SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabe przedramię

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6090

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Witam. Niedawno po dłuższym okresie przerwy wróciłem na siłownię. Staram się powrócić do dawnej formy. Z tym że mam pewien problem. A mianowicie nie wiedząc czemu strasznie osłabły mi przedramiona. Przed tą moją przerwą w treningu wszystko było ok(w wyciskaniach, ciągach etc przedramiona dawały radę). Jednak teraz gdy np robię wyciskanie sztangi leżąc to ciężko jest mi wykonać plan do końca gdyż strasznie słabną mi przedramiona... Jak to mówią "klata jeszcze chce ale przedramiona nie dają rady". Pomyślałem że powinienem może dołożyć jakieś cwiczenie typowo na przedramiona(a nawet kilka ćwiczeń w ramach planu), jednak bedąc na siłowni podpytałem instruktora i on stwierdził że przedramiona dostają " w tyłek" w wielu ćwiczeniach (nie tylko tych na przedramiona) i radził raczej nie katować ich dodatkowo tylko poczekać aż same "nadrobią zaległości". Jednak jako że przestudiowałem już nie jeden topic znawców na tym forum, ktorzy to twierdzili że jednak jak coś odstaje czy to siłowo czy masowo to trzeba dać tej partii dodatkowy wycisk to jestem w kropce. Prosilbym więc tutaj o doradzenie mi co w tej sytuacji zrobić. Pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
A czy jest możliwośc żeby winne było tutaj przeciążenie układu nerwowego? Wydaje mi się że cieżko takie coś załozyć jesli nie odczuwam objawów przetrenowania... Ale z drugiej strony nie widziałbym innego sensownego wytlumaczenia. A może moglibyście polecić mi coś na przyspieszenie regeneracji układu nerwowego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3520
Witam,myślę że możesz dodać jedno,dwa ćwiczenia na przedramię po treningu pleców

The pain you feel today ,will be the strength you feel tomorrow

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Gie zaniedbuj przedramion są tak ważne jak inne grupy mięśniowe (a nawet ważniejsze) używasz ich przy wiekszości cwiczeń na siłowni jak i w życiu codziennym, lecz nie znaczy to aby ich nie trenowac. Gdy je cwiczysz staraj się robic tyle powtórzeń ile jesteś w stanie wtedy dostają odpowiedni wycisk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
A jak najlepiej wkomponować przedramiona w typowy split: pn=plecy+biceps śr=klata+triceps, pt=nogi+barki? Bo nie chciałbym też żeby nie domagały na treningach innych grup po tym jak je potrenuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Przedramie trenuj na końcu teningu ja je dorzucam na koniec barków i pompują sie prawidłowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 360 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4709
po treningu mozesz cwiczyc wytrzymałos przedramion poprzez zwis na drązku jak najdłużej ;)
mięsnie przedramion dosyć szybką się regenerują a wiec mozesz cwiczyc je 2 razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Ale pod trening ,np wyciskanie jesli chodzi o przedramiona to lepiej dla nich by skupic sie na sile czy wytrzymalosci? Wiadomo chcialbym je tez "zmasować" ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Robiłem ostatnio plecy+biceps. Zrobiłem wiosłowanie hantelką w opadzie na motyle, wiosłowanie sztangą w opadzie na czworoboczny, sciaganie wyciagu gornego i wznosy na prostowniki. Potem zabrałem się za biceps... Z marnym skutkiem. jako pierwsze ćwiczenie zapodałem uginanie ramienia sztangą łamaną podchwytem i już w 1 serii zdołałem zrobić max 6 powtorzeń(ciężar nie byl zbyt duży). Przy drugiej próbie zakończyłem na 4 powtorzeniach... Spróbowałem młotkowego hantlami i dokładnie to samo(w 1 serii max 6 powtorzeń). Od razu mówię, że nawet nie zdążyłem lekko zmęczyć bicepsa a przedramiona wysiadły... Nie wiem co zrobić z tym fantem... Pilnie prosze o pomoc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Wiek 13 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 810
Dobierz sobie chlopie ciezar tak, aby odpowiadal on twoim mozliwoscia. Jak wrzucasz za duzo zelastwa to sie nie dziwie ze ci biceps siada, przedramie to tylko wymowka ( co nie potrafisz utrzymac sztangi czy jak? ) - nie wiem, moze sie myle, bo katuje przedramie i jest to dla mnie wazna partia, ale tak mi sie przynajmniej wydaje.

Co do przedramion to u mnie bylo tak, ze aby byly silne musialem zapodac nawet 3-4 razy w tygodniu ciezkie treningi, aby cokolwiek ruszyc. Swego czasu robilem duzo na budowie i trenowalem boks wiec musialem je porzadnie styrac bo 2 razy w tygodniu nie dawalo wiekszych rezultatow. Najlepiej testuj, czym jest kilka miesiecy zlego treningu w porownaniu do kilka lat odpowiedniego dla twojego ciala. Dodam, ze dzieki zwiekszeniu ilosci tren w tygodniu na stosunkowo malych ciezarach 15-20kg w duzej ilosci powtorzen ruszyly w obwodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Chłopie co mam dobierać jak miałem problem z 5-kilową sztangielką... Chodzi mi właśnie o to że cięzary banalne a mimo to przedramiona nie dają rady. A uwierz mi wiem co to znaczy styrać bicepsy... A teraz jak widzisz po ciężarze nic nie mogę z nimi zdzialać... Z wyciskaniem na płaskiej - nie zdąże klatki dobrze poczuć nawet a przedramiona nie wyrabiają. Nie to że bolą etc ale po prostu pojawia się brak siły i tyle...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2354
sokri a może najpierw ankieta?
ja kiedyś też miałem słabe przedramie i puszczał mi uścisk przy podciąganiu sie ( mam drążek z rury 4cm ) kupiłem ściskacz i po 2 tyg uścisk jak należy
jak Tobie puszcza przy hantelku 5kg to dziwne
1

duży człowiek - dużo zjada
wielki człowiek - mądrze

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna redukcja??

Następny temat

FBW po partii 2x w tyg

WHEY premium