SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z jedzeniem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1174
Witam. Na siłowni ćwiczę jakieś półtora roku, sylwetka wydatnie się poprawiła, ale wzrostowo jest stagnacja.
Wiadomo, kaloryka musi być na plus. Tutaj tkwi problem.
Kiedy staram się budować masę mięśniową, to przy zbyt małej ilości kalorii nic nie idzie, a kiedy trochę dodam, powiedzmy jestem na poziomie 3800-4000 to wszystko idzie w bęben. Ale nie, że odkłada się tłuszcz czy coś tylko jakby żarcie nie nadąża się trawić. Wystarczy, że przez 3 dni utnę kalorie do powiedzmy 3000, a brzuch momentalnie staje się płaski i z wagi ubywa 5 kg.
Da się jakoś zaradzić takiemu zaleganiu? Obecnie ćwiczę 4 razy w tygodniu i jem jakieś 3400-3500 kcal (koło 430 węgli, 230 g białka, tłuszcze coś koło 100) rozdzielone na 5 posiłków.
Co do treningu to zawsze staram się ćwiczyć typowo na wzrost, 6-15 powtórzeń w zależności od partii i ćwiczenia.
Może obwody coś powiedzą:
Wzrost 195
Waga 96
Klatka 111
Brzuch 95
Biceps 37-38
Udo 64
Łydka 40+
Szyja 40
Szacowany BF: 20 %

Da się jakoś zaradzić temu zaleganiu żarcia w brzuchu i zrobieniu jakichś mięśni? Redukcja nie wchodzi w grę, bo nic ze mnie nie zostanie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Pamiętaj, że to układ nerwowy jest najważniejszy w kwestii siły, racja że zawsze jakaś ilość mięśni spadnie, ale siła jakoś drastycznie nie musi, kwestia treningu, adaptacji oraz deficytu.
O to chodzi, żeby właśnie mięśnie nie tracić :) to ma być tylko mały ułamek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699593
Spróbuj diety tłuszczowej .Wtedy nie będziesz zjadał dużej ilości węglowodanów ,które w dużym stopniu są odpowiedzialne za wzdęcia itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Masz problemy trawienne, moze to wynikać z wielu rzeczy począwszy od złego stanu flory bakteryjnej, ph żołądka, przez zbyt dużą ilość błonnika, produktów z fruktanami itp

wstaw przykładową dietę to znajdziemy przyczynę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4498 Napisanych postów 35779 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263031
Robisz mase prze bf 20% ?

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1174
popuri
Masz problemy trawienne, moze to wynikać z wielu rzeczy począwszy od złego stanu flory bakteryjnej, ph żołądka, przez zbyt dużą ilość błonnika, produktów z fruktanami itp

wstaw przykładową dietę to znajdziemy przyczynę

Śniadanie
200 g twarogu, 50 g słonecznika, 30 g rodzynek
Przedtreningowo
Puszka tuńczyka cena w oleju, pomidor, 4 bułki wieloziarniste
Po treningu: bezpośrednio 2 banany
2 identyczne posiłki, łącznie 300 g ryżu, 800 g piersi podsmażonej na oleju słonecznikowym, warzywa - pomidor, papryka lub warzywa na patelnię, zależy od dnia. Do tego w ciągu dnia dobijam kcal jakimiś węglami typu wafle ryżowe, owoce, czasem coś słodkiego (cukry mnie nie zalewają, mam dobre spalanie). Tak jem przez 6 dni w tygodniu, w niedzielę preferuję jakiś domowy obiad typu ziemniaki z rybą lub wołowiną. Brzuch rano i po treningu jest płaski, strasznie mi go wybija po posiłku potreningowym.

K_PS
Robisz mase prze bf 20% ?

Innej możliwości nie miałem, jak zaczynałem ćwiczyć to miałem ramiona patyki po 30 cm, płaską klatę, wąskie barki, a nogi i brzuch spore. Nie redukowałem dalej, bo już wtedy zrzuciłem 20 kg w pół roku, a brzuch już przestał schodzić.

Tak wyglądam aktualnie:
http://imgur.com/7kAfGot



Zmieniony przez - wunsz97 w dniu 2016-02-11 20:57:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699593
jak Cię cukry nie zalewają jak jesteś zalany
proponuję przeczytać art :
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1174
flex1976
jak Cię cukry nie zalewają jak jesteś zalany
proponuję przeczytać art :
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html 

Mam taki sam bf od 1,5 roku, nieważne czy w ogóle nie spożywam cukrów przez długi okres, czy jem je często to w lustrze wyglądam tak samo. Nie chcę ucinać tkanki tłuszczowej, bo wtedy spada siła, na której bardzo mi zależy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
a co masz siła do tkanki tłuszczowej ?

Ciężar podnosi się tak ogólnie mięśniami i skorelowanym do tego układem nerwowym, tkanka tłuszczowa tylko przeszkadza w budowaniu siły. No chyba że jesteś trójboistą i po prostu masz tyle fatu, że skraca Ci to tor ruchu :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1174
popuri
a co masz siła do tkanki tłuszczowej ?

Ciężar podnosi się tak ogólnie mięśniami i skorelowanym do tego układem nerwowym, tkanka tłuszczowa tylko przeszkadza w budowaniu siły. No chyba że jesteś trójboistą i po prostu masz tyle fatu, że skraca Ci to tor ruchu :D

To prawda, ale wraz z tłuszczem schodzą mięśnie i spada siła ogólna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12396
wunsz97
popuri
a co masz siła do tkanki tłuszczowej ?

Ciężar podnosi się tak ogólnie mięśniami i skorelowanym do tego układem nerwowym, tkanka tłuszczowa tylko przeszkadza w budowaniu siły. No chyba że jesteś trójboistą i po prostu masz tyle fatu, że skraca Ci to tor ruchu :D

To prawda, ale wraz z tłuszczem schodzą mięśnie i spada siła ogólna.


ŻE CO schodzi i spada?

Obiektywnie patrząc, alkohol jest przyczyną znacznej ilości zgonów, ale jeszcze większej ilości urodzeń.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1174
K2J56CAB
wunsz97
popuri
a co masz siła do tkanki tłuszczowej ?

Ciężar podnosi się tak ogólnie mięśniami i skorelowanym do tego układem nerwowym, tkanka tłuszczowa tylko przeszkadza w budowaniu siły. No chyba że jesteś trójboistą i po prostu masz tyle fatu, że skraca Ci to tor ruchu :D

To prawda, ale wraz z tłuszczem schodzą mięśnie i spada siła ogólna.


ŻE CO schodzi i spada?

No nie oszukujmy się, nie da się zrobić redukcji bez straty mięśni i siły. Organizm pali mięśnie razem z fatem, a ciągnie to za sobą siłę na rzecz wytrzymałości.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc w wybraniu diety na podstawie zdjęć??

Następny temat

Dieta na masę

WHEY premium