SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mamed rozmawia z UFC

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 74134

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
halidow wyśmiewa ofertę finansową UFC. Zuffa odpowiada pytaniem: „Kim on jest? Kogo on w ogóle pokonał?!”

“Mamed Chalidow uznał ofertę przesłaną mu przez UFC jako śmieszną” – pisze w swoim artykule Fighters Only Magazine. Zagraniczni dziennikarze informują, że w przeliczeniu na dolary, Chalidow zarabia w Polsce około 30 000 $ nie licząc sponsorów, co według naszej wiedzy i dzisiejszego kursu dolara przekracza nieco obecną pensję Czeczena, jednak od właścicieli KSW wiemy też, że Kawulski i Lewandowski zamierzają dać Chalidowowi podwyżkę, jeśli ten zdecyduje się kontynuować karierę w Polsce.

W przytoczonych przez Fighters Only wypowiedziach Mameda Chalidowa możemy przeczytać, że największa gwiazda MMA w Polsce zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest gwiazdą w USA, ale nie jest też anonimowy. Dodatkowo Chalidow dodaje: „Michael Bisping za jedną walkę dostaje około 500 000 $, a jest niżej ode mnie w rankingach. Rozumiem, że on jest wielką gwiazdą i potrzeba czasu, żeby zarabiać takie pieniądze, ale z drugiej strony nie mogę sobie pozwolić na poniżające warunki. Wiem, że UFC oczekuje spektakularnych walk, a ja już wiele razy na całym świecie udowadniałem, że potrafię dawać porywające pojedynki. Wiem, że przede wszystkim liczy się biznes, ale jeśli Zuffa nie widzi we mnie dużej wartości, to nie ma sensu, żebym dla nich walczył” – podsumowuje Czeczen z polskim paszportem.

Fighters Only udało się dotrzeć do źródła w Zuffa, które potwierdziło, że Chalidowowi zaoferowano 20 000$/20 000$, co oznacza, że jeśli wygra pierwszą walkę zarobi łącznie 40 000 $. Jeśli przegra to tylko 20 000$, czyli nieco mniej niż w Polsce, jednak i tak więcej niż wszystkie inne nowe nabytki UFC.

Dziennikarze magazynu Fighters Only piszą również o znanych już w Polsce wypowiedziach managerów Mameda, którymi są właściciele Federacji KSW. Kawulski i Lewandowski twierdzą, że Chalidow musi zarabiać dużo więcej, ponieważ sponsorzy, których ma w Polsce, nie będą nim zainteresowani, kiedy zacznie walczyć w Stanach Zjednoczonych. Źródło z Zuffy komentuje to dość sarkastycznie, mówiąc: „To bardzo dziwne, co mówią jego managerowie. To brzmi jak ‘Prosimy dajcie mu więcej, bo nikt go nie chce sponsorować’. Takie podejście do sprawy raczej nie stawia fightera w dobrym świetle dla przyszłych promotorów?”.

Mimo wielkiej kariery Mameda w Polsce I jego pasma zwycięstw, Amerykanie wcale nie są zachwyceni jego rekordem. Szczególne znaczenie ma tutaj porażka z Jorge Santiago, który był wielką gwiazdą w Japonii, ale za każdym razem, kiedy wracał do UFC udowadniano mu, że daleko mu do grona najlepszych zawodników świata. Fighters Only wymienia również ostatnich rywali Chalidowa tj. Taylora, Lindlanda, czy Irvina, pisząc, że są to rzeczywiście zawodnicy z nazwiskami, jednak nie są nawet blisko poziomu, który prezentują zawodnicy UFC walczący w wadze średniej. „Z całym szacunkiem dla Chalidowa, ale jego teksty o tym, że jest wyżej w rankingach niż Michael Bisping są śmiechu warte. Kim on jest, kogo on w ogóle pokonał” – podsumowuje sprawę źródło z Zuffy, z którym rozmawiali dziennikarze Fighters Only.

Przyszłość dla Mameda Chalidowa nie będzie zapewne kolorowa, bo jak udało się ustalić zagranicznym mediom, UFC nie zamierza zapłacić więcej niż zaoferowane 20 000$/20 000$ plus kontrakt na cztery walki i Czeczen, albo wybierze tą ofertę, albo zostanie w KSW. Amerykanie twierdzą też, że jeśli Chalidow rzeczywiście jest tak dobry, za jakiego się uważa, to droga do milionów jest prosta, ponieważ UFC docenia zawodników sowitymi bonusami, a każda wygrana walka równa się także podwyżce. Teraz wszystko leży w rękach Mameda, który albo zaryzykuje i zdecyduje się podbić Amerykę, albo zostanie w KSW, gdzie do swojej sportowej emerytury najprawdopodobniej pozostanie wielką gwiazdą na lokalnym rynku.
taki o art znalazlem w necie ;p

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
to jest jakis zart.... te dwa c***e dające mu podwyzke za to ze zostanie... jakby sie mamed postarał.... fight of the night... sub of the night... to by wyj**al 150k $ za walke i jest ustawiony .... ale jak woli obijać łochow to niech tak bedzie

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1612 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22961
Już mnie to wszystko śmieszy Mamed dostał oferte 20/20$ czyli jeżeli wygra ma już zapewnione ok. 140tyś zł do tego jeżeli jest taki dobry za jakiego sie uważa to może zgarnąć bonus i ma już ponad 200tys zł to ja już go nie rozumiem czy to jest mało ?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
ale i tak znajdą się tacy co zaraz napiszą, że jak przejdzie do UFC to umrze z głodu, dzieci mu zdechną i nie będzie miał nawet na treningi ale co ja mogę wiedzieć mam tylko 18 lat :/
Jak już nie było pewności, że ten Mamed dostał 20/20 i wcześniej to były gdybania to tu już są fakty...
Dobrze z UFC o nim powiedzieli... Cała prawda! Mamed Khalidov to jeden wielki żart!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2464 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31970
Najbardziej poj**ane w tym wszystkim jest to że reprezentują go ludzi którym najmniej zależy na jego transferze < TO JEST k***A HIPOKRYZJA DO KWADRATU.

Kiedyś miałem inne zdanie o K&L ale od jakiegoś czasu pokazują jakie z nich szuje..

Palą to muzycy, nastolatki i dorośli
Urzędnicy i graficy, żony, matki i filmowcy
Palą biznesmeni, starsze laski, młodzi chłopcy
Nikt jeszcze nie poszedł do ziemi, od tej trawki, coś ty?
Palą ją dewotki, heretycy nie chcą słyszeć
Że to z czym kręcą jointy przestanie być narkotykiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Ch**a tu ma K&L skoro Mamed oczekuje 80k za walkę jeszcze nie wiadomo czy 80 czy 80/80 to jest chore...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Patrząc tylko przez pryzmat poziomu sportowego Mameda i jego rekordu to 20/20 jest jak najbardziej w pytę.

Tylko on się z pośród całej hałastry fighterów wyróżnia się jeszcze jednym - u nas jest mainstreamowym celebrytą (dzięki efektownym walkom) i ogląda go 4 miliony ludzi.
Jeden but, że u nas i że tu nie ma PPV.

Jakby się chłopaki zastanowili - jakby nie patrzeć UFC w polsce z Mamedem w roli głównej to jest konkretna kasa.
Na stadionie by zrobili a i tak by się zapełnił.
Ale nie - oni wolą robić qrwa eventy na Florydzie, gdzie przyłazi 6 tyś osób :D W ogóle w stanach zainteresowanie takie zaj**iste jest, że na co drugiej gali jest problem z zapełnieniem 12 tysięcznej hali.

Raczej nie liczę na to, że się kapną co tu leży do podniesienia, nie po tym co odj**ali z UFC 147 - potencjalnie rekordowa gala, pod każdym względem, a oni tak pokpili sprawę, że wyszedł finał TUFa i chyba najsłabsze PPV od bardzo długiego czasu.

Danuta przy całej swojej przebiegłości jednak czasem działa bardzo dziwnie. Ostatni przykład - wycięcie Mayhema - też zero sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1176 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11448
Jest jedno ale.

Bilet na UFC 148 kosztuje od $125 do $1200.
Bilety na KSW 19 - od 40 do 200 PLN.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
No nie zupełnie - te 125-1200 to w MGM Grand w Nevadzie. To są jedne z droższych gal UFC. Teraz chyba nawet podrożały. Z tego co było wczoraj przeliczając ilość widzów przez dochód z bramki wychodzi niecałe 50$ średnio - realnie jest pewnie więcej, bo niektóre bilety są rozdawane itd. Ale i tak nie jest to aż tak horrendalna kwota. Po za tym KSW - oprócz freakshowa i Mameda to jest ch**nia w porównaniu z tym co gala UFC oferuje normalnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
UFC on Fuel następne - bilety 40-200 $, UFC 149 w kanadzie - od 100 do 730 % kanadyjskich
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Obóz KSW a początkujący

Następny temat

Glory World Series

WHEY premium