SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
Witam wszystkich.
Może od razu do rzeczy, bo na prawdę nie wiem od czego zacząć.
Mam 26 lat i 172cm wzrostu. Od zawsze byłem bardzo szczupły, jeszcze niecały rok temu jadłem co chciałem, a ważyłem 62kg, nawet codziennie zajadanie się fastfoodami nie zalało mnie tluszczem. Aż tu nagle przytyło mi się 10kg, ważę teraz 73kg dokładnie.
Obwód pasa wzrósł z 80cm do 87cm. Od zawsze jestem bardzo ruchliwy, ćwiczenia siłowe, sztuki walki, biegi.
Kiedy przytyłem zdałem sobie sprawę, że bardzo zalało mi brzuch, to dziwne zważywszy na moje zainteresowania.
Nie miałem okazji zważyć się np u dietetyka, ale waga smart scale mówi 20% bf, a kalkulator na potreningu.pl 19%. Z jednej strony chciałbym zredukować tłuszcz, a z drugiej chciałbym nabrać masy, ale nie wiem jaki cel wybrać na początek. W jedną stronę idąc, po redukcji nie wiele ze mnie zostanie, a idąc w drugą stronę gdy przytyje zaleje się jeszcze bardziej, co później będzie cieżko zbić. Dorzucam zdjęcie sylwetki i poproszę o wskazanie właściwej drogi :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Core666
Dzięki Wam za wszelkie porady.
Utrzymując deficyt kaloryczny i makro na takim poziomie jaki pisałem oraz regularnie ćwicząc przez tydzień spadłem 1kg. To chyba optymalna prędkość zrzucania wagi?
Jaki jest waszym zdaniem najlepszy sposób mierzenia %bf... obwody to swoją drogą, ale warto pomiar poprzeć jakimś sprzętem? Co myślicie o wagach Smart Scale? Bo jak widze na forach jak i opinie osób fizycznych są podzielone.


Fat calliper.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Redukcja, lepiej zrzucić nawet ksoztem tego ze będziesz chudo wyglądał.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tylko redukcja. Sylwetka zdecydowanie nie wygląda jak u osoby trenujacej siłowo.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Zdecydowanie redukcja. Poziom tkanki tłuszczowej powyżej 20%, więc nie ma nad czym się zastanawiać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zdecydowanie potrzebna jest tutaj redukcja tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
Bałem się, że zdania będą podzielone, ale na szczęście nie. Więc już jestem pewien jaki cel obrać w pierwszej kolejności. Od jakiegoś czasu bez stosowania jakiejś konkretnej diety wprowadzałem swoje posiłki do apki FatSecret. Moje zapotrzebowanie kaloryczne wyliczyła na 3000kcal, ja średnio spożywałem 2,500-2,800 kcal z podzialem makroskladnikow mniej wiecej takim:
B ~150g
W 300-350g
T 80-100g.
Co moglibyście polecic oczywiście w kwestii odżywiania, bo trening to oczywiste. Zredukować kalorie jeszcze troche kosztem węgli i tłuszczy, a białko trzymać na poziomie 2g/kg masy ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Na pewno nie należy zmniejszać kalorii. -500kcal bilans to już sporo. Rozkład makroskładników wydaje się ok. Zmiana kalorii zależna będzie od zmiany obwodów ciała wraz z czasem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
Ponad miesiąc temu całkowicie odstawiłem cukier jak i produkty przenne, a słodzone napoje jeszcze wcześniej, mam nadzieje, że to jak i dieta oraz regularne ćwiczenia pomogą mi osiągnąc cel, tak chociaż 13% bf.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Bez wątpienia przyczynią się ku temu. Jest to podstawa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W jakimś stopniu się przyczynią na pewno, ale 13% to już trzeba się troszkę pomęczyć

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
Z pewnością nie będzie to prosta droga, ale taki cel sobie obrałem. W pierwszej kolejności pozbyć się tego brzuchala. A co myślicie o jakiś spalaczach tłuszczu? Jest sens inwestować w takie coś, aby wspomóc spalanie? Jak tak to co byście polecili. Nie mam nadwagi i nie jestem jakiś mega zatłuszczony (tak mi się wydaje), dlatego pytam ludzi bardziej zaawansowanych w tym sporcie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REDUKCJA- posiłki w pracy

Następny temat

Czy muszę uzupełnić węgle?

WHEY premium