SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja z 236kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 152352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 292 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8240
Chyba z tym blokowanie stawów w łokciach to jakaś pomyłka... raczej przy żadnym ćwiczeniu nie powinno się blokować stawów bo można się nabawić kontuzji, ale niech jeszcze jakiś spec się wypowie na ten temat, może się myle....

"Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
@Natka - masz awatar z kettlem. Poczytaj co na temat blokowania stawów pisze Paweł Tsatsouline. Nie ma poprawnie wykonanego swingu bez "domknięcia zawiasu". Wyciskanie wojskowe: stopy całą powierzchnią na podłożu, kolana i biodra zablokowane, pięść poniżej brody. Przysiady, martwe ciągi, rwania wymagają "fix position", czyli zamrzeć-zastygnąć. Jak wyobrażasz sobie utrzymanie nad głową ciężaru przez sztangistę? Jak zrobić tureckie wstawanie bez blokady stawu? Staw zaprojektowany jest właśnie tak, że w pozycji zablokowanej znosi duże obciążenia. Zazwyczaj niewydarzeni trenerzy z podejrzanych siłowienek wmawiają ludziom, że taki niepełnowartościowy ruch to poprawna technika, która "oszczędza" ich stawy, więzadła, kręgosłupy itp. Oczywiście, że można mieć ograniczenia mobilności stawu, niepełny zakres ruchu i różne przykurcze, ale mówimy o fizjologii, a nie o patologii.
1

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
MaGor
@Natka - masz awatar z kettlem. Poczytaj co na temat blokowania stawów pisze Paweł Tsatsouline. Nie ma poprawnie wykonanego swingu bez "domknięcia zawiasu". Wyciskanie wojskowe: stopy całą powierzchnią na podłożu, kolana i biodra zablokowane, pięść poniżej brody. Przysiady, martwe ciągi, rwania wymagają "fix position", czyli zamrzeć-zastygnąć. Jak wyobrażasz sobie utrzymanie nad głową ciężaru przez sztangistę? Jak zrobić tureckie wstawanie bez blokady stawu? Staw zaprojektowany jest właśnie tak, że w pozycji zablokowanej znosi duże obciążenia. Zazwyczaj niewydarzeni trenerzy z podejrzanych siłowienek wmawiają ludziom, że taki niepełnowartościowy ruch to poprawna technika, która "oszczędza" ich stawy, więzadła, kręgosłupy itp. Oczywiście, że można mieć ograniczenia mobilności stawu, niepełny zakres ruchu i różne przykurcze, ale mówimy o fizjologii, a nie o patologii.


Całkowicie się zgadzam. Niedoprowadzanie do wyprostu powoduje co prawda stałe napięcie mięśnia jednak zastanówmy się na ile nam się to opłaca i czemu ma to służyć. Słuszna uwaga z w/w ćwiczeniami, które wymagają tego od nas. Od siebie mogę tylko dodać, że szkodliwe będą wszelkiego rodzaju PRZEPROSTY.
1

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 292 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8240
Dobrze że Panowie czuwacie, stąd dopisałam, żeby się ktoś jeszcze wypowiedział

na pewno te informacje pomogą wielu osobom, nie tylko autorowi tematu bo faktycznie, spotkałam się w wielu miejscach o "oszczędzaniu stawów" poprzez brak zablokowania stawów łokciowych przy wyciskaniu na barki....

"Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Z barkami to bym uważał Natka! Zwłaszcza wyciskanie siedząc zza głowy "na barki". Moja jedyna i poważna (bardziej bolesna) kontuzja przydarzyła mi się właśnie przy tym ćwiczeniu. Zanim się dowiedziałem, że lepiej go nie robić. Ogólnie staw barkowy to cudo biomechaniki, złożone i delikatne, a jednak jeżeli odpowiednio potraktowane to mocne i silne. Na staw barkowy... Na wszystko trzeba uważać. Ja robię młodemu obiad to uważam na noże żeby się nie skaleczyć, bo wtedy nie byłoby trenowania itd. Dbanie o siebie ma wiele wymiarów. Dlatego pisałem Ciężkiemu: nie szarżuj z ciężarami. Większą cnotą jest mądre ćwiczenie niż spektakularne poświęcenie zdrowia
1

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 218 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1787
Świetnie MaGor, naprawdę profesjonalnie mi to opisałeś. O tym oszczędzaniu stawów również kiedyś słyszałem, fajnie, że wspomnieliście o tym fakcie i mit został obalony. Cenne info, dzięki! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 495 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Super że wróciłeś i ciśniesz dalej. Kibicuję
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20
Zalogowałem się na tym forum, ponieważ sam walczę z otyłością. Myślałem, że rzucam się z motyką na słońce (obecna waga 126 przy 183cm, maks było 142, chcę zejść do 90), ale moja przygoda z odchudzaniem to spacerek przy Twojej batalii. Podziwiam Twój upór i zaangażowanie i gorąco dopinguję do dalszej pracy. Będę śledził postępy. Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
GregPr
Zalogowałem się na tym forum, ponieważ sam walczę z otyłością. Myślałem, że rzucam się z motyką na słońce (obecna waga 126 przy 183cm, maks było 142, chcę zejść do 90), ale moja przygoda z odchudzaniem to spacerek przy Twojej batalii. Podziwiam Twój upór i zaangażowanie i gorąco dopinguję do dalszej pracy. Będę śledził postępy. Powodzenia!


Aby ułatwić pracę na sylwetką polecam założyć nowy temat a w nim wrzucić od oceny rozpiskę diety i ankietę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 218 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1787
Greg, powodzenia życzę, Kolego! :) Twoja droga nie jest aż tak długa, ale również czeka Cię masa pracy. Mój brat ruszał z podobnego pułapu (trochę mniejszego) i w tej chwili waży 88kg, jest szczupły jak diabli :) Pracy trochę jest, ale będzie dobrze. Dzięki za miłe słowa! :)

Jestem trochę mniej aktywny w ostatnim czasie, ale wiązało się to z czasem w dużej mierze, nie martwcie się o mnie :) Na dniach nagram filmik, jakoś po niedzieli. Do potem!

P.S. Ważenie 27 listopada w Naturehouse. Niedawno się zapisałem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mętlik w głowie, 1 posiłek jako przedtreningowy CO JA MAM ZJEŚĆ!!??

Następny temat

Redukcja,szybki spadek wagi

WHEY premium