SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w kapturze przy wyciskaniu leżąc.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10581
Tak jak w temacie odczuwam jakiś dziwny promieniujący ból w kapturze ale tak na górze, przy obojczyku, szyi. W miejscu łopatek czy gdziekolwiek nic a nic.
Generalnie zaczyna to boleć dopiero przy ciężarze takim już większym na max 5 powtórzeń. Dziś po trzech seriach po 3 po odłożeniu sztangi aż mi drętwiało i bolało. Początki tego problemu sięgają już z dwa miesiące wstecz ale nie przypominam sobie sytuacji, w której coś bym sobie zrobił. Przy podciąganiu np. nie odzywa się w ogóle. Dodam, że od pół roku mam klatkę na priorytet i pewnie zrodziło to dysproporcje między tymi mięśniami a plecami ale czy to może być powód? Piszę tak luźno w poszukiwaniu jakiegoś naprowadzenia czy dyskusji a nie lekarstwa bo chyba nie obędzie się bez fizjo.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Może technika kuleje, sporo osób np u mnie na siłowni nie opiera głowy na ławce, mają cały czas napięta czyje w powietrzu, mogłeś coś naciągnąć

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10581
Przerzucę się na inne ćwiczenia jak chociażby skos dodatni i zobaczymy oraz dipy. Chyba obowiązkowo do fizjo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Mozesz się udać sprawdzić Twą mobilność, chyba że się wstrzymasz moze spróbójesz jakiś wałek, piłeczka, rozmasować trochę

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10581
Jeszcze obawiam się ze może być to spowodowane zaniedbywaniem pleców względem klatki. Trochę jeśli chodzi o postawę brak jest pochylony do przodu oraz tak jakby w dół. Czy takie coś można zacząć korygować odpowiednimi ćwiczeniami?


Zmieniony przez - bartas930811 w dniu 2019-04-11 21:42:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6517 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ja obstawiam rotatory a dokładniej nadgrzebieniowy. jak znam życie źle ustawiasz barki przy poziomej ławie ze sztanga i taki tego efekt.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10581
Nie zaprzeczam jednak zdarzyło mi się, ze tydzień nie bolało nic, w pracy wyjmowałam ciężko wychodząca wtyczke z kontaktu tak jakby ciągnąć ja do dołu jakbym prostował triceps na lince z tym, se praca była raczej z kaptura i tez zabolało mocno i bolało jakiś czas. Zdarzało się, ze robiłem ciężki trening klatki i nie bolał, dziwne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Również obstawialbym ktores sciegno rotatora. Zrob pare dni wolnego i ocen czy sytuacja sie nie poprawi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10581
Postanowiłem odpuścić trochę wyciskania i przerzucić się na inne ćwiczenia aż w poniedziałek zacząłem smolov junior na klatkę. Za mną 4 treningi wyciskania i wszystko raczej ok a różnica w moim treningu jest taka, za zacząłem chwytać trochę węziej ale sam nie wiem czy to przez to czy może się zaczęło regenerować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Akurat waski chwyt bardzo duzo tutaj pomaga. Odciazasz w ten sposób rotatory i mocniej angazujesz triceps.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale miałem ten sam problem. Ból obojczyka podczas wyciskania, przerzuciłem się na skos 30 stopni na pół roku i teraz zacząłem robić też płaską znów. Pomogła zmiana techniki na bardziej siłową (odciążającą kaptury / barki - podlinkuję) oraz wzmocnienie kaptura tj. power shrugs, rack/block pull itp. Nie rezygnuj z płaskiej i wyciskań w ogóle, bo to najważniejsze ćwiczenia dla rozwoju klatki.


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badan hormonalnych i morfologia krwi

Następny temat

Trening siłowy +pływanie Redukcja

WHEY premium