SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką sztukę walki wybrać? Pytania tylko tutaj!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 103042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Poradzisz sobie. Trenowac mozesz cokolwiek, co Ci sie podoba. Choc troche wiecej masy by Ci nie zaszkodzilo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
hej!
mam 19 lat, wzrost 173, waga 53 kg. z kondycją u mnie niezbyt ciekawie, a chciałabym zacząć trenować którąś ze sztuk walki. i tu pojawia się kilka pytań do Was, a mianowicie - jak przygotować się do rozpoczęcia treningów? bieganie, siłownia? zanim w ogóle gdzieś się zapiszę muszę popracować nad ciałem, to nie ulega wątpliwości, pytanie tylko co będzie najskuteczniejsze?
a następnie, biorąc pod uwagę moją płeć ;), jaka sztuka walki byłaby dla mnie najodpowiedniejsza? wiem, że jest tu sporo doświadczonych osób, w tym również kobiet, dlatego liczę na wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi :)

z góry dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Nie ma znaczenia jaką sztukę walki wybierzesz, a na wybór na pewno nie ma związku z wymiarami, masą i płcią.
Jest tylko jedno kryterium wyboru sztuk walki (pomijam tych którym SW potrzebne są do pracy - policjanci i ochroniarze). A tym kryterium jest przyjemność czerpana z treningów.

Zanim wybierzesz zadaj sobie nieco trudu, wpadnij do kilku sekcji, zobacz co gdzie robią i wybierz to co Ci się najbardziej spodoba.

Temat wyczerpany


edyta: błędem i głupotą jest myślenie, że przed rozpoczęciem treningów trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie trzeba, gdyż siła, kondycja, i sprawność przyjdą wraz z treningami. NIKT NIE ZACZYNAŁ JAKO MISTRZ.


Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2009-10-31 15:38:55

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2009-10-31 15:41:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3842
Nie ma sensu sie przygotowywać przed treningami 100 razy lepiej iść na sekcję tam się od razu nauczy czego trzeba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 705
20 lat , 180cm , 80kg , Warszawa

Jaki uderzany styl wybrać ? Może Muay-thai ?
Są jakieś dobre kluby w stolicy ?
Interesuje mnie rozwój, gównie psychiczny .. Ale fizyczny jak i samoobrona oczywiście się przyda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Zacznij od tematu w moim podpisie. W Warszawie jest mnostwo stylow do wyboru-wybierz styl, to znajdziemy Ci dobry klub.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 705
Wstępnie chcialem zobaczyć muay-thai .
Zainteresowaly mnie raczej style uderzane
podoba mi się teoria co do użycia nóg , np. low kick ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
No to poszukaj odpowiedniego tematu w dziale Baza Klubow, a jesli nic nie znajdziesz to zaloz tam nowy temat z pytaniem. W Wa-wie jest kilka dobrych klubow MT.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2009-11-11 20:34:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3703
Siema. Chciałbym się do wiedzieć co jest lepsze: kickboxing czy boks (takie mam możliwości ) dodam ze moim celem jest umiejętność walki ale na ulicy a nie na ringu, chyba że jest w okolicy Wołomina klub z muay thai jeśli jest to proszę o informacje.
Mam 15 lat, 174 cm, 64 cm.
Z góry dzięki

Zmieniony przez - -Dawid95- w dniu 2009-11-18 15:11:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Po cholere Ci umiejetnosci walki na ulicy? Chcesz przykozaczyć przed kolegami z gimnazjum?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaką sztuke walki wybrać (15lat)?

Następny temat

Fotorelacja z przygotowań BJ Penn'a

WHEY premium