SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu treningowego

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 72 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6865
ok, to lecimy

poszłam na strefe eleiko, przy kolorowych talerzach autofocus nie robi AŻ takich fikołków.


Bonusowo hip thrust, 3 seria, 15kg




MC/RDL podobne coś, 1 seria, 30kg




MC/RDL podobne coś, 2 seria, 30kg




MC/RDL podobne coś, 3 seria, 30kg


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627599
Jak już HT robisz z takim niewielkim ciężarem to chociaż zatrzymaj się u szczytu ruchu, upewnij ze masz tyłek tak spięty ze pieniążek z rowka nie wypada:) Fajnie glowe trzymasz- nie lata cała. I możesz to z minibandem robić nad kolanami żeby cały czas w lekkim „rozkroku” być.
Przy takim martwym to właśnie widać to co kiedyś pisałam ze ciężar nie wymagający to i robisz tak bez szacunku do sztangi:) plecy zaokrąglone, nie spięte, nie ustawione barki do tylu - plecy płaskie powinny.być. U góry tak sobie stoisz na luzaku z ta sztanga, zamiast cała spęta… masz luźne ciuchy to tez nie widać czy ten tyłek się jakoś dopina.
Reasumując - filmiki z martwym pooglądaj sobie, naucz się wbijać nogami w podłogę a nie podnosić sztangę. Ciągniecie to nie podnoszenie .
HT jest generalnie ok - ale zdecydowanie bym dokładała ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 72 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6865
Paatik
Jak już HT robisz z takim niewielkim ciężarem to chociaż zatrzymaj się u szczytu ruchu, upewnij ze masz tyłek tak spięty ze pieniążek z rowka nie wypada:) Fajnie glowe trzymasz- nie lata cała. I możesz to z minibandem robić nad kolanami żeby cały czas w lekkim „rozkroku” być.
Przy takim martwym to właśnie widać to co kiedyś pisałam ze ciężar nie wymagający to i robisz tak bez szacunku do sztangi:) plecy zaokrąglone, nie spięte, nie ustawione barki do tylu - plecy płaskie powinny.być. U góry tak sobie stoisz na luzaku z ta sztanga, zamiast cała spęta… masz luźne ciuchy to tez nie widać czy ten tyłek się jakoś dopina.
Reasumując - filmiki z martwym pooglądaj sobie, naucz się wbijać nogami w podłogę a nie podnosić sztangę. Ciągniecie to nie podnoszenie .
HT jest generalnie ok - ale zdecydowanie bym dokładała ciężaru.


w HT to przód uda czuje, w martwym po 3 seriach też są jak galaretki...
pomijajac, że to 30-35kg w martwym to max dla mojego chwytu w tym momencie.
plecy trzymam spięte, sztangę "wyginam", ale może mi się wydawać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627599
Zacznij HT od wbicia dużego palca od stopy w podłogę - to bardziej po tylnej taśmie pójdzie. I guma może by pomogła bo wymusi rotacje i lepsze zaangażowanie tylka.
W MC będę się upierać …..
To rób po 5 powtórzeń ale lepszych:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 72 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6865
Dobrze szefowo tylko następny trening nie wiem kiedy, bo jutro tą nieszczęsną ósemkę idę wyrwać.

A tak orientacyjnie w jaki ciężar w HT celować? jakieś 20-25kg? 30kg? czy iść na całość i więcej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627599
Szef to jest tutaj tylko jeden :)
Zrób sobie drabinkę i zobacz gdzie psuje ci się ustawienie. Wydaje mi się, ze 30-40kg spokojnie zrobisz. Tylko jeszcze naucz się z tym ciężarem bezpiecznie unosić na ławeczkę. Ja nie lubie tych gotowych sztang. Biorę sztangę i dokładam talerze i wzywam się pod nią. Nie schodzę z nią z ławeczki jak Ty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 72 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6865
Od 25kg bede brac sztange z talerzami jak czlowiek :) to i schodzic z laweczki nie bedzie trzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
HT z normalnymi talerzami będzie wygodniejszy - łatwiej pod tą sztangę się wsunąć. Co do mc to nie jest najgorzej. Możesz przed każdym powtórzeniem próbować tak jakby złamać sztangę dłońmi - wtedy łopatki i całe plecy ustawią się korzystniej i będą dopięte.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627599
Zwróć uwagę na srednicę talerza:) Pod niektóre się nie wciśniesz, ale mozna sobie opatentować sposób podnoszenia za jeden koniec..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Dobrze, że masz 5kg talerze o takiej dużej średnicy - od razu możesz się brać za 30kg wtedy do HT i łatwiej się będzie ustawić. Jak za ciężko 30kg (chociaz myślę, że spokojnie dasz radę) to pewnie masz tez gdzieś dostępne krótkie sztangi 10kg.

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moje nogi to totalna masakra.

Następny temat

Wyniki RTG

WHEY premium