Dwayne Johnson i jego była żona Dany Garcia razem zbudowali imperium, które obejmuje między innymi branżę filmową, telewizyjną i fitness. Najnowszym ich nabytkiem jest XFL, profesjonalna liga futbolu amerykańskiego w Stanach Zjednoczonych.

Dany Garcia pochwaliła się zakupem na swoim Instagramie pisząc:

“Z miłości do futbolu

Z miłości do sportowców

Z miłości do fanów

@XFL

#Właściciel

Dwayne Johnson natychmiast odpowiedział:

“Wszystko zaczęło się od tego, że powiedziałaś: „Kupmy XFL”.

Zaczynamy. #fortheloveoffootball

 

XFL został sprzedany grupie, w skład której wchodzi była gwiazda WWE Dwayne „The Rock” Johnson, dając zbankrutowanej lidze taką moc, która może przyciągnąć nawet fanów spoza sportu. Johnson, który grał w futbol w college'u na University of Miami, połączył siły z RedBird Capital Gerry Cardinale, aby kupić ligę na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem aukcji. Zapłacili w sumie 15 milionów dolarów. Partnerka biznesowa Johnsona, Dany Garcia, która jest również jego byłą żoną, będzie z nim równorzędnym udziałowcem.

 

XFL ogłosił upadłość w kwietniu po pandemii COVID-19, która spowodowała odwołanie sezonu, który rozpoczął się całkiem obiecująco. Liga miała umowę na transmisję telewizyjną z kanałem Fox. Teraz Dwayne i Garcia liczą na to, że nawet jeśli rozgrywki będą rozgrywały się bez udziału publiczności, przyciągną ludzi przez telewizory. Odważne posunięcie ze strony “The Rock” w tych trudnych dla sportu czasach. Mimo wszystko życzymy mu powodzenia w nowej inwestycji.

https://youtu.be/NNswmpWrf10

Komentarze (6)
Entreri

W tym kontekscie "football" to nie "pilka nozna" tylko "futbol" (amerykanski).

0
Entreri

A poza tym 15mln dla Johnsona to nie "odwazny krok" bo rocznie za same role filmowe skasowal ~90mln, wiec to jest zaledwie 1/6 jego zarobkow. Dodatkowo kasuje siano za Under Armour, reklamy, produkcje filmow, produkcje Titans, prowadzenie roznych imprez, wode VOSS i ostatnio wlasna linie alkoholu. I nalezy dodac, ze sam nie wyplacil tych 15mln, tylko razem z byla zona i jej mezem. To wszystko sprawia, ze ta inwestycja jest dla niego mniej wiecej na poziomie: "meh... kupimy i zobaczymy coz z tego badziewia wyjdzie".

2
Possible

Fakt, to badziewie. Podobno nikt tego XFL poważne nie traktowal

0
spejson94

15 mld dolków dla Dwaynea to jak dla nas 1500zł tak szczerze

0
spejson94

miałem na myśli mln

0
lordknaga

widac, ze on chce kupic jakis znany 'sportowy' biznes i na nim zarabiac, najpierw ta kopia mro w kulturystyce teraz xfl, ma siano, to znajdzie w koncu zloty srodek :-)

0