SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODSTAWOWE BŁĘDY PRZY WYCISKANIU SZTANGI PŁASKO

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Jaki jest sens mostkowania w treningu kulturystycznym? (Pytanie retoryczne)

Zmieniony przez - tomot w dniu 2006-02-13 00:21:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Przy biciu rekordu możesz zastosować mostkowanie oraz krawędziowanie dla lepszego wyniku i zrobienia wrażenia na znajomych
Z reguły szkoda dolnego odcinka kręgosłupa

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
tak ale to nie sposób kulturystyczny tylko bardziej siłowy

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 287 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3763
Moim zdaniem artykol jest bardzo fajny io przydatny. Uswiadomił mi jakie popełniałem błedy i bede sie starał je korygowac i teraz jak se mysle jak patrzyłem jak te cwiczenia robili moi koledzy z siłowni to widze ile błedow popełniali zasłózony SOG pzdr.

Być stróżem prawa to jest pomysł durny pierd**** wszyscy razem policyjne kur**

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17784
z tymi silami to jest lakka zadyma bo owszem prawda ze dziala sila grawitacji, ale przy wykonywaniu ruchu z predkoscia poczatkowa =0 jakas w srodku i koncowa =0, dochodza dodatkowe sily zwiazane z przyspieszeniem i opoznienim, a takze sily bezwadnosci podnoszonego ciezaru. i robi sie temat na prace doktorska. w kazdym razie autor mial racje piszac ze w dol jest latwiej niz w gore.
ale ja tu z innym pytaniem
slyszalem ze negatywny mozna wykonac z wiekszym ciezarem nie przez przeszkadzanie czy pomaganie grawitacji ale przez to ze w negatywnym ruchu pracuje znacznie wiecej wlokien w miesniach - co Wy na to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Ale tu chodzilo o co innego. O zdanie: "Wykonuje się ją łatwiej ponieważ nie musimy przeciwdziałać sile grawitacji jak przy fazie pozytywnej." Tylko o ten konkret.

Co do wlokien. Czytalem, ze przy fazie negatywnej pracuja glebiej polozone wlokna miesniowe. Totez faktycznie- sumarycznie pracuje wiecej wlokien. Co do wiekszego ciezaru- no coz... Nawet jesli wezmiesz 150 kg jesli wyciskasz 130, to bedziesz w stanie jakos to kontrolowac. Po prostu i tak miesnie puszcza- a powtorzenie negatywne uzna sie za wykonane. W wypadku pozytywnego- jesli miesnie puszcza- nie wykonasz powtorzenia. To wydaje sie byc oczywiste...

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17784
"to wydaje sie byc oczywiste" - a jak nie do konca jest?
przeciez caly czas chodzi o pobudzenie jak najwiekszej ilosci wlokien i moze w tym przykladzie 130 poz. 150 negat. akurat miesnie nie puszcza tylko wykona sie ruch powodujacy pobudzenie max ilosci wlokien ?
moze ktos sie spotkal z relacja poz. max i nagat. max.
w starych ksiazkach pisze zeby negatyw wykonywac do 8 s. na duze grupy.
mozna by sprobowac treningu na samych negatywach, moze sie pokusze - wyniki moga byc interesujace.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
Dobry art. jak ktos ma problemy z techniką to przeczyta te 4 stronki i wypowiedzi wszystkich userów gdzies zostały uwzglednione najbardziej popularne i czesto spotykane błedy.

Ja bym proponował podwiesić. bo sporo osób ma kłopoty z dostatecznym rozwojem miesni piersiowych ponieważ stosują zbyt duzo błedów przy najważniejszym cwiczeniem na tę partie mianowicie - wyciskanie leżąc

Takie moje zdanie.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
fajny art, ze swojej strony dodam ze duzym ulatwieniem jak chodzi o izolowanie pracy klatki jest spinanie lopatek podczas wyciskania (chowanie barkow)

no i podstawa jest konrolowanie sztangi, bo odbijanie ciezaru od klaty jak od trampoliny to nie sposob na rozwoj miesnia

Zmieniony przez - FU w dniu 2006-03-10 13:47:27

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
dokładnie fu-niektórzy skarżą się, że podczas wyciskania czują mocniej barki-to efekt braku tego co powiedziałeś wyżej.
fajnie, że temat się spodobał.
pozdrawiam

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna rada <<<

Następny temat

PYTANIE DO BARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH - po kilku latach ćwiczeń, tak trudno o efekty?

WHEY premium