SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze treningi w zyciu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1302
Witam serdecznie. Mam na imię Hanna, mam 28 lat. Wzrost 165cm waga 65kg.
Jestem mamą dwójki dzieci, 3 miesiące temu urodziłam córeczkę. Od 2 tygodni wzięłam się za siebie i chodzę na siłownię ćwiczyć kardio: orbitrek, rowerek, bieżnia i schody. Moim celem jest spalenie tkanki tłuszczowej i ogólna poprawa wyglądu sylwetki. Największy problem mam z dolną częścią brzucha oraz plecami. Ręce i nogi mam szczupłe. Chciałabym również popracować nad pupą. Mój mąż (pisze z jego konta) mówi może abym zaczęła trenować full body workout 3x w tygodniu oraz po każdym z tych treningów dołożyła cardio. Czy jest to dobry pomysł? Nie wiem kompletnie czy powinnam ćwiczyć na ciężarach a jeśli tak to jakie ćwiczenia wykonywać. Jak powinnam zabrać się za dobór ćwiczeń. Może macie jakieś ciekawe artykuły, wskazówki czy plan który mogłabym użyć na początek ? Z góry dziękuję za pomoc.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54987
Fbw jest dobrym pomysłem , aczkolwiek przy dwójce dzieci to musisz mieć sporo tego ruchu więc cardio możesz robić w ramach spacerów zamiast po treningu . A dostałaś już zielone światło od lekarza na powrót do aktywności po porodzie ? Przed ciążą coś ćwiczyłas ? Możesz wrzucić ankietę do tematu żebyśmy mogły coś doradzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Nie jestem ekspertką, ale ja bym polecała udać się do fizjoterapeutki uroginekologicznej i sprawdziła czy brzuch już działa ok. Organizm potrzebuje sporo czasu żeby po ciąży to wszystko się zregenerowało.

Polecam przeczytac ten artykuł https://fitnesswwielkimmiescie.pl/brzuch-po-ciazy-jak-z-nim-pracowac/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3348 Napisanych postów 4334 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108016
Troche wazne jak rodzilas, jak naturalnie to 3 miesiace to moze byc dosc krotko i przed rozpoczeciem treningu silowego rzeczywiscie warto jak kolezanka zasugerowala isc na konsultacje do fizjoterapeutki uroginekologicznej bo ocenila sytuacje i ew. zalecila cwiczenia przed rozpoczeciem treningow silowych.

Do ksztaltowania sylwetki konieczny bedzie trening silowy, bez treningu silowego zrzucisz kg jak bedziesz trzymala deficyt i robila cardio, ale cialo befzie flak, ladnie w ubraniu, a bez to juz znacznie gorzej. Trening silowy bedzie naprawde niezbedny, a jestes mloda i mozesz miec supwr sylwetke jak sie postarasz i bedziesz zmotywowana ale to stopniowo wszystko, tym bardziej ze tak krotko po porodzie jestes, na poczatek sugeruje te konsultacje i zebys skupila sie na aktywnosci i diecie.
Co do aktywnosci to wszytsko zalwzy czy bylas aktywna przed ciaza, bo jak nic nie robilas to najleiej jak skupisz sie na zwyklych spacerach, nie musisz robic specjalnie cardio, chyba ze bardzo lubisz te orbitreki i rowerki na silce, to spoko, rob sobie, ale jak tego nie lubisz i robisz jak za kare, to lepiej przestan, bo to nie jest niezbedne teraz, mozesz po prpstu ustalic sobie liczbe krokow ktora musisz zrobic w ciagu dnia, np 10-15 tys, i to moze wystarczyc jak do tego zadbasz o diete i wprowadzisz lekki deficyt albo nawet zero kaloryczne.
Co do diety to tez zalezy czy juz kiedys sie tym interesowalas czy jadlas normalnie bez liczenia kcal, czy mialas jakies dziwne diety, moze glodowkowe. Znajdz sobie gdzies ankiete dzialu, skopiuj i wklej to zobaczymy jak to z toba jest


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-06-22 23:54:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Przydałaby się wypełniona ankieta naszego działu. Masz go w temacie podwieszonym z regulaminem naszego działu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Mogą Ci pomóc różne dzienniki dziewczyn czy artykuły na forum
https://www.sfd.pl/DT_po_ciąży__powrót_do_formy-t1209606.html
https://www.sfd.pl/[art]_Ćwiczenia_w_ciąży_i_w_okresie_połogu-t451674.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
jak wyżej już zostało wspomniane, 3 miesiące po porodzie to może być zbyt szybko na trening
najlepiej zacząć od dobrego fizjo
Sprawdzić przede wszytskim czy nie ma rozstępu mięsni prostych brzucha
na pewno nie robić ćwiczeń typowych na brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
bziubzius
jak wyżej już zostało wspomniane, 3 miesiące po porodzie to może być zbyt szybko na trening
najlepiej zacząć od dobrego fizjo
Sprawdzić przede wszytskim czy nie ma rozstępu mięsni prostych brzucha
na pewno nie robić ćwiczeń typowych na brzuch


Bziu, chyba autorka sobie poszła :(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny + redukcja

Następny temat

Coś do poprawy?

WHEY premium