SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODSTAWOWE BŁĘDY PRZY WYCISKANIU SZTANGI PŁASKO

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 683 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24389
fajny art. ale zauwazyłem ze wiele osob na siłce nie przykłąda rowniez uwagi do połozenia sie na ławece .wazne jest zeby klatke uniesc do gory zcisnac posladki zbey całe ciało było sprezyste....:)tak mysle..>:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
po co ? pośladki

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
CRNX...Zacisnac posladki? Co to za silownia?
A powazniej- ulozenie ciala faktycznie jest istotne, juz chyba byla mowa.
Trening skladajacy sie tylko z negatywow- moj kumpel sprawdzal jak to bedzie wygladalo. Robil w ten sposob klatke. Jak powiedzialem, bo sam tez sprawdzalem elementy negatywnych powtorzen- daje glownie straszne uszkodzenia miesni w postaci malych urazow (prawdopodobnie chodzi dokladnie o blone otaczajaca komorki miesniowe). W efekcie bol jest potezny i utrzymuje sie nieco dluzej niz normalnie. Dodatkowo bola jakies wlokna glebiej polozone. Uwazam, ze ta technika moze byc dobra, ale wlaczana jako element treningu. Opieranie sie tylko na niej spowoduje szybkie przetrenowanie i efekt odwrotny od zamierzonego. Nie polecam. Ewentualnie jako terapia wstrzasowa na jeden raz.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 182786
zacisnac posladki to brzmi jakbys sie bronil pzred jakims pedalkiem

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3039
dobry art napewno się przyda,teraz będę się starał nie popełniać niektórych błędów, które często popełniałem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Jesli chodzi o negatywy to jeden byk z mojej dawnej silowni, ciwczacy typowo silowo (i majacy naprawde potezna sile w sensie obiektywnym) stosowal cykl z negatywnymi na klate (po wstepnych cyklach w ktorych zwiekszal obciazenia do coraz wiekszego procentu ciezaru maksymalnego) do rozwoju sily a konkretnie do "przelamania bariery i przyzwyczajenia miesnia do wiekszego ciezaru". Czyli to byl Jego sposob na zwiekszanie sily.
No ale tu najwiecej mieliby do powiedzenia trojboisci moim zdaniem.
I znowu moim zdaniem, w treningu kulturystycznym chyba ma to minimalne zastosowanie. (No chyba ze chcemy zwiekszyc sile jako wstep do zwiekszenia masy, ale sa na to mniej drastyczne sposoby przeciez.)

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Nie jest moze bledem w treningu masy, ale na pewno mocno ogranicza sile maksymalna, a jest to brak przytrzymania na klatce (przez ok 1-2 sekund).

A co do mostkowan to miesnie nadal pracuja i maja wieksze napiecie, tyle ze nie sa tak rozciagane, podobnie jak stawy. Jak juz wspomnial Gal Anonim zapobiega to pozniejszej ich degradacji, dodam ze kontuzjom miesni rowniez. Nie mowie nawet o "wyczynowym mostkowaniu". Jesli komus bola plecy to ostroznie. FU slusznie zauwazyl ludzie nie sciagaja lopatek. Ta prosta operacja(dla niektorych niemal niewykonalna) skraca ruch(pisalem czemu to pozytyw) i w dodatku aktywuje gorne wlokna piersiowych wiekszych.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 237
natomiast ja po treningu bardziej czuje tricepsy niz klatke... czy cos robie nie tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 200 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11795
moze masz slabe tricepsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 683 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24389
no to małe sprostowanie do tych moich posladkow :) :D uwazam ze przy wyciskaniu trzeba spiac całe ciało posladki tez ; DhA : D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna rada <<<

Następny temat

PYTANIE DO BARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH - po kilku latach ćwiczeń, tak trudno o efekty?

WHEY premium