SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy do oceny + redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1106
Cześć wszystkim!
Chciałabym trochę zredukować bf. Coś tam w lustrze i pomiarach widać, ale nie wiem, czy dobrze robotę robię.

WIEK: 31
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: około 7 miesięcy fbw, potem rok biegania, teraz przerwa na ok 4 miesiące, trening siłowy fbw w domu z ciężarem do 40 kg, od dwóch tygodni staram się robić upper-lower w domu.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 62kg
WZROST: 161cm
OBWÓD RAMIENIA: 28cm
OBWÓD UDA: 55,5 cm
OBWÓD BIODER: 95,5 cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 80,5 cm
OBWÓD TALI: 72,5 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 89cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ POPRZEZ TRENING I DIETĘ:wyszczuplić brzuch, uda, wzmocnić ramiona i plecy

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: - hiperlordoza, rehabilitacje
ALERGIE: nietolerancja laktozy
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Na razie thyrozin

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: jablczan kreatyny
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) raczej staram się jeść zdrowo ibez słodyczy

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - dużo jajek, raczej zbilansowana dieta
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? teraz chudnę bardzo powoli

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: Mam zamiar się zapisać

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - pole dance 2 godziny w tygodniu, 4 x trening siłowy upper-lower

Dodaje trening, który znalazłam na forum, całkiem fajnie się ćwiczy, minimalne modyfikacje



Góra 1:

1.Wyciskanie sztangi leżąc 4x10
2.Wyciskanie żołnierskie rampa 3x10
3.Wiosłowanie sztanga lub podciąganie na drążku 3x10
4.Wyciskanie na skosie dodatnim sztangi lub sztangielek 3x10
5.Pompki na poręczach lub wyciskanie wąskim chwytem 3x10
6.Uginanie ze sztangą stojąc 3x10

Dół:

1.Przysiady ze sztangą 4x10
2.Martwy ciąg na prostých nogach 4x10
3. Wypychanie nóg na maszynie 3 x 10-12
4.Uginanie podudzi 4 x 15p
5.Wspięcia na palce stojąc 3 x 30p
6. Hip trust 4x10

Góra 2:

1.Pompki na poręczach w wersji na klatkę lub wyciskanie sztangielek na poziomej ławce 3x10
2.Wyciskanie sztangielek siedząc lub wznosy na bok 3x10
3.Wiosłowanie sztangielką 4x10
4.Podciągnie
5.Frnacuskie wyciskanie 3x10
6.Uginanie sztangielek z supinacją nadgarstka 3x10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
To pociągnij na razie ten FBW - jak zobaczysz po jakimś czasie że potrzebujesz wzmocnić bardziej konkretną partię lub parametr - to pod to ułożysz trening.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1106
Wrzucam jeszcze fotki poglądowe, ale takie z d00py trochę, nie mam innego lustra, jak będę u matuli to porobie. Nawet pomiar fatu palcami zrobiłam







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55013
Na fotkach nie wygląda to źle , ale jak wstawisz inne będzie łatwiej ocenić :) a ile masz kalorii bo widzę 2x pole dance +4 siłowe to trochę spalasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1106
Z kalkulatora wyszło mi zapotrzebowanie 2300 kcal, wiec staram się jeść 2000.

Dziękuję bardzo :)
Moją zmorą jest cellulit i zbyt żelowaty brzuch
No i mam dość masywne nogi. Pośladki mi jakoś nie przeszkadzają, ale uda…
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3365 Napisanych postów 4365 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108316
Wiele dziewczyn mowi tak jak ty o swoich udach, wiele dziewczyn ma tendencje do wielkszej kumulacji fatu i cellulitu na udach, bardzo czesto jest o wiele lepiej po redukcji i okazuje sie po dobrze przeprowadzonej redukcji ze te uda wcale nie sa takie duze, a wrecz przeciwnie, naparwde fajne :) ale czasem u niektorych dziewvzyn fat z nog spada ciezko i na koncu dopiero i trzeba sie czasem niezle wysuszyc na gorze najpierw by potem dopiero zaczelo schodzic z nog, wszystko zalezy i trzeba sobie sprawdzic na sobie jak bedzie szlo z ta redukcja.

Nie wiem czy nie zaczelas za nisko z tymi kcal bo jak wyliczylas sobie zapotrzebowanie zerowe na 2300 to moglas mniej obciac na poczatek, po co od razu 300 kcal, ale ok, juz masz 2000 kcal teraz i piszesz ze powoli wszystko spada i sylwetka sie poprawia, czyli jest ok. Ciagnij dalej te diete bez zmian w takim razie, notuj wage i pomiary co tydzien i zobaczysz co sie bedzie dzialo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55013
A aktywności poza treningowa jak wygląda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
W ogóle nadążasz z regeneracja i odpoczynkiem przy 2 godzinach rurki i 4 siłowych?
Ja mam 3 razy pole dance i 2 siłowe i generalnie śpię jak mogę po 9 godzin bo inaczej padam na twarz.


Zmieniony przez - nefretam w dniu 2022-06-02 12:23:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1106
No właśnie pamietam, jak ważyłam 47 kilo, fat na brzuchu i cellulit był, nie wyglądałam dobrze, a nogi miałam całkiem zgrabne. Ale to było dużo za mało. Teraz wazę 62 kg, pomiary lecą w dół, a waga stoi, także super.

Na razie jestem prawie miesiąc w domu, i nie pracuje, dlatego tak kalorie sobie przyjęłam. W robocie głównie stoję przy stole, produkcja. Czasem coś podniosę, czasem są dni, ze się sporo nachodzą, ale ogólnie nie ma mordowni.

Sama się zastanawiam, czy nie za dużo tych treningów. Z poledance jest tak, ze czasem jest tylko jeden trening w tygodniu. Ale nie ukrywam, ze chciałbym wrócić do biegania, bo mi to sprawia wielką przyjemność, zwłaszcza w lesie.

Wcześniej ćwiczyłam fbw i był fajny, ale znudziło mi się trochę. Może jak zacznę w końcu chodzić na siłownie, a nie ćwiczyć w domu, to będzie mniej nudny ;)


Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Temat/EdytujWypowiedz?rid=19933448&tid=1218079&fid=446 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1106
Wrzucam jeszcze trening, który ćwiczyłam w domu dość długo, dodając stopniowo powtórzenia, serie a na końcu kg.

Domowy trening

Od7.03


Trening A
1. Przysiady 4 serie
2. Podciąganie
3. Wyciskanie sztangielek na ławce ze skosem dodatnim 4 x 6-8
4. Wiosłowanie sztangielką jednorącz w podporze 4 x 8-10
5. Wyciskanie sztangielek siedząc 3 serie x 8-10
6. Martwy ciąg na sztywnych nogach 3 x 8-10
7. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 3 x 8-10
8. Wyciskanie francuskie sztangielki po skosie leżąc 3 x 8-10
9. zginanie ud lezac
10. Hiptrust
Brzuch – freestyle 3 serie

Trening B
1. Przysiad bułgarski 4 x 8-10
Przysiad
2. Wiosłowanie sztangą nachwytem 4 x 8-10
3. Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 4 x8-10
4. Wyciskanie sztangi siedząc/stojąc 3 x 8-10
5. Uginanie ramion ze sztangą chwyt na szerokość barków 3 serie x 8-10
6. Wyciskanie sztangi wąskim chwytem: 3 x 8-10
7. Wspięcia na palce stojąc 3 x max
Hiptrust
8. Brzuch – freestyle 3 serie

Trening C
1. Przysiady przednie / goblet: 4 x 8-10
2. Hip thrust 4 x 10
3. Podciąganie
4. Martwy ciag
5. Wyciskanie sztangi poziomo: 3 x 8-10
6. Inverted rows 3 x 8-10
7. Wznosy sztangielek w opadzie tułowia 3 x 10-12
8. Wznosy sztangielek stojąc 3 x 10-12
9. Uginanie ramion ze sztangielkami chwyt młotkowy: 3 x 8-12
10. Wyciskanie francuskie leżąc 3 x 8-12
11. Brzuch – freestyle 3 serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55013
Jakbyś chciała wrócić do biegania to ja bym na twoim miejscu wyrzuciła jeden siłowy albo 2 . Bo jak masz pole dance ,4x siłowy i dorzuciłabys bieganie to za regeneracja pewnie by było słabo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 85 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1106
No właśnie tez tak uważam, że już bym nie dała rady. Myślicie, że z tym fbw byłoby lepiej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyzwanie: fikanie

Następny temat

Pierwsze treningi w zyciu

WHEY premium