Edgard John-Augustin (33 l.) zwany również Bionic Body, to europejski mistrz IFBB w kulturystyce w 2015 roku. Jest popularny w mediach społecznościowych i motywuje wielu ludzi na całym świecie. Edgard urodził się w 1985 roku w Gujanie i przez pierwsze 3 lata swojego życia był jak każde inne dziecko z dużą energią, chętnie bawiąc się na zewnątrz z przyjaciółmi. Pewnej nocy, kiedy matka Edgarda jechała razem z nim, jego bratem i siostrą samochodem, nagle straciła panowanie nad pojazdem, który się rozbił. Nogi Edgarda zostały poważnie zmiażdżone przez kawałek balustrady, która przebiła tylne okno. Zanim dojechali do szpitala, Edgard i jego brat stracili dużo krwi. Wtedy zdał sobie sprawę, że nie ma nóg tuż poniżej kolan.

"Wszędzie była krew, a od kolan w dół obie nogi po prostu zniknęły. Mój starszy brat, który siedział obok mnie na tylnym siedzeniu, również nie miał jednej nogi.”

Według Edgarda, on i jego brat mieli szczęście, że w ogóle przeżyli. Do dnia dzisiejszego ich matka czuje się winna temu, że ​​obaj jej synowie są niepełnosprawni. Po wyjściu ze szpitala rodzina znalazła jeden z najlepszych ośrodków rehabilitacyjnych dla weteranów wojennych i innych osób po amputacji - Val-de-Marne, położony na południowy wschód od Paryża. Edgard spędził tam rok, ucząc się podstawowych umiejętności, takich jak chodzenie o kulach, utrzymywanie równowagi i przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Przez pierwszy rok jeździł na wózku inwalidzkim i po ponownym przystosowaniu się do podstawowych ruchów, Edgard otrzymał protezę i wrócił do swojego domu w Gujanie. W szkole podstawowej i średniej, największym problemem Edgarda były niemiłe spojrzenia jego szkolnych kolegów i zastraszanie. Byłby wyśmiewany i dostawał różne przezwiska, które sprawiały mu przykrość.

Po ukończeniu szkoły średniej, Edgard zainteresował się kulturystyką. Ćwiczenia stały się sposobem radzenia sobie ze stresem. Początkowo jego celem nie były ani duże bicepsy ani krata na brzuchu. Dopiero później, gdy zaczął widzieć, jak jego ciało się zmienia, francuski kulturysta powoli rozwijał pasję do tego sportu. Po kilku latach ciężkiej pracy nad swoim ciałem, jego przyjaciel zapytał go, czy może zrobić mu sesję zdjęciową. Początkowo Edgard był niechętny, ponieważ wcześniej nie pokazywał swojej protezy nikomu oprócz swojej rodzinie. Jednak ostatecznie dał się namówić. Fotograf otagował zdjęcia Edgarda w mediach społecznościowych i otrzymał mnóstwo pozytywnych komentarzy od ludzi na całym świecie. To go bardzo podbudowało i sprawiło, że nie był już zawstydzony swoją niepełnosprawnością. Pragnął pokazać ją całemu światu.

Po jakimś czasie zapragnął stanąć na scenie. W 2014 roku postanowił zatrudnić trenera i rozpocząć przygotowania do swojego pierwszego konkursu. W kwietniu 2015 Edgard wystartował w Grand Prix Des Pyrénées i stanął na scenie z pełnosprawnymi zawodnikami. Został zauważony przez trenera reprezentacji Francji, który zapytał Edgarda, czy chce wziąć udział w zawodach dla niepełnosprawnych, które miały się odbyć za 3 tygodnie. Oczywiście podjął wyzwanie i otrzymał tytuł European IFBB Wheelchair Bodybuilding Champion! Edgard nie krył wzruszenia i w jednym z wywiadów powiedział:

"Dla mnie kulturystyka, to więcej niż pasja. To styl życia. To kim jestem i właśnie to chcę zrobić ze swoim życiem. Chcę pomóc i zmotywować tak wielu ludzi, jak tylko potrafię. Chcę zostać największym mistrzem, jakiego sport kiedykolwiek widział."

Jako pasjonat cardio, Edgard uwielbia trening interwałowy o wysokiej intensywności, ponieważ uważa, że ​​jest to najlepszy sposób na utratę tłuszczu, szczególnie dla tych, którzy chcą go szybko stracić. Chociaż ma najlepszą bioniczną protezę, to unika przysiadów i martwego ciągu ponieważ ma problemy z balansem. Francuski kulturysta trenuje codziennie, a w okresie budowania masy, ćwiczy każdą grupę mięśni co najmniej dwa razy w tygodniu.

Historie takie jak te są naprawdę inspirujące. Edgardowi udało się przezwyciężyć przeciwności losu i motywuje wiele osób na całym świecie, udowadniając, że niemożliwe nie istnieje.

Komentarze (3)
RPS1990

Jak na osobę niepełnosprawną ma świetną sylwetkę.
Swoją drogą zobaczcie to:

http://sportowybar.wp.pl/kat,1041241,title,Stracil-noge-w-wypadku-samochodowym-Teraz-robi-kariere-w-kulturystyce,wid,17912219,wiadomosc.html 

0
natalijka

Brawo! takie osoby są mega inspirujące, bo motywujące to mało powiedziane. A forma gościa to klasa sama w sobie! ewidentnie gość ma mega świetne dwójki i czwórki - da się ? Da się! nawet z protezami , trening nóg robi! oby wiecej takich osób

1
domosos

nie jeden by sie już załamał

0