SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy, nie moge wykonać ANI JEDNEJ pompki?!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 83677

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3512
Chlopak mlody jest ja w 2 klasie podstawowki robiłem 47 (rekord z tamtych czasów) więc w tym nie tkwi problem
i Prosze mi nie pisac "Fantazja" Do dobrze pamietam był moj wujek zakładałem sie z nim xD a jak był wujek to oznacza ze była moja komunia Bo tylko na nia do mnie przyjechał

Nie zaznajesz szczęscia ? Ćwicz by być wielkim i odbierać je innym ! For OmiX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2015
Ja tez muszę się przyznać w 1-ej klasie zrobiłem może ze 3 dobre.Teraz ze 30 ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest jeszcze kwestia techniki... Niektórzy robią pompki z dłońmi skierowanymi do środka a powinny być prosto (bynajmniej ja tak byłem uczony). Jeżeli jestem w błędzie to na pewno mnie ktoś poprawi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
mnie ktoś poprawi
jest wiele technik wykonywania pompek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Technik wykonania pompek jest wiele. Lecz chodzi mi tutaj o ułożenie dłoni w każdej z nich. Przejrzyj 1 punkt treningu domatora i obejrzyj obrazki :) W każdej pompce powinno dłonie układać się prosto (równolegle z ciałem) A niektórzy kierują dłonie do środka (prostopadle do ciała) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
A co do ćwiczeń na klatke i łąpki z innej beczki to bardzo polecam rąbanie drzewa o ile masz taką możliwość. Możesz wierzyć lub nie, ale przy tym ogólnorozwojowym ćwiczeniu naprawdę dobrze wchodzi siła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 235
ja też jestem w 1 klasie gim i nie mogę zrobić pompki, jakoś tak dziwnie bo niby chcę zrobić ale jak próbuje to uginam jakoś tylko trochę ręce i brzuch opada do dołu. Nie wiem w ogóle jak zrobić, słaby nie jestem ale po prostu nie mogę, jest w klasie taki 1 co jest niski i słaby ale chodzi na treningi piłkarskie i robi bez problemu a ja nawet 1;/ jakie polecacie proste i szybkie ćwiczenia abym przynajmniej zaczął je robić?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@Skailer, a tak zapytam z ciekawości jak z wagą? Bo w tych samych okolicach wiekowych (7 klasa podstawówki to będzie) też miałem podobne problemy i klika kilogramów nadwagi. Później zaczęło się Aikido i pod koniec 8 klasy z klasowej łamagi wybiłem się na całkiem sprawnego , młodego człowieka. Generalnie mogą być dwa źródła (tak było u mnie):
1. brak siły - wszyscy odsyłają do atlasu to i ja odeślę. Wszystko bez sprzętu + pomagasz mamie dźwigać zakupy (2xsiateczka 10kg co sobotę) zamiast machać hantlami.
2. brak techniki - z tego co piszesz "lecą ci" biodra i brzuch. Tu musisz po prostu potrenować technikę. Zacznij od zrobienia kilku pompek na kolanach (łatwiej jest utrzymać prostą sylwetkę), a później spróbuj normalną pompkę.
U mnie najpierw był brak siły. Po nabraniu siły okazało się, że technika jest o kant życi potłuc i dopiero po kilku próbach z pompkami na kolanach nabrałem odpowiedniego podejścia. I jeszcze jedno. Nie przejmuj się jak nie wychodzi tylko próbuj dalej. W twoim wieku dzieją się różne cuda z organizmem i może się okazać, że jednego dnia robisz trzy pompy, a kolejnego ani jednej. Trzeba się z tym pogodzić jeszcze przez jakiś czas tak będzie.

Pozdrawiam

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
ja polecam ACT- wpisz w google, zrob przez 2-3 miechy, wroc i cie poprowadzi ktos dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2
Mam ten sam problem, robię pompki rękami skierowanymi w moją stronę i jak już chce zrobić pompkę zaczynają mnie ręce boleć, a jak robię pompki rękami skierowanymi w przód to bolą nie te gąbki u rąk, a ja muszę robić pompki bo jak zostanę bramkarzem i na treningu bd musiał zrobić pompki to nie bd umiał, a w dodatku jestem chudy to może dlatego nie mogę zrobić tych pompek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening wytrzymałościowy

Następny temat

MASS- Szypa11 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WHEY premium