SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzenie -> dieta oraz trening do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 152
Witam Wszystkich Odwiedzających mój temat. :)

Zgłaszam się na Państwa forum z bardzo dużym problemem. Otóż może zacznę od tego, że zacząłem pracę z siłownią bez diety i ćwiczyłem prawie 1 ROK. Lecz mogę przyznać, że tylko zmarnowałem na to czas, gdyż nie było efektów ( jakieś tam były, bo widziałem ) ale efektów było brak z powodu braku diety :( ) więc postanowiłem skończyć pracę z siłownią, i na 1 rok przestałem i skońćzyłem z siłownią, lecz po roku właśnie chcę bardzo wrócić na siłownie wraz z dietą i treningami!

to tyle co do ostatnich 2 lat :)

a teraz, mam bardzo poważny problem, gdyż jestem "gruby jak balon" albo i nawet gorzej. Bardzo bym chciał zrzucić tkankę tłuszczową z mojego ciała oraz przy tym kilka zbędnych kg.

Poniżej umieszczam zdjęcie mojego brzucha, gdzie jestem gruby jak balon ( zdjęcia było robione 5h temu )








Mogę powiedzieć ponownie, że widzę jak okropnie wyglądam i bardzo bym chciał się pozbyć właśnie tego ciężaru tkanki tłuszczowej.


To tyle co do mojego obecnego wyglądu i w ogóle.

____________________________________________________________________________________________________

Teraz przedstawiam wam dietę, którą mam ułożona i proszę o sprawdzenie mi jej oraz o ewentualne dopisanie co powinienem dodać albo odjać o w ogóle.

waga: 95 kg
zapotrzebowanie:
* 2500 kcal
* 200 g bialka
* 200 g węglowodanów
* 100 g tłuszczy

I posiłek - godz 7.15
+ 100 g płatków owsianych
+ 30 g odzywki białkowej lub 200 g pieczywa razowego, 4 jaja oraz jogurt naturalny
+ 20g oliwy z oliwek

1.Białko 30 g
2.Węglowodany 70 g
3.Tłuszcze 20 g
4.580 kcal

II posiłek - godz 11.30 ( posiłek w szkole )
+ 100 g ryżu brązowego
+ 250 g piersi z kurczaka
+ 20 g oliwy z oliwek

1.Białko 50 g
2.Węglowodany 77 g
3.Tłuszcze 20 g
4.688 kcal


III posiłek - godz 15.30 ( posiłek przed treningowy )

+ 50 ryżu brązowego
+ 150g piersi z kurczaka
+ 20g oliwy z oliwek

1.Białko 50 g
2.Węglowodany 35 g
3.Tłuszcze 20 g
4.520 kcal

IV posiłek - godz 18.30 ( posiłek po treningu )
+ 150g makreli
+ kromka pieczywa razowego

1.Białko 30 g
2.Tłuszcze 20 g
3.300 kcal

V posiłek - godz 21.30
+ ser twarogowy chudy 250 g
+ 20 g oliwy z oliwek

1.Białko 50 g
2.Tłuszcze 20 g
3.380 kcal

Tak wygląda moja dieta, oczywiście na pewno czegoś tutaj brakuje ( np warzyw ) także proszę o korekty co zmienić oraz co dodać i
ile.

____________________________________________________________________________________________________

Teraz przedstawiam wam trening:

Trening będzie się odbywał we wtorek, czwartek i sobotę ( nie mogę pon, śr, pt - ze względu na to, że w piątek mam taniec )

Oto mój plan treningowy:

Wtorek - Klatka + Biceps

1.Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 12-10-8-8
2.Wyciskanie hantli na ławce skośnej 12-10-
3.Rozpiętki na ławce płaskiej 12-12-12-12

1.Uginanie sztangi stojąc 12-10-8-8 ( gryf łamany ) czy lepiej prosty ???
2.Uginanie ręki z hantlem o kolano 12-10-8-8

Po treningu siłowym jest od razu po (max 5 min odpoczynku) trening aerobicowy w postaci na początek biegu 20 min truchtem.

Czwartek - Plecki + Triceps + Brzuch

1.Podciąganie na drążku 4x max ( tutaj jest mi bardzo ciężko ze względu na moją wagę oraz siłę podciągnę się max 3 razy )

2.Martwy ciąg 12-10-8-8
3.wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 12-10-8-8

1.Wyciskanie wąsko na ławce płaskiej 12-10-8-8
2.Wyciskanie francuskie leżąc 12-10-8-8

1.Unoszenie nóg w zwisie na drążku 4 serie po 20-25 powtórzeń
2.Skłony boczne z obciążeniem 4 serie po 20-25 powtórzeń
3.Spięcia brzucha leżąc 4 serie po 20-25 powtórzeń

Po treningu siłowym jest od razu po (max 5 min odpoczynku) trening aerobicowy w postaci na początek biegu 20 min truchtem.


Sobota - Nogi + Łydki + Barki

1.Przysiady ze sztangą na barkach 12-10-8-8 ( w tym ćwiczeniu również mam problem, gdyż nie potrafię zrobić przysiadu z stopami leżącymi na podłodze, tylko za każdym razem gdy wschodzę w dół stopa jak by podnosi się ( wiecie co mam na myśli ))
2.Wyprosty nóg siedząc na maszynie 12-10-8-8
3.Zginanie podudzi leżąc na brzuchu 12-10-8-8

1.Spięcia na palcach stojąc 12-10-8-8

1.Wyciskanie sztangi z przed głowy siedząc 12-10-8-8
2.Unoszenie ramion w przód ze sztangą 12-10-8-8


Po treningu siłowym jest od razu po (max 5 min odpoczynku) trening aerobicowy w postaci na początek biegu 20 min truchtem.

Co do planu to mam pytanie jak dobrać ciężar ? Rozumiem, żeby zrobić określoną ilość powtórzeń, ale czy np jak ma się ćwiczenie wyciskanie sztangi leżąc to czy jak zacznę 50 kg to mam cały czas 50 kg robić 12-10-8-8 czy np 12 inny ciężar, 10 i 8 ??



Powyżej znajduje się mój plan treningowy, proszę o ewentualnie zmiany ćwiczeń jeśli za mało co dodać i w ogóle proszę o korekty w planie treningowym oraz pomóc w tych ćwiczeniach gdzie mam problem ( zostały te ćwiczenia pogrubione )


Bardzo byłbym wdzięczny za każdą wiadomość od ekspertów. W mojej diecie jak i treningu jest kilka pytań, także proszę o pomoc i sprawdzenie wszystkiego i ewentualne zmiany gdzie dodać czy odjąć to pisać.

Z Góry bardzo wszystkim Dziękuję



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17 ( za 2 miesiące bede mieć 17 )

Waga: 95

Wzrost: 186

Obwód klatki: nie wiem

Obwód ramienia: nie wiem

Obwód talii: nie wiem

Obwód uda: nie wiem

Obwód łydki: nie wiem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: spory

Aktywność w ciągu dnia: Aktywność bardzo duża, ze względu na to, że teraz mieliśmy wakacje to dużo biegałem oraz chodziłem i w ogóle pływałem, grałem w sporty różne. Zaraz zaczyna się szkoła także do szkoły idę z buta 2 km oraz wracam też z buta 2 km to razem już jest 4 km, a jeszcze po szkole bardzo dużo się kręcę także, aktywność jest spora

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Uprawiam różne sporty Gram często w piłkę, trenuję kosza, od 2 miesięcy staram się trochu biegać, I tańczę hip - hop ( także styl bardzo szybki, gdzie są bardzo szybkie ruchy )

Odżywianie: Wcześniejsze odżywanie było bardzo beznadziejne, jadłem to co rodzice gotowali i w ogóle. Ale od tygodnia jem jakoś ser chudy, jakieś warzywa, owoce

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Jestem bardzo zdrowym człowiekiem

Stan zdrowia: Jestem bardzo zdrowy. Nie mam aktualnie żadnej choroby. Nic mi nie dolega

Preferowane formy aktywności fizycznej: trening siłowy 3 dni jak już wcześniej wspomniałem oraz aerobić też 3 dni do tego dużo sportu uprawiam oraz tańczę hip hop także( hip hop na treningu 2 godziny zawsze w piątek, ale samemu też się tańczy )

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Nic nie brałem, ale oczywiście jeśli pomogą mi jakieś odżywki w osiagnieciu mojego celu to mogę się zaopatrzeć w nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Jak na razie nic nie planuje. Ale oczywiście jest możliwość wprowadzenia suplementów.

Stosowane wcześniej diety: Wcześniej nie stosowana.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1257 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12695
ja bym posilek 2 z 4 zamienil a nie 2 z 3, po treningu ww musisz dostarczyc
i po treningu bez olivy z olivek, sama piers i ryz
ogolnie w posilkach okolo treningowych unika sie tluszczy chyba ze jjesz i za 1,5-2 godz dopiero trening, a dlatego ze moze ci jedzenie zalegac i mozesz miec dykonfort podczas treningu, jak niemasz takich odczuc to przed miozesz dac troche tluszczow
tune daj lepiej w sosie wlasnym
tuszcze mozesz troche urozmaicic, dodac orzechow na konto olivy
kal tez bym dal troche wieksze bo z czasem bedziesz musial ciac zeby byl progres
aero to jak chcesz zredukowac to bym krecil jak najwiecej imo to podstawa, i nie biegi tylko szybki marsz lub rowerek z tetnem do 130
dobra redukcja polega na wiekszej aktywnosci a nie glodzeniu sie

pozdr.

Zmieniony przez - rr-28 w dniu 2010-09-18 17:17:46
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 207

Dopóki walczysz- jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 207
co do ciężaru to co serię dokładaj po np. 5kg bierz taki ciężar, żeby ostatnie powtórzenie szło już b ciężko. pozdr

Dopóki walczysz- jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
wysoka aktywność fizyczna i taka kaloryczność?
wchodząc na dietę redukcyjną poradziłbym Ci zacząć od bilansu zerowego...
ja sam Ci wyliczyłem na około 3k (i to na niskiej aktywnosci...)
posiłkuj się zawsze wzorem =
waga ciała x 24 x wspł.aktywności (w zależności czy tylko leżysz - 1 poprzez 1,2 tylko przy pracy siedzącej - po 1.5 - 1.6 przy Twoim stylu życia)

wiec 90x24x1,5 = 3240... zacznij od 3tysięcy chociaż tydzień... rozkręć metabolizm... co 2tyg można ucinać lekko (można i co tydzień).

o 15:30 przedtreningowy - a trening o...?
mało 50g ryżu przed trenenem... lepiej już daj 100 - i tak kcal brakowało ;)
potreningowy mi się nie podoba... tłuszcz + białko... standardowo ma być białko + ww. oczywiście rozumię że makreli nie zjesz w szkole (posiłek II) ale najlepiej by było tak zmienić (tj 2z3, 3z4 a 4 na miejsce 2giego...)
warzywa, warzywa, warzywa...
i nie jest fatalnie, tylko nie wypinaj brzucha aż tak bo sam się nakręcasz.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Witaj kolego. Wygląda na to, że masz porządne podejście do tematu Dieta wygląda ok - dodaj tylko warzywa zielone /brokuł, szpinak, sałata, ogórek/. Jedz ich po prostu dużo. No i zamień tak posiłki, żeby po treningu mieć kurczaka z ryżem, bo makrela /zapewne myślisz o wędzonej/ jest bardzo tłusta i za cieżka moim zdaniem w okolicy trneingu.

Kaloryczność zwiększ do 2700-2800kcal przy Twojej wadze. I taka drobna uwaga - dodaj przynajmniej 2-3x w tyg. aeroby po godzince.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777707
jeśli chodzi o dietę to musisz mieć ilość dostarczonych kcal bliską zapotrzebowaniu , bilans musisz mieć bliski zeru lub na lekkim minusie , ale dietę musisz sam dopracować w zależności od tego czy będzie widział zmiany ,tzn daj sobie bilans zerowy i obserwuj po tygodniu co się dzieje , jeśli waga poleci w dół to jest ok jeśli nie trzeba będzie coś obnizyć.

Co do treningu na pierwszy trening po przerwie dalbym dużą partię czyli albo nogi albo plecy , jednak w Twoim wypadku lepiej sprawdzą się plecy bo pod koniec tygodnia masz hip-hop.

w plecach daj sobie martwy ciąg na pierwszy ogień ( oczywiście po rozgrzewce) i wykonaj go 5-6 serii z progresją ciężaru. Później wiosłowanie hantlą też około 5 serii , na koniec drążek choć możesz mieć z nim problem na końcu więc albo zastosuj tymczasowo wyciąg górny lub pomagaj sobie nogami przy podciąganmiu a maksymalnie wolno się opuszczaj

drugi trening klatki z bicpsem jest ok

sztanga przy bicepsie lepsza prosta ale nie każdy może czasem pojawiają się problemy z bólem w nadgarstkach więc wówczas zmień na łamaną jeśli coś takiego zauważysz

nogi

z przysiadami większość ma problemy na początku , musisz się ich nauczyć od początku czyli bez obciążenia staraj się wykonać kilka przysiadów dziennie ale tak żeby nie odrywać pięt , na poczatku możesz dać niewielkie podkładki pod piety podczas treningu to powinno pomóc , zacznij od niskich ciężarów ale skup się na nauce techniki nie na ciężarze w przysiadzie , zobaczysz że szybko się nauczysz , a później ciężar już pójdzie jak burza
Uginania na tył uda zrób 6 serii

rozciągaj się po każdym treningu zwłaszcza tył uda i lydki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
teodorcool zanim cos napiszesz to sie zastanow.

To jezeli mam cos dodac to napisze na szybko
- masz 17 lat wiec minusa dietetycznego bym nie polecala, juz sam fakt ze ukladasz na "zero" jest ryzykowany, ale mozesz sie o to pokusic i obserwowac czy wszystko w porzadku.
- nie oczzekuj szybkiego chudniecia, oczekuj rekompozycji sylwetki, nie jest tak zle bys nie mogl sobie tego pol roku poczekac cwiczac powaznie i jedzac czysto, tylko ci na zdrowie to wyjdzie a czas pracuje na twoja korzysc bo nie skonczyles jeszcze rosnac i dojrzewac.
- koledzy juz napisali 2800kcal to minimum sensowne u ciebie, mierz sie w pasie jezli nie tyjesz w nim znaczy ze przyjales dobra kalorycznosc zerowa, jak sie przylozysz do cwiczen to wykorzystasz to i do wzrostu masy miesniowej i redukcji tluszczu
- co do treningu to zawsze mam "swoja" koncepcje na redukcji, ciezkie treningi na cwiczeniach zlozonych, jezli starcza czasu mozna pokusic sie o jakies pojedyncze cwiczenia na biceps i triceps, ale zawsze lepiej spedzic ten czas w terenie biegajac
- w twoim ukladzie zostajesz przy tym samym ciezarze i robisz na maxa i wtedy ten spadek ilosci powtorzen jest automatyczny, ale duzo intensywniejsze sa treningi ze zwiekszajacym sie obciazeniem, ale faktemn jest ze pierwsze 4 tygodnie bedzie dobry ten trening dla ciebie, pozniej Jakies FBW w stylu 5x5 lepiej ciebie pobudzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
to ja dodam że warto też mierzyć obwód nie tylko pasa ale i klatki/obręczy barkowej
wiadome że nie zawsze pas poniżej 80cm wygląda lepiej niż powyżej - ważne są ogólne proporcje ;)

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
ja odpuściłbym splita. uginanie o kolano - po co Ci to?

przysiad
martwy ciąg
podciąganie na drążku
wiosłowanie sztangą
pompki na poręczach
wyciskanie stojąc
wyciskanie wąsko
uginanie ze sztangą stojąc

rozbij to na 2 dni i ćwicz 3x/week, treningi na zmianę. duże ciężary, mniejszy zakres ruchów.

po treningu aeroby 30 minut, w 2 dni wolne od treningu interwały bieg/rower.

dietę podbij do 3000 kcal.
posiłek bezpośrednio po treningu (normalny/odżywka) - niech zawiera cukry proste i wysoki IG oraz szybkie białko.

polecam: trening -> aeroby -> mix izolat + carbo -> 45 minut później normalny posiłek, z niskim IG węgli - ryż brązowy.

na Twoim miejscu całkowicie wyrzuciłbym pieczywo z diety i nabiał. chociaż na jakiś czas. prawdopodobne jest, że laktoza będzie Cię ulewać a 250g sera dziennie przed snem to nie tak mało. nie słuchaj, że ser się wchłania wolniej, dodatkowo spowolniony przez oliwę i lepiej "zapobiegnie katabolizmowi" niż np indyk, bo jak cały dzień wcinasz spore ilości protein w regularnych odstępach czasu, to magazyny aminokwasów masz załadowane ostro, także bez ciśnień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777707
fbw ok pod warunkiem odpowiedniego dobrania ćwiczeń i znajomości techniki a wydaje mi sie e trzeba bedzie popracować

po przerwie treningowej kazda aktywność da porzadane skutki oczywiście jak dieta bedzie na odpowiednim poziomie , aero wskazane i bedzie git

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
ten split jest b kiepski.

nogi z barkami kolejne połączenie z dvpy wałkowane 100x. jakby same nogi robił ostro to by więcej schudł niż na tym planie.

barki - wyciskanie sprzed głowy i unoszenie w przód? bez sensu. albo stojąc z wybiciem z mocnym ciężarem albo szerokie sztangielki z wycisków. izolacja na przedni akton - po co? żeby jeszcze bardziej się "skwadratowić" ? jeżeli split to jeden wycisk + wznosy boczne i w opadzie do zaiebania, co by jak najbardziej optycznie poszerzyć obręcz. jak będzie katować praktycznie sam przód, to się zwęzi sylwetka.

poza tym wracam do meritum. nie ten staż, sylwetka i czucie mięśniowe, żeby wynieść jakiekolwiek korzyści z niektórych izolacji, jakie wprowadził do treningu. wspomniane uginanie o kolano - jaki jest cel tego ćwiczenia? wymodelowanie szczytu bicepsów? jakich szczytów? jakich bicepsów?

ciężkie, złożone ćwiczenia, odpowiednia dieta + cardio. zrzucenie sadła priorytet nr 1. później dalej FBW i dieta na +, potem zmiana na push/pull 3-4x w tyg. później push/pull/nogi 4x, z jednym treningiem powtarzanym 2x/week. i po takim okresie niech wskakuje na klasyczny split, nie wcześniej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

>Dieta redukcyjna do oceny/poprawy< SOGI !

Następny temat

Łosoś - zdrowie czy też niekoniecznie

WHEY premium