Jeżeli chcesz każdego dnia nie mieć powodów do wstawania z łóżka, a podejmowana aktywność fizyczna była katorgą – zastosuj się do poniższych rad. Jest ich tylko kilkanaście, a przecież liczba kobiecych problemów nie ma końca...

17.1

1. Zatrać balans

Jeżeli dajesz się skusić na jedno ciastko twoja dieta jest zaprzepaszczona, powinnaś teraz zamiast kolejnego posiłku zjeść całą paczkę i zarzucić dietę do chwili, gdy będziesz w stanie całkowicie na nią przejść. To samo tyczy się treningów – nawet jeżeli program obejmuje cztery jednostki treningowe w tygodniu a ty masz szansę pojawić się tylko na dwóch – zrezygnuj - albo wszystko albo nic.

2. Liczy się tylko twój wygląd

Jeżeli twój procent tkanki tłuszczowej nie jest niski, a ty nie wyglądasz jak modelka - nie możesz być szczęśliwa. To nic, że mamy XXI wiek – dalej powinnaś być traktowana jak przedmiot.

3. Trenuj tylko dla innych

Najważniejsze jest to co inni myślą o tobie - w końcu po to dobrze się odżywiasz i pracujesz: dla aprobaty i podziwu innych ludzi. Rób selfie w sposób dokładnie przemyślany – odpowiednio się ustaw, nałóż filtry i ukryj wszystkie swoje wady. Monitorowanie liczby polubień da ci odpowiedź ile jesteś warta.

4. Nie doceniaj postępów

Pierwsze 10 pompek albo kupienie spodni mniejszych o pół rozmiaru to nie sukces. Zawsze możesz być szczuplejsza, silniejsza, ładniejsza. Poczekaj na kamień milowy w swoich osiągnięciach.

5. Zawsze stosuj się do rad celebrytów

Twój lekarz co prawda ma dyplom, nie ma jednak wyglądu gwiazdy a'la Eva Longoria, więc zapewne nie wie za jakimi trendami dietetycznymi obecnie powinno się podążać.

6. Zawsze bądź na diecie

Każdy kęs spożytego przez ciebie posiłku powinien być zgodny z najnowszymi trendami dotyczącymi diety. Nie ma znaczenia to czy obecny system żywieniowy ci odpowiada.

17.4

7. Nie kończ treningu zanim nie wyczerpiesz swoich sił

Nie trenujesz dla lepszego samopoczucia ani zwiększenia liczby endorfin. Jeżeli po każdym treningu nie wymiotujesz i nie pływasz w kałuży swojego potu, to marnujesz swój czas.

8. Im jesteś starsza tym gorzej

To, że wiek związany jest z mądrością i życiowym doświadczeniem nie ma znaczenia. Za każdym razem udawaj że masz 29 urodziny, w końcu bycie kobietą obliguje do załamywania się swoim wiekiem.

17.5

9. Detoks jako podstawa trybu życia

Twoje nerki i wątroba zapewne nie działają odpowiednio. Dodatkowo nie musisz wysypiać się ani dbać o siebie jeżeli codziennie możesz siorbać koktajl z jarmużu z pieprzem cayenne.

10. Podchodź do siebie krytycznie

Nie masz prawa zaakceptować swojego ciała takim jakie jest. Obserwuj się codziennie w lustrze, wyznaczając punkty do poprawy. Jeżeli akurat nie pracujesz nad tym, co ci się w sobie nie podoba, powinnaś o tym myśleć i zamartwiać się.

11. Porównuj się z innymi

Nagradzane sportsmenki, gwiazdy filmowe, modelki na instagramie powinny być wyznacznikami tego jak chcesz wyglądać i do czego powinnaś dążyć.

17.2

12. Zawsze podążaj za towarzystwem

Jeżeli tylko wyczerpujący trójbój jest modny, musisz wziąć w nim udział. Nieważne, że najwięcej radości przynoszą ci zajęcia taneczne. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż rzucenie swoich pragnień na bok i ślepe podążanie za innymi, bez względu na wszystko.

13. Zacznij selekcjonować swoje otoczenie

Osoby, które nie podążają ślepo za dietetyczno-treningowymi nowościami nie zasługują na twoje towarzystwo. W końcu nie reprezentują sobą niczego co jest godne uwagi.

14. Twoim jedynym celem powinna być utrata tłuszczu

Inne aspekty twojego życia nie powinny być istotne – zdrowie i poprawa sprawności fizycznej nie są tak ważne jak rozmiar, który nosisz.

15. Rozróżniaj dobrą i złą żywność

Jedzenie to nie tylko jedzenie. Jest to system do mierzenia naszej własnej wartości. Nigdy nie trać z oczu tego, że to co jesz ma moc czynienia cię lepszą lub gorszą.

16. Czuj się winna gdy opuszczasz trening

Współczucie jest dla słabych. Co z tego, że masz dzisiaj gorszy dzień lub twoja praca całkowicie cię wyczerpała. Nikt nie jest doskonały, ale pomimo tego powinnaś wymagać od siebie absolutnej doskonałości i surowo obwiniać się za jej brak.

17.3

17. Nigdy nie bądź sarkastyczna...

...w sposobie mówienia o zdrowiu i kondycji – jest to sposób na wymiganie się od przyjęcia prawidłowej postawy wspomagającej dążenie do doskonałości.

Komentarze (2)
aniloratka

swietny artykul :)

0
RPS1990

Uśmiech nie schodził mi z twarzy jak czytałem ten artykuł :)

0