SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Petar Celik-specjalnie dla SFD:master kulturysta

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9175 Napisanych postów 29437 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 723570
zamieszczam pierwszy z tekstow(i mysle ,ze nie ostatni)
, jakie przyslal mnie 62 letni Petar Celik ,7- krotny mistrz swiata w kulturystyce,z wyksztalcenia trener,trenowal miedzy innymi Milosa Sarceva znanego pro....
mysle ,ze jego spostrzezenia i przemyslenia sa warte uwagi...


Autor: Petar Celik,tlumaczenie masti

"Radzenie sobie z budową ciała w późniejszych latach"

Przygotowania "master-kulturysta"

 

Główną różnicą między treningami-kulturysta w młodym wieku i starszych odnosi się do problemów w następujący sposób:

- Zwrócenie uwagi na aspekt zdrowia stylu życia i sportu

- Prowadzone działania, próbując przyspieszyć metabolizm i

- Doświadczenie w realizacji gromadzone przez dziesięciolecia w sporcie, w celu zrekompensowania brakow zawarta jest w fakcie, że chodzi o osoby starszej

 

Radzenie sobie z najwyższego poziomu sportowca później jest bezpośrednio spowodowane przez stan zdrowia. Mianowicie, w tym wieku, większość ludzi już cierpi na przewlekłe lub ostre choroby i faktor zdrowia "najwazniejszy faktor" w tym sensie, że zdrowie musi być utrzymana w idealnym stanie, skoro nie jest w idealnym stanie,ze względu na wiek, nie będzie mozliwosci wykonywać w tym stanie intensywnych treningow i zastosowac diety, która zaspokaja potrzeby sportu Można to łatwo osiągnąć przez zdrowy tryb życia i pozytywnego myślenia. W ramach zdrowego stylu życia obejmuje stosowanie zdrowej żywności, unikając stosowania: tłuszczu, cukru, soli i produktów z białej mąki. Żywności, których należy unikać zawiera wszystkie szybkie i części większość przemysłu spożywczego. Korzystna jest naturalna żywność, żywność ,ktora była i jest minimalnie traktowana przez obróbkę cieplną.

Nasze pozytywne myśli, uczucia, wspomnienia, pragnienia, plany, postrzeganie siebie ... pomaga nam poznać siebie lepiej. Lepsze poznanie siebie jest wiedzieć, lepszego wykorzystania ich potencjału intelektualnego i fizycznego, między innymi, w celu zbudowania nowych pięknych mięśni. Teraz spróbujmy to wyjaśnić ...

Starzenie się wpływa na procesy metaboliczne, co jest tak oczywiste, że rok coraz więcej osób przyrost masy ciała. To jest po prostu przypisana do przyczyn, które leżą w podeszłym wieku. Czy naprawdę było przyczyną? Oczywiście, w zeszłym roku nie było powodu, dla kogoś do nadwagi. Główną przyczyną otyłości leży w nieprawidłowym żywieniu i wystarczającej ilości aktywności fizycznej.

 

Podstawa:spójrzmy prawdzie w oczy- fakty na temat metabolizmu. Nie zwalnia automatycznie po 30 - roku, jak wielu twierdzi. Droga życia określa tempo przemiany materii. Tego zawsze musimy być świadomi i brać pod uwagę fakt, że są bardzo zależne od tego, czy będzie szybki metabolizm (wynikające smukłości) lub będzie powolny (powodując otylosc).

Jeśli przyrost masy ciała, to chyba dlatego, jak to zrobić zbyt wiele rzeczy, że metabolizm zwalnia, i maluczkich przyspieszenia. Oto czynniki, które należy zwrócić uwagę w tym zakresie:

Metabolizm spowalnia:

Nadmiernego siedzenia. Im mniej się ruszasz, Twój organizm zużywa mniej kalorii, a pojawiają się doniesienia o nadmiar kalorii, które zostały złożone w postaci tłuszczu. Nadmierny siedzący tryb zycia prowadzi do tymczasowego spowolnienie metabolizmu.

Dieta. Zmniejszenie spożycia kalorii jest szokiem dla ciała - ciało jest przygotowuje się na najgorsze, co spowalnia metabolizm, tak że wygląda jak po spożyciu tłuszczu. Musisz starać się "przechytrzyć" ciało jego naturalne mechanizmy, stopniowo zmniejszając liczbę kalorii. Ograniczenie kalorii nie powinna być zbyt gwałtowna, ale maksymalnie od 200 do 300 kalorii dziennie. Ciało zacznie spożywać tłuszcze, bez obawy, że nie będzie jedzenia, że będzie stopniowo zmniejszać kalorii rozumieć jako sytuacji kryzysowej lub kryzysu.

Starzenie się społeczeństwa. Metabolizm zwalnia 10 procent w każdej dekadzie zycia,

powiedział Dr. Susan B. Roberts Laboratorium przemiany energetyczne w

Tufts University w Bostonie. Tak więc, nie trzeba się oszukiwać i zwodzić będziesz musiał zjeść 10% mniej kalorii dziennie - aby zachować tę samą wagę. Inaczej wzrosnie!

Oto czynniki żywieniowe, które bezpośrednio wpływają na starzenie i zdrowie ciała: dziesięć gramów błonnika dziennie może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych o 14 procent. Dzienne spożycie 2 -3 porcji owoców lub ziarna bogate w błonnik może zapewnić silną ochronę serca. Lub dziesięć gramów błonnika dziennie może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych o 14 procent, a ryzyko zgonu o 27 proc. Co to oznacza w praktyce? W porcji należy jeść (trzy czwarte szklanki) otręby i gruszki w celu zapewnienia pięć gramów błonnika. Kolejne trzy gramy część włókna pod warunkiem, płatki owsiane, jabłko lub banana. Jeden banan zawiera od 4 do 5 g błonnika. Pozostała kwota włókna można wprowadzić przez wybór, przez owoce i zboża. Włókna działają głównie poprzez obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i ciśnienie krwi. To także poprawia wrażliwość na insulinę. W związku z tym, włókna z ziarna jest szczególnie ważne, ponieważ jeśli jest to tylko weszła w wysokości dziesięciu gramów, ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca jest zmniejszona o jedną czwartą, podczas gdy włókna z owoców zmniejsza ryzyko o jedną trzecią.
Głównym problemem medycznym, że dziś, gdy idziesz do lekarza, lecza objawy, a nie przyczyny choroby. Na przykład, jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi będziesz przepisał lek, który utrzyma normalnym ciśnieniem, nie troszcząc się o to, jakie są prawdziwe przyczyny lub powody wystąpienia tego problemu. Tak więc lekarz nie usuwa przyczyny, ale tylko skutki patologiczne. W tym problem pozostaje nierozwiązany. Problem stwardnienie naczyń krwionośnych jest odwracalny. Naczynia krwionośne mogą być czyszczone w sposób naturalny i powrócić do stanu pierwotnego. Tylko to jest właściwe rozwiązanie.
Oto, co chciałbym zastosować efekt prewencyjny na (nie) występowania choroby:
Mleko z pszenicy

- 1 szklanka kiełków pszenicy (dwa dni kiełkowania)
- 4 szklanki wody
- 2 / 3 szklanki rodzynek odstajalog w wodzie.

Składniki wymieszać, zmielić w blenderze i przecedzić. Pod warunkiem, że mleko jest wykorzystywane jako podstawa do przygotowania różnych zdrowe napoje. W tym można dodać białko w proszku, aby powiększyć składników napoju, aby aminokwasy do trenowanej tkanki mięśniowej.
Jest to podstawowy przepis, a tu można użyć ryż, owies lub inne zboża zamiast pszenicy. Zamiast winogron, można użyć suszonej żurawiny, daktyle, suszone figi. Przepis jest jedeni jest zawsze taki sam. Istnieją tysiące kombinacji, tak aby każdy mógł zaspokoić ich smak. Staram się stosować przynajmniej raz w tygodniu (w godzinach wieczornych, na zapach) - czosnek.

Które z pozostałych składników maja trochę większy wpływ na stymulację (przyspieszenie) metabolizmu? Albo przynajmniej, że niektóre składniki lub suplementy diety takich skutków spowodowanych nie maja..

Kofeina. Kofeina zawarta w kawie lekko zwiększa częstość akcji serca, który teoretycznie może przyczynić się do przyspieszenia metabolizmu. Wynik powinien być taki, że przyspiesza spalanie kalorii. W praktyce efekt jest znikomy.

Co tak naprawdę przyspiesza metabolizm? Dlaczego z głodu robisz się grubszy i mięśnie tracisz?

Kalorii?

Białka. Białko pomaga budować mięśnie. Podkreślić znaczenie białka w diecie, ponieważ bez nich nie da się budować mięśnie. Ważne jest, że białka zbudowane są z aminokwasów. i więcej mięśni, tym więcej twój metabolizm szybciej. Idealnym celem jest zająć 20 do 25 procent kalorii z białka.

Jedz mniejsze, ale częstsze. Zaraz po posiłku, metabolizm zaczyna przyspieszać (pierwszy mechanizm uruchamia spalanie kalorii). Więc jeśli jeść dziennie

cztery lub pięć razy w skromnym posiłku, będzie mieć istotny wpływ na przyspieszenie przemiany materii,

szybciej niż w przypadku jeść dwa posiłki dziennie.

Cardio ćwiczenia (trening aerobowy). Podczas wykonywania ćwiczeń, które przyspieszają bicie serca przyspiesza

metabolizmu. Niestety, kiedy są przerwy (w trybie czuwania), metabolizm spowalnia się drastycznie. Tylko bezpośrednie połączenie między treningiem silowym i aerobowym, które, jako regularne treningi tego typu może w pewnym stopniu ograniczyć negatywny wpływ na metabolizm diety.

Trening siłowy (trening anaerobowy). Trening siłowy buduje mięśnie, a efekt ten objawia się przez spalanie kalorii, a później podczas odpoczynku. Każdy nowy 450 g mięśni
dziennie spali około 50 dodatkowych kalorii dziennie. Powyższe ilości nowych mięśni można dostać za około miesiąc, jeśli dwa lub trzy razy w tygodniu trenujemy silowo.

Czy brak pewności?
Czy uważasz, że masz brak pewności siebie? Jeśli tak, być może przyczyna leży we wczesnym dzieciństwie, jeśli powiedzą, że jesteś niekompetentny i że "nic z ciebie nie będzie." Najczęściej powoduje niepewność w dzieciństwie. Jednak każdy sukces jaki w międzyczasie zrobiliśmy z powrotem zwieksza nasza pewnosc i stajemy się doslownie nową osobą, która sama do siebie ma coraz więcej zaufania,pewności. Nigdy nie wolno nam wątpić w powodzenie tego, co robimy! Nie powinno nas zniechęcać, ani niepewności lub braku zaufania naszych rodziców i innych osób ważnych w dzieciństwie!
Czy masz wrażenie, że jest coś szczególnego w sobie i trzeba udowodnić sobie prawo w sporcie robisz. Jeśli czujesz, trzeba podążać za instynktem i przejść na przygodę, zwany rozwój mięśni lub "kształtowanie ciała" sobie i innym udowodnić, że jesteś zdolny, masz specjalny formularz i piękno ciała, poprzez praktykowanie budowy ciała można zauważyć i prowadzić do wyższych form. Spróbuj zbudować motywację, że będzie na bieżąco przez cały czas aż do osiągnięcia swojego celu, a on moim zdaniem powinno być: miły dla oka, całe swoje życie, nie tylko w młodości! Więc trzeba mieć wizję tego, jak wyglądasz i jak masz zamiar znaleźć niezbędne energii i czasu. Jeżeli uważasz, że cel, który chcesz osiągnąć i jak się czujesz, czy "motyle w brzuchu", powinno być potwierdzenie, że wybraliście do czynienia z na, co prawo nazywać "Real Thing".

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2376
kkatsu

Dlaczego tak niby jest, że większy posiłek jest powodem większego apetytu? Jeśli ktoś sie nie kontroluje co i ile je to nie ma znaczenia czy zje to na jeden raz, trzy czy dziesięć. I tak może zjeść za dużo.


A to się też zgadza tylko, że pojemność żołądka jest ograniczona i nie chciał bym tu mówić o ekstremalnych wypadkach bo chyba nie o to chodzi, oczywiście można się obżerać bez opamiętania i wtedy bez różnicy ile posiłków się zje zawsze efekt będzie taki sam. Mówiłem tylko, że zjadając 3 duże posiłki pojemność żołądka po pewnym czasie powiększy się i nagłe zmniejszenie ilości w pojedynczym posiłku spowoduje fizyczne uczucie braku i chęć uzupełnienia objętości posiłku. Oczywiście masz zupełną rację, że zjadając 6 posiłków w ilości przekraczającej zapotrzebowanie daje taki sam efekt końcowy co zjadanie trzech za dużych a może jest i nawet jeszcze gorsze?

STARY CZŁOWIEK I MOŻE!
mój dziennik: http://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 208 Napisanych postów 11365 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86811
autor

Jedz mniejsze, ale częstsze. Zaraz po posiłku, metabolizm zaczyna przyspieszać (pierwszy mechanizm uruchamia spalanie kalorii). Więc jeśli jeść dziennie

cztery lub pięć razy w skromnym posiłku, będzie mieć istotny wpływ na przyspieszenie przemiany materii,

szybciej niż w przypadku jeść dwa posiłki dziennie.OBALONE.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=9768


autor
W ramach zdrowego stylu życia obejmuje stosowanie zdrowej żywności, unikając stosowania: tłuszczu


Tłuszczu? Akurat tłuszcz jest niezbędny i zdrowy.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-12-23 15:56:59

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9175 Napisanych postów 29437 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 723570
badania to wykazaly ale jak gosc robi tak 40 lat i trzyma forme.....to juz tego nie zmieni....:)
zreszta jest jest fakt -mysle ,ze bezsporny-nie rozpycha to zoladka i tym samym obwodu w pasie.z jedzenie wiekszych ilosci na raz to ma miejsce....
podobnie z dogmatem o jedzeniu 30 gr bialka w jednym posilku-wielu zawodnikow to nadal stosuje(szczegolnie w lzejszych wagach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 208 Napisanych postów 11365 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86811
Trzymać formę można jedząc 3, 6, 8 razy - jak robisz to mądrze, to ilość posiłków nie ma znaczenia, bilans kalorii tak. Więc argument o trzymaniu formy ;)

Też jestem zwolennikiem jedzenia 4-6 x dziennie, a nie 3x za to dużo.

masti
podobnie z dogmatem o jedzeniu 30 gr bialka w jednym posilku-wielu zawodnikow to nadal stosuje


A to w ogóle idiotyzm, sprzeczny z ewolucją - dużo mitów, wszędzie.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-12-23 16:08:08

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9175 Napisanych postów 29437 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 723570
no nie calkiem..:).wg mnie istnieje korelacja miedzy liczba posilkow a otyloscia.
-jak je sie mniej niz 3 x dziennie,trzeba jesc o wiele wieksze porcje-powoduje to wzrost zarlocznosci-tak bym to nazwal i o wiele trudniej jest utrzymac niezbedna ilosc kalorii.
najprostrzym dowodem sa osoby otyle-ktore rano nic nie jedza,,w poludnie opchaja sie na max,bo beda jadly dopiero kolacje-a kolacja to juz gora jedzenia ,bo zoladek wypelniony tylko iloscia niezbedna kalorii-domaga sie jeszcze i jeszcze...przez rozwiniete lakomstwo takim stylem odzywiania.
do tego wyksztalca sie drugi negatywny odruch-po najedzenieu sie do pelna a moze i wiecej-organizm nie bardzo sklonny jest do aktywnosci na normalnym poziomie z powodu fizycznej i psychicznej ociazalosci od nadmiaru kaloriii wielkosci posilku.
trzeci-podczas dlugiego okresu niejedzenia spada poziom substancji odzywczych chyba bardziej niz podczas jedzenia co 3 godziny-tu jest bardziej wyrownany.


jedzenie czesciej i mniej nie powoduje tych trzech negatywnych symptomow -badania chyba tego nie braly pod uwage.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7776
Dla mnie sprawa ilości posiłków jak również kaloryczności i ilości poszczególnych składników pokarmowych jest indywidualana! Oczywiście są pewne zasady zywienia wynikające z uprawiania sportów silowych ale czynników co w/w jest wiele genotyp budowy, metaboliz ilość (jakość, częstotliwość treningów) ale również cel treningu! Najlepszym wymiernikiem skuteczności odżywiania jest poprawa parametrów / celów treningu...siła czy masa...itd Każdy z nas powinien metodą prób i błędów szukać odpowiednich proprcji składników pokarmowych w trym ilości kalorii czy ilości posiłków.Pamiętając o trzymaniu pewnych ogólnie przyjętych zasad.Nie ma gotower "recepty" na idelaną rozpiskę "żywienia" dla wszystkich.trudno np. spozywaqć jakiś rodzaj białka którego np. nie trawimy ( kazeina)...lub ilości węglowodanów skoro zwiększenie wagi nie ma nic wspólnego z masą mięśniową...itd.Ja uważam ,że należy zacząć od podstawowego schematu żywienia i w miare czasu modyfikować go pod względem częstotliwości posiłków, składu ..itd dążać do wyznaczonych sobie celów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 37476 Wiek 3 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 126440
myślę, ze można się w zupełności zgodzić z tym co pisze Masti w stosunku do kwestii posiłow- i tych ogolnych obserwacji...

od rozdęcia brzucha od duzych posiłków opo złe samopoczucie i brak chęci do wszystkiego przy takim odżywianiu.Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2012-01-22 18:34:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 190 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14697
masti
no nie calkiem..:).wg mnie istnieje korelacja miedzy liczba posilkow a otyloscia.

Owszem, korelacja może istnieć, nie oznacza to jednak, że samo w sobie jest to od razu powód. Jedzenie mniejszej ilości posiłków nie powoduje otyłości tylko dlatego, że je się rzadziej. Związek pomiędzy mniejszą ilościa posiłków a większą wagę w ogólnej populacji jest głównie powiązany ze wzorcami zachowań różnych grup. Jest spora szansa, że osoby, które jedzą rzadziej (z definicji przynajmniej) mają problemy z regularnością posiłków, pomijajaniem pełnowartościowych posiłków kosztem beznadziejnych zdrowotnie przekąsek, objadania się więczorami kiedy im to niepotrzebne i przede wszystkim są mniej zaniepokojone sprawami zdrowotnymi. Dodatkowo jest duże prawdopodobieństwo,że nie ćwiczą, nie kontrolują kalorii nawet w podstawowym stopniu, zasadniczo nie martwią ich te wszystkie kwestie. Natomiast osoby jedzące po 6-7 razy dziennie – mogą to być głównie osoby na diecie lub kontrolujące swój styl i sposób żywienia.

Ponieważ nie ma jednego unikalnego słusznego sposob, moim zdaniem każdy powinien testować na sobie i dojść do schematu, który będzie dla niego najbardziej wygodny. W pełni się zgadzam z tym co napisał metodyk.

Jednemu trzy razy dziennie duże posiłki będą odpowiadać i cieszyć, nie przeszkadzając w życiu, drugi będzie się czuł okropnie. Jeden będzie czuł się zmulony z rozdętnym burzuchem, inny będzie szczęśliwy z ogarniającego ciepła i pełny energii nie wiedząc co to rozdęty brzuch. Tak jest – każdy z nas jest inny. Należy próbować i dostosowywać do tego jakie są cele i jak nam wygodniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9175 Napisanych postów 29437 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 723570
wbrew pozorom ,te roznice indywidualne nie sa az tak duze a zjedzenie np 200 gramow bialka,400 wegli i 100 tluszczow na 1,2 posilki jest bardzo meczace i rozpychajace brzuch-co obniza zakres aktywnoasci-ba jak po takim obzarstwie isc na trening lub jakies aeroby typu bieganie?nawet 2-3 godziny po jedzeniu nie byloby to przyjemne i korzystne.

dalsze roznice typu 3 posilki ,czy piec nie maja juz takiego znaczenia..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2376
Jako nowy tutaj mam trochę inne podejście, ludzie zwykle jedzą 3 posiłki dziennie, przynajmniej ci których znam, ci "normalni", wynika to głównie z trybu życia, wygodnictwa, tradycji i może jeszcze paru rzeczy. Wśród tych którzy jedzą 3 razy dziennie są i wyglądający normalnie a nie ćwiczący w większym zakresie niż zwykła praca zawodowa (czasami fizyczna ale nie zawsze) i są otyli. Ogólnie mówiąc sednem wszystkiego jest dostarczenie odpowiedniej ilości kalorii wedle swojej aktywności fizycznej (czy też jej braku) i ilość posiłków oraz ich objętość ma mniejsze znaczenie. Oczywiście jest tak, że większe spożycie w jednym posiłku rzeczywiście rozpycha żołądek i jest to powodem "zwiększonego apetytu" no i kółko się zamyka dla osób nie kontrolujących co i ile jedzą. Uważam, że wszystkie elementy się ze sobą łączą i kontrola dużego metabolizmu poprzez dostarczanie błonnika, zwiększenie masy mięśniowej i ćwiczenia aerobowe (głównie cardio) jak również zwiększenie ilości posiłków oraz kontrolowanie zapotrzebowania wraz z dostarczaniem produktów naturalnych jak najmniej przetworzonych ma duży sens i to nie koniecznie tylko moim wieku ale w każdym okresie życia.

STARY CZŁOWIEK I MOŻE!
mój dziennik: http://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 190 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14697
masti
wbrew pozorom ,te roznice indywidualne nie sa az tak duze a zjedzenie np 200 gramow bialka,400 wegli i 100 tluszczow na 1,2 posilki jest bardzo meczace i rozpychajace brzuch-co obniza zakres aktywnoasci-ba jak po takim obzarstwie isc na trening lub jakies aeroby typu bieganie?nawet 2-3 godziny po jedzeniu nie byloby to przyjemne i korzystne.

dalsze roznice typu 3 posilki ,czy piec nie maja juz takiego znaczenia..


No właśnie moim zdaniem to są te indywidualne różnice - to przykładowe menu to ponad 3k kalorii, dużo jak dla mnie na 1 czy 2 posiłki. Jednak - jak dla mnie (chociaż zdarzało mi się zjadać takie ilości w ciągu np. 2h jak sytuacja przycisnęła). Z drugiej strony, widziałem, również tu na forum, osoby jedzące i więcej kalorii w ciągu 2-3 godzin. Jak widać można, jeśli to komuś pasuje... no i nie trzeba jeść w ogóle przed treningiem - to kolejna kwestia indywidualna. Reasumując - nie ma jednej słusznej drogi i każdy powinien szukać rozwiązania najbardziej pasującego dla niego i jego stylu życia.

Kazik71
(...) Oczywiście jest tak, że większe spożycie w jednym posiłku rzeczywiście rozpycha żołądek i jest to powodem "zwiększonego apetytu" no i kółko się zamyka dla osób nie kontrolujących co i ile jedzą. (...)


Dlaczego tak niby jest, że większy posiłek jest powodem większego apetytu? Jeśli ktoś sie nie kontroluje co i ile je to nie ma znaczenia czy zje to na jeden raz, trzy czy dziesięć. I tak może zjeść za dużo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Optymalna strategia dla +35

Następny temat

---UWAGA--SZYBKI KONKURS--NAGRODY----WEJDŻ

Obnizka