SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KLATKA PIERSIOWA - 7 WSKAZÓWEK

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184610

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 212
martwego ciągu nie zamierzam robić, a skłony na dzień dobry raczej też nie, bo to chyba za bardzo obciąża kręgosłup. co to dużych cycków to troche tłuszczyku jest, ale nie za wiele. Jakie mam robić ćwiczenia żeby je zmniejszyć?? hmm czy te same z tym, że szybsze robić ruchy i krótsze przerwy, więcej powtórzeń jak na rzeźbe chyba..??

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam odstające łopatki:/ czy te ćwiczenia co mam pomogą w wyeliminowaniu tego problemu lub go zmniejszeniu? jakie jeszcze poza tym robić ćwiczenia żeby coś z tym zrobić? a teraz spadam, dzięki za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 255 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3323
Mam 19 lat i trenuje od 4 miesiecy!! Raczej nie ma przeciwskazan medycznych.
Aha na plecy robie jeszcze oczywiscie martwy ciag!!12 powt. x 5 serii. Nie wiem jak moglem o tym zapomniec!! Hehe
No to juz wiesz wszystko. Z gory dzieki!!

...:::AMW WNiUO - 1KKNŻZ:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Green8 jeżelio bardzo przeszkadza Ci ten problem to rozpocznij lekką redukcję tkanki tłuszczowej, możesz dorzucić do treningu, aeroby i odpowiednio się odżywiaj(dziął Odżywianie - dieta redukcyjna) i po jakimś czasie problem powinien częściowo zniknąć, choć nie do końca jesteśmy pewni czy to sprawa fatu czy genetyki O treningu przeczytaj w Atlasie Ćwiczeń, nie będe się już rozpisywał, trening na poprawę rzeźby
Jeśli chodzi natomiast o odstające łopatki to skuteczne przy likwidowaniu problemu jest przenoszenie sztangielki zaa głowę, szrugsy czy wznosy ramion ze sztangielkami wysoko nad głowę tzw. pajacyki.

Pitt_18 okej to już sprawdzamy plan:
No więc tak, przede wszystkim proponuje inny rozkład trenowanych partii:
Poniedzialek - Klatka, triceps
Wtorek - Plecy, biceps
Czwartek lub Piatek - Barki, przedramiona
Piatek lub Sobota - Nogi, lydki
Poniedzialek - Klatka
Trening, ktory Ci rozpisalem
Triceps
Wyciskanie francuskie sztangi 12,10,8,8
Sciaganie liny/drazka wyciagu w dol 4 serie 10-12
Wtorek
Plecy
Wiosłowanie podchwyt 15,12,10,8
sciaganie drazka wyciagu za kark 20,15,12,10 lub 12-15 stały ciezar
Martwy ciag 12,10,8,8/6
Szrugsy 15,12,10
Biceps
Uginanie ramion sztanga stojac 4 serie 12,10,8,8
Uginanie mlotkowe 4 serie 10-12
Czwartek/Piatek -
Barki
Wyciskanie zza karku 12,10,8,8
Wznosy sztangielek stojac 4x8-10
Wznosy sztangielek w opadzie tulowia 4x8-10
Przedramiona:
Podchwyt 3 serie 20-25
Nachwyt 3 serie 20-25
Piatek/sobota
Nogi
Przysiady 15,12,10,8
Prostowanie kolan na masynie 4x10-12
uginanie kolan na maszynie 4x10-12
Łydki:
Wspiecia stojac 4-5x20-25

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 255 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3323
Troszke malo tych serii!! Ale jako niedoswiadczony zawodnik zaufam ci i w 100% zastosuje twój plan treningowy!! Odzywam sie za miesiac!! Dzieki NARQ!!

...:::AMW WNiUO - 1KKNŻZ:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 212
Pro_Mass dzięki za pomoc:) Masz może jakąś strone w stylu www.kulturystyka.pl/atlas gdzie ćwiczenia pokazane są na rysunku jak tam żebym mógł zobaczyć jak wykonywać pajacyki i przenoszenie sztangielki zza głowę? bo niestety nie wiem jak to ćwiczenia robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Pitt_18 nie martw się o trening, przyłóż się dobrze do techniki
Green8, ależ proszę bardzo
http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.htm#10 przenoszenie sztangielki zaa głowę
http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.htm#5  - tzw. pajacyki to ten sam ruch tyle, że jeszcze wyżej sztangielki aż znajdą się nad głową

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 212
dzięki, widzę, że spoko z Ciebie gość i można na ciebie liczyć;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2
Moj trener powiedzial ze lepiej wyciskac hantelkami na skosie bo przy sztandze nie ma pelengo ruchu...Wystarczy polozyc reke na miesniu i zrobic ruch jakby wyciskac na sztandze,a potem hantelkami. Przy hantelkach rece ida do srodka i miesien lepiej pracuje :)

"Musimy kupic nowe mieszaknie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
synek414 pewnie. Ja po sztandze nie czuje takiej pompy, jak po sztangielkach - większy zakres ruchu, możesz opuśćic ręce ze sztangielkami ponizej klatki piersiowej, co ze sztanga jest ciezkim wyczynem, lepsze rozciagniecie miesnia, sztangielki dobre

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 459
Pro_Mass ja może nie jestem doświadczonym uzytkownikiem forum, ale wydaje mi się ze nie masz tak do konca racji pisząc na poczatku tego postu o RUCHACH NEGATYWNYCH (2 podpunkt). Napisałeś ze podczas opuszczania sztangi praca mieśni jest nieporownywalnie mniejsza, a to nie jest prawdą. Podczas opuszczania sztangi mięśnie piersiowe wieksze przeciwstawiają się sile grawitacji, tak jak napisales zreszta, ale taki rodzaj pracy, jaki w tym wypadku wykonują, zwany praca ekscentryczną jest dla nich o wiele bardziej szkodliwy i wyczerpujący niż praca koncentryczna(zachodzi przy wypychaniu sztangi do góry). Mięśnie są stworzone do pracy koncentrycznej i to im najlepiej wychodzi. Gdy muszą przeciwstawiać się ich rozciąganiu przez siły zewnetrzne wykonuja o wiele wieksza prace, trudniejszą i mniej naturalną dla nich. Muszą zahamowac opuszczany ciężar, przez który są biernie rozciągane, a to są dla nich największe preciążenia. Dlatego na przykład do zerwań mięśni piersiowych dochodzi nie podczas wypychania sztangi, ale wlasnie podczas jej opuszczania na klatkę, gdy wykonujemy jak to nazwales ruch negatywny, czyli prace ekscentryczną. Trzeba miec tego pełną świadomość cwicząc wyciskanie i klatke piersiowa, zeby uchronic sie przed kontuzjami. W koncówce napisaleś juz ze trzeba wolno opuszczac sztange i caly czas ja kontrolowac-z tym sie w pelni zgadzam, bo to wynika z tego co napisalem powyżej. Pozdrawiam

W chwili gdy poczujesz się naprawdę mocny jesteś najsłabszy.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Michail poradź !!

Następny temat

Ocencie moj plan... :))))

WHEY premium