SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy FBW systemem 1/1 ! Co o tym sądzicie? :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1596

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Hubert81 z działu Dzienniki treningowe dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 584
Witam, otóż ćwiczę już od dłuższego czasu, lecz pozmieniałem pare ćwiczeń i dołożyłem brzuch :) Co o tym sądzicie? Aha, głównym celem treningowym jest masa :P Mam pare odżywek za plecami, 5kg Magnuma i puszke NITROBOLON II :)

OCEŃCIE !

Zestaw A
*nogi - wspięcia na palcach stojąc z obciążeniem na barkach 4 x 30 [30x bo mały nakład 30kg]+ przysiady ze sztangą na barkach 4 x 12
*klatka piersiowa - wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 x 8-12 + wyciskanie sztangi skos górny 4 x 12 + rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce skośnej albo poziomej 4 x 8-12
*biceps - uginanie przedramion z hantelkami na przemian siedząc 4 x 12 + uginanie przedramion sztangą łamaną stojąc 4 x 8-12 + słynne ćwiczenie „21" tutaj robie 3 serii
*kaptury - szrugsy hantlami 4 x 12 + sztangą z większym nakładem
*brzuch - skłony boczne z hantlami 4 x -15 + unoszenie nóg w leżeniu na ławce poziomej 4 x 25-30 + klasyczne brzuszki 4 x 25-30
Zestaw B
*plecy - wiosłowanie sztangą 4 x 8-12 + martwy ciąg 4 x 8-12 + podciąganie sztangielki w opadzie 4 x 8-12
*barki - wyciskanie sztangi z za głowy siedząc 4 x 8-12 + wyciskanie sztangi z przed głowy 4 x 8-12 + unoszenie sztangi w przód 4 x 8-12
*triceps - wyciskanie francuskie sztangi siedząc 4 x 8-12 + pompki w podporze tyłem 4 x 20 + PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA 4 x 8-12



ćwiczę systemem 1/1

Siła !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

Już widzę że plan się nie nadaje, wypełnij ankietę to coś ułożymy.

Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-07-11 19:55:01

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Widze że zostałes przeniesiony z TDZ, a wiesz dlaczego po pierwsze dlatego że nie ma tego o czym pisze spaiter, druga sprawa to plan to nie jest FBW sukces kryje sie w prostocie, żadne eksperymenty , żadne udziwnione ćwiczenia, wiecej nie znaczy lepiej.

Tutaj też pomoc znajdziesz ale najpierw to co pisze SPaiter
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 584
Płeć : mężczyzna

Wiek :16

Waga :60

Wzrost :174

Cel treningowy :masa/siła [z naciskiem na masa, bo z tym cienko]

Staż treningowy na siłowni :marzec, kwiecień, MAJ [KONTUZJA], czerwiec, lipiec

Uprawiane inne sporty :jazda na rowerze 2x w tygodniu 30km+ [ + dużo chodze :D]

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : ławeczka prosta/skos, 2 hantle, gryf prosty, gryf łamany, te ściski na przedramie, worek treningowy.

Dieta :staram się zjadać 5 posiłków dziennie o stałej poże, na obiad zawsze kurczak+ryż, przed snem twaróg/serek wiejsji.

Przeciwskazania medyczne :BRAK

Zażywane suplementy :za plecami mam 6kg magnuma, puszke nitrobolonu II

Ostatnio przerabiany plan:ehh, to macie wyżej podane :)

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): ile wyciskam tak? no to na przysiad biore 40kg bo nie mam stojaków i sam zarzucam na plecy ://, na martwy ciąg też 40, ale dało by rade więcej, a na wycisk 50kg

Siła !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 584
więc pomożcie, też mi się wydaje, że tych ćwiczeń jest zbyt wiele, ale które zostawić? a które wywalić ! aha i nie chce rezygnować z przedramie, brzuch, kaptury... chce zostać przy tym, a jedynie wyrzucić niektóre ćwiczenia :P

Siła !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 584
a teraz? jest prosto i na temat, praktycznie po jednym ćwiczeniu na każdy mięsień, ale czy to coś da? i tak jak mówiłem, ćwiczę 1/1, moim zdaniem to dobry pomysł bo się akurat mięśnie regenerują, ale skoro fbw robi sie max 3x w tygodniu to mam tak robić? czyli np. pn,śr,pt? :) ale zobaczcie ten plan i oceńcie. A czy ćwicząc na każdej sesji całe ciało, tak jak przy FBW i to pn,śr,pt czyli praktycznie co drugi dzień to te mięśnie zdąrzą się zregenerować? fakt iż to tylko po 1 ćw na każdy mięsień :) Napiszcie mi wszystko czarno na białym, bo chce to dobrze zrobić. pozdrawiam

Zestaw A
*plecy – wiosłowanie sztangą 3 x -8-12
*nogi – przysiady ze sztangą na barkach 3 x 12
*klatka piersiowa – wyciskanie sztangi na ławce skos górny 3 x 8-12
*barki – unoszenie sztangi w przód 2 x 8-12
*triceps – prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułownia 2 x 8-12
*biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną 3 x 8-12
*kaptury – szrugsy hantlami 3 x 12
*brzuch - skłony boczne z hantlami 4 x -15 + unoszenie nóg w leżeniu na ławce poziomej 4 x 25-30
Zestaw B
*plecy – martwy ciąg 3 x -8-12
*nogi – wykroki ze sztangą 3 x -8-12
*klatka piersiowa – wyciskanie sztangi na ławce prostej 3 x 8-12
*barki - wyciskanie sztangi z za głowy 3 x 8-12
*triceps – pompki w podporze tyłem 3 x 20
*biceps – uginanie przedramion z hantlami na przemian 2 x 8-12
*przedramie – uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie 3 x 15-25+ uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 3 x 15-25///*brzuch - klasyczne brzuszki 4 x 25-30


Zmieniony przez - Pyno w dniu 2011-07-12 01:24:36

Zmieniony przez - Pyno w dniu 2011-07-12 01:36:52

Siła !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8131
Mi się to kompletnie nie podoba... takie dziwne. po 4 serie na nogi / plecy + drazek + pompki na poreczach + wyciskanie to twoja podstawa. Przysiady z przodu , z tyłu... pompki na poreczach, wyciskanie wasko, wyciskanie sztangielek,( szruksy, przedramie wywal.) skup sie na wielostawowych cwiczeniach.

Zmieniony przez - Zugaj w dniu 2011-07-12 08:57:37

o swe marzenie walcz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Tak, 3x w tyg pon,sr,pt lub wt,cz,sob

Z naciskiem na masę ? to Porządna dieta musi być. Musisz uwzględnić bieganie w bilansie kalorycznym, bo na pewno nie sprzyja to budowaniu masy, chyba że uwzględnisz w bk.

Zamiast siadów rób Hack przysiad, zercher squat.

Proponuje zacząć od 1 zestawu i powoli nadrobić braki

Ile jesteś w stanie podciągnąć się na drążku nachwytem i podchwytem ?



Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-07-12 10:36:31

Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-07-12 10:36:42

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Pyno

Bez urazy bierzesz kobiece ciezary, kazdy kiedys takie brał, robisz eksperymentalne plany , bo uważasz że jak naknocisz to cos pomoze a wcale tak nie jest, jestes w momencie budowania fundamentu miesniowego, a do tego ci wystarczy jeden zestaw i same podstawy., zrozum cwiczenia wielostawowe to podstawa w każdym planie i w każdy momencie stazu treningowego, izolacje dodaje sie stopniowo jako wypelnienie, przedramie pracuje wystarczajaco w tym planie zeby dodatkowo je przepalac , tak samo kaptury, brzuch ok moze byc jdeno cwiczenie specjalistyczne, na ten moment to brzuch niesamowicie dostanie przy cwiczeniach wielostawowych

Staż treningowy na siłowni :marzec, kwiecień, MAJ [KONTUZJA], czerwiec, lipiec

Zażywane suplementy :za plecami mam 6kg magnuma, puszke nitrobolonu II

Jak tak bedziesz cwiczył to nigdy niegdzie nie dojdziesz i nie ebdziesz zadowolony z sylwetki ani tego sportu az w koncu rzucisz to i sobie odpuscisz, zacznij cwiczyc normalnie, jak mezczyzna.

Przychodzisz po pomoc wes ja taka jaka dostajesz i bedziesz dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 584
ok rozumiem ! przedramie wywalam, zmniejszam ilość serii brzucha tak jak calą reszte ! i będe ćwiczyć całe ciało pn,śr,pt [weekend wolny] bez odżywek narazie :)

a to moja ostateczna korekta !

Zestaw A
*plecy – wiosłowanie sztangą 3 x -8-12
*nogi – przysiady ze sztangą na barkach 3 x 12
*klatka piersiowa – wyciskanie sztangi na ławce skos górny 3 x 8-12
*barki – unoszenie sztangi w przód 2 x 8-12
*triceps – wyciskanie francuskie sztangi siedząc 2 x 8-12
*biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną 3 x 8-12
*kaptury – szrugsy hantlami 3 x 12
*brzuch - unoszenie nóg w leżeniu na ławce poziomej 2 x 25-30
Zestaw B
*plecy – martwy ciąg 3 x -8-12
*nogi – wykroki ze sztangą 3 x -8-12
*klatka piersiowa – wyciskanie sztangi na ławce prostej 3 x 8-12
*barki - wyciskanie sztangi z za głowy 3 x 8-12
*triceps – pompki w podporze tyłem 3 x 20
*biceps – uginanie przedramion z hantlami na przemian 2 x 8-12
*brzuch – klasyczne brzuszki 2 x 25-30


mam biegać? ile razy w tygodniu i ile km?

Siła !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 584
aha, a na drążku podciągne się podchwytem spokojnie 20x, a nachwytem max 10, ale niestety drążka nie mam :/ a piwnica bardzo niska, ewentualnie bym mógł zamontować go przed piwnicą, na dworzu.

Siła !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacje u -V-ce Mistrza Europy w Kulturystyce klasycznej - Dawid Gelera!

Następny temat

Trening na mase - proszę o ocenę

WHEY premium