SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ukłądać dietę masa/redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
cała przyjemnosc po mojej stronie

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40
Artykuł naprawdę dobry, jestem początkujący i uświadomił mi jak mniej więcej rozplanować swoja dietę.Dlaej mam problemy zęby ja ułożyć ale już mam coraz to większe pojecie :) dostajesz ode mnie SoG ;)

Batista Ruless ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
dzieki

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 224 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1674
Bardzo Ciekawy art :D Sog leci jak nic:D

Ja mam pytanie , jak jestem w szkole co najlepiej jeść ??
Ja jadam jedną kanapkę z pieczywa pełnoziarnistego+kawałek smażonej
piersi z kurki+plaster sera ż+jakieś ważywko do tego banan...
I co powiesz na to??
POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 375 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4391
Wszystko może być ok, wszystko zależy od reszty diety. Imo zamiast sera żółtego dałbym oliwe z oliwek... (ale jak coś to już nie w tym temacie)

Pamiętaj, micha jest najważniejsza !!! >>>Odżywianie<<< :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 157
redukcja 2-3g na kg masy ciała
Jesli masz zapotrzebowanie na 2000kcal. zjadasz 180g B 90g WW


Nie czaję jak Wy dopasowujecie te węglowodany. 2-3g/kg mc jest OK, ale niech ktoś mi wyjaśni dlaczego przy 2000kcal 90g! Że co? Człowiek waży 45kg i planuje redukcję? :D Dwoma tysiącami kcal? :D Bo tak by to wychodziło... ;)
Mnie w szkole uczyli, że minimum 100g węglowodanów jest potrzebne człowiekowi by zapobiec zużywaniu białka ustrojowego.
A cała reszta artykułu mi sie podoba :)
Pozdrawiam,
dietetyczka jeszczeniedyplomowana ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
lukas - banana jedz po treningu. w szkole go nie potrzebujesz. to ww proste. posiłek moze byc choć ja polecam bardziej jedzenie z pojemniczka:) co do sera zółtego...jesli masz dobrze policzone zapotrzebowanie i akurat tyle dłuszcuz potrzebujesz to ser zółty tez jest ok. Zamiast oliwy z oliwek to ser jest złym pomysłem bo po 1 sr to nie tylko tłuszcz a po 2 oliwa z oliwek jest nosnikiem innego kwasłu tłuszczowego niz ser.

co do ww i ilośći niezbednej do spozywania.
Tak na prawde to człowiekowi nie sa w ogole potrzebne ww do zycia:)
jesli poziom glikgenu spadnie do około 70 jednostek(tego watrobowego) wówczas org. przechodzi w stan ketozy i czerpie energie z tłuszczy. Oczywiscie potrzebny jest klkunastodniowy stan adaptacji ale organizm po przyzwyczajeniu doskonale sobie radzi z tego typu zródłem energii(ludzi chorych na padaczke np leczono dietami ketonicznymi...i nie tylko ich.) Nie jest prawdą ze org. potrzebuj 100g. ww zeby nie zachodził katabolizm bo doskonałym antykatabolikiem sa białka z aminokwasami rozgałezionymi. dlatego tez te pełnowartościowe białka sa taki istotne w diecie i dlatego tez jemy ser biły na noc:)
z tymi 100g pewnie wykładowcy chodziło o to, że przy wisiłku fizycznym(siłowym głównie) organizm aby nie wejść w stan ketozy potrzebuje min. 100g ww dziennie. Nie jest nowością, że ketoza jest szokiem dla organizmu. Ale tylko na początku.

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4286
Łeb jak sklep:)
Masz pojęcie to trzeba przyznac:P

sogacz ;)

"Lecimy k***a Tutej" xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Dzieki. Napisałem ten art. po to zeby ludzie którzy nie mają chęci ani potrzeby fascynacji odzywianiem, mogli poradzic sobie z ukłądaniem diety. Nie koniecznie trzeba ukłądac ścisłą diete zeby osiąfgać swoj cel. Bo przeciez nie kazdy chce osiągnąć cel w 100% bo ni jest kulturystą. Jesli bedzie miał 10 a nie 9 % tkanki tłuszczowej to swiat się nie zawali:)

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
super opisane fajnie sie czyta SG

Instagram : zdrowie.odzera

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowanie do sezonu

Następny temat

Pytanie o diete

WHEY premium