło, ale nie za ciepło. To lubię” - mówił “Góral”, kiedy zameldowaliśmy się w “Hiltonie”, który jest wygodnie położony po drugiej stronie ulicy od Citizens Business Bank Arena, gdzie już za kilkanaście godzin odbędzie się konferencja prasowa i pierwsze spotkanie z uwielbianym tutaj rywalem. A za dwa miesiące, 24 kwietnia, walka, która według obserwatorów ma wielkie szanse stać się pięściarskim klasykiem. Konferencja jutro, ale bojowo przede walką było jeszcze w nocy, kiedy oba obozy – Adamka oraz Arreoli – spierały się o obsadę sędziowską. Co będzie na konferencji?

Nie ulega wątpliwości – choć wszystko jest w bardzo grzecznej atmosferze – że Dan Goossen, główny promotor walki, a jednocześnie promotor Arreoli nie zamierza ułatwiać Tomkowi i “Main Events” życia. “O wszystko musimy walczyć, ale jesteśmy na to przygotowani” – mówi będąca na miejscu razem z Tomkiem szefowa Main Events, Kathy Duva. “Dograliśmy dzisiaj bardzo ważną rzecz – obsadę sędziowską. Zarówno ja, jak Goossen mieliśmy swoich faworytów, ale nad wszystkim czuwa szef Komisji Sportowej Stanu New Jersey Larry Hazzard. Sędziowie, a sprawa to bardzo ważna, zostali przyjęci przez obie strony, pozostaje tylko obsada sędziego głównego. W grę wchodzą dwa nazwiska, oba dla nas do zaakceptowania. Nie podobał nam się natomiast w jaki zredagowano oficjalny komunikat zapowiadający walkę. Brzmiało to tak, jakby jedynym pytaniem było ile razy Arreola trafi Tomka w szczękę i jak długo Polak to wytrzyma. Treść została po naszej interwencji zmieniona”.

Dla przeciętnego kibica obsada sędziowska może nie wydawać się tak ważna jak zadawanie celnych ciosów na ringu, ale każdy kto obserwuje walki bokserskie wie, że często werdykt nie ma nic wspólnego z tym co dzieje się na ringu. Ludzie Arreoli postawili twarde warunki: nie było mowy po walce na Wschodnim, kochającym Polaka, Wybrzeżu; nie było nawet dyskusji na temat zrobienia w okolicach Nowego Jorku choćby konferencji prasowej. “Nie potrzebujemy specjalnego traktowania, tylko uczciwości” – powiedział podczas wspólnej kolacji, już w Ontario, Tomek Adamek. “Z resztą sobie poradzę w ringu, a dodatkowo wiem, że pokazujące walkę fakt HBO będzie bardzo uważnie patrzyło na to, co się dzieje w Kalifornii, mając na ten temat specjalne spotkanie. Nikt nie potrzebuje kontrowersji, wszyscy potrzebują dobrej walki. Mam do dyspozycji, na podstawie wynegocjowanego kontraktu, przylot do Ontario nawet na 10 dni przed walką, ale najprawdopodobniej przylecę dokładnie tydzień przed wyjściem na ring. Pogoda w tym czasie w Ontario będzie bardzo podobna do tej w Newarku, około 18-20 stopni Celsjusza, a ja wolę domowy spokój przygotowań. W Kalifornii będzie tylko odpoczynek i krótka aklimatyzacja do faktu, że są trzy godziny różnicy w czasie” – mówił Tomek płacąc rachunek i wywołując tym gestem niezmierne zdziwienie na twarzy Kathy Duvy. “Trzydzieści lat jestem w tym biznesie i po raz pierwszy zdarza się, że bokser sam sięga po rachunek. Naprawdę, po raz pierwszy” – komentowała zaskoczona Kathy Duva. Jakie zaskoczenia czekają nas za kilkanaście godzin podczas konferencji?

Przemek Garczarczyk z Ontario
bokser.org



Dziś konferencja, ciekawi mnie jak będzie Tomek wyglądał przy Arreoli jak staną obok siebie

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7836
nie wiemy jak się przygotowywał, ale to nie istotne bo kliczko nie jest gorszy przez to że nie wypadł rewelacyjnie w walce z johnsonem, napisałem że winny jest styl johnsona który walczył tylko po to żeby przetrwać i praktycznie każdy wyglądałby w tej walce mało widowiskowo nie ze swojej winy, chodziło mi o to że styl przeciwnika ma duży wpływ na to jak się zaprezentujesz w ringu i że z teoretycznie słabszym rywalem możesz wypaść "gorzej" bo ten unika walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Fajne promo
Szukałem, oglądałem i stwierdziłem, że Chris ma słabość do opuszczania gardy w półdystansie. To samo robił Cunningham i przekonał się jakie są tego skutki. Tym bardziej, że bardziej znaczna przewaga szybkości stoi po stronie Tomka.

Zmieniony przez - bokser7393 w dniu 2010-02-19 19:56:51

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
_Cyran_

Wiem,wiem o co ci chodzi,Arreola starał się nacierać na Kliczkę dlatego został tak obity,a Johnson nie.

Mimo wszystko jednak Adamek z Estradą mnie nie zachwycił,wygrał minimalnie (116-112 moim zdaniem) czyli prezentuje jako taki poziom w ciężkiej,ale po co oni lecą mu tak z masą ?

Holyfield warzył 95 kg w walce z Bowe.

Estrada bardzo korzystnie zaprezentował sie w walce z Povetkinem,ale tamtą walkę bardziej wyraźnie przegrał niz z Adamkiem,podobno na Povetkina szykowal sie 3 tygodnie,a na Adamka prawie 9 tygodni wiec to moze być mylące.

Mimo wszystko Adamek moim zdaniem to typowy Cruiser i stracił troche na przejściu do HW,a Arreola mimo iż archaiczny ma brutalna siłę ciosu,a Adamek sporo przyjmuje.

Tylko taktycznie Adamek może wygrac na PTS,stary Kliczko nie dal sobie nic zrobić to i Adamek moze go pokonać,ale przypomne że Kliczko rozbił Samuela Petera RTD 8 więc Arreola na tle Kliczki nie był taki zły.

Też oceniam tą walkę na 50 na 50

Przypomnę że walkę Adamek v Estrada oceniałem 60 na 40 dla Adamka i sie nie wiele pomyliłem.

Mój 5 post

https://www.sfd.pl/Tomasz_Adamek_vs_Jason_Estrada-t548261-s15.html

Adamek gdyby wysoko pokonał Estradę to pokazałby ,że jest taki jak w Cruiser,a tak pokazał,ze za duzo masy ma i troche zatracił umiejetnosć boksowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Cezi kolejny post w którym piszesz jaki to jesteś wszechwiedzący.
Wszyscy o tym wiemy

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1065 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15416
Ktoś tam wyżej dobrze wspomniał że nie ma co porównywać "jak, kto i z kim walczył". Z każdym rywalem walczy sie inaczej. Czasem ten lepszy jest "łatwiejszym" przeciwnikiem bo bardziej nam leży jest styl boksowania. Sporty walki są nieprzewidywalne. Gdyby tak łatwo dało sie wygdybać że ten rozwali tego bo tamten przegrał z jeszcze innym, to po co były by te walki :)
Wg. mnie założenia są dobre. Zrobić ok 105kg wagi i później to utrzymywać robiąc jak największą kondycje i wytrzymałość(a wiadomo że o to łatwiej gdy waga już stoi w miejscu a nie idzie w góre)

Cezi1987 piszesz że Hollyfield ważył 95 kg podczas walki z Bowe. Wyobrażasz sobie ważącego 95kg Adamka z Klitschkiem czy 115-120kg Arreolą? bo ja nie :)

Trening nie jest dodatkiem do diety, ani dieta do treningu.
To tylko niewielkie dodatki do genów, które posiadamy.
Natomiast wygląd początkującego, niekoniecznie musi odwzorowywać jego potencjał genetyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


FOTORELACJA. ADAMEK - ARREOLA




http://www.bokser.org/content/2010/02/20/001855/index.jsp



http://www.bokser.org/content/2010/02/20/010659/index.jsp



Szczerze to myślałem że różnica będzie większa a tu miła niespodzianka

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale paczus z tego Arreoli ^^
widac ze adamek ma wiekszy zasieg ramion i jest ciut wyzszy, w polaczenie z jego szybkoscia mysle, ze wypunktuje rywala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oficer policji.

Następny temat

Samoobrona

WHEY premium