Amerykański aktor i wrestler Dwayne Johnson stał się znanym na całym świecie celebrytą. Szczególnie dzięki rolom w serii filmów Szybcy i wściekli zyskał jeszcze większą popularność i miliony fanów. Również wśród wszystkich miłośników kulturystyki i fitnessu znajdą się osoby, które marzą o muskularnej sylwetce jaką prezentuje Dwayne. Jeśli chcecie wyglądać jak “The Rock” koniecznie przeczytajcie 5 wskazówek dotyczących budowania mięśni, które sam Dwayne dał swoim fanom.

1. Zawsze idź do przodu

Pierwsza wskazówka od “The Rock” jest taka, by iść naprzód, bez względu na to, jak szybko robisz postępy. Musisz ćwiczyć ponad swoje granice, aby osiągnąć coś, o czym marzysz. Jeśli Ci nie wychodzi - zawsze szukaj ulepszeń. Johnson mówi, że zawsze stara się intensywnie ćwiczyć, aby się rozwijać, a nie stać w miejscu. Jeśli czujesz, że twój trening staje się łatwy, zwiększ obciążenie i intensywność treningową. Wykonuj cztery serie po 6-12 powtórzeń i wybierz obciążenie, przy którym będzie Ci ciężko już przy szóstym lub siódmym powtórzeniu. Po około 4-6 tygodniach z łatwością wykonasz 10-12 powtórzeń z tą samą wagą. Aby zwiększyć efekty, powinieneś skupić się też na odpowiednim żywieniu.

2. Posłuchaj tego, co mówi Twoje ciało

Jeśli ciężko trenujesz i dajesz siebie maksa podczas treningu to świetnie! Nie powinieneś jednak ignorować sygnałów ostrzegawczych, które daje Ci twoje ciało, bo inaczej nigdy nie będziesz w stanie osiągnąć maksymalnych zysków. Johnson powiedział, że kiedy był młodszy, kładł duży nacisk na przysiady, wyciskanie na ławce i po prostu ignorował ból i zmęczenie. Pamiętaj, że kiedy Twoje ciało próbuje Ci coś powiedzieć, musisz go wysłuchać. Jest to wyraźna wskazówka, ponieważ przetrenowanie może spowodować więcej szkody niż pożytku.

3. Wiek to tylko liczba

Wiele osób myśli, że w wieku 40 lub 50 lat nie można już nic zdziałać, ale Johnson mówi, że to nieprawda. Uważa, że w ciągu trzydziestu lat Twoje mięśnie są w pełni dojrzałe, a pamięć mięśniowa jest lepsza. Będziesz mógł osiągnąć niesamowite wyniki. Idol, nawet w wieku 46 lat jest żywym dowodem na to, że wiek to tylko liczba! W tym wieku Twoje ciało ma ogromną siłę i potencjał wzrostu, który wymaga odpowiedniego kopa, by się rozkręcić, a jedynym sposobem na to jest udanie się na siłownię. Oczywiście w tym wieku kości i stawy są narażone na kontuzje, dlatego powinieneś zaplanować rozsądny trening.

4. Postaw sobie cel

Najpierw należy postawić sobie cele treningowe przed opłaceniem karnetu na siłowni. Badanie opublikowane w International Journal of Sport and Exercise Psychology mówi, że ludzie, którzy mają konkretne cele, częściej podejmują i pracują ciężej w porównaniu do tych, którzy tego nie robią. Zawsze o tym pamiętaj. Na siłowni nie ma drogi na skróty. Prawda jest taka, że ​​potrzeba czasu i ciężkiej pracy, aby uzyskać zamierzone efekty.

5. Masz ochotę na coś niezdrowego? Spróbuj oszukanego posiłku

The Rock powiedział, że w dni, w których wypada mu cheat meal czyli oszukany posiłek, je naprawdę dużo: pizza, ciasteczka, naleśniki… Je “pod korek” tyle ile mógł zjeść i nadal czuł się w porządku. Oczywiście to nie znaczy, że powinieneś zwariować podczas swoich oszukanych dni. Pamiętaj, że Johnson wykonuje wtedy bardzo ciężki trening. Jednak według niego, należy zaplanować cheat day dwa lub trzy razy w miesiącu.

ZOBACZ: Dwayne “The Rock” Johnson - szczerze o dzieciństwie i walce z depresją

Dwayne "The Rock" Johnson: The Titan Games!

Komentarze (3)
Wojmir

6. Nie schodź z towaru, dorzuć Gh z insą do suplementacji

5
Jezoo

Właśnie! Czułem, że o czymś zapomniałem ;-)

1
domosos

Zapomniał dodać co nie co o sterydach.

0